אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא בעיה שכיחה במקום העבודה.

זה יכול לקרות ממגוון סיבות – ממחלה ועד פציעה. הדבר החשוב ביותר הוא שכשזה קורה, מי שאיבד את כושר העבודה שלו צריך לעמוד על הרגליים בהקדם האפשרי ולמצוא דרכים לפרנס את עצמו כלכלית.

הצעד הראשון כאשר מישהו מתחיל לאבד את כושר העבודה שלו הוא לפנות לטיפול רפואי ולעשות מה שהוא יכול כדי להחלים. אם זה לא משהו שיחלים מעצמו, אז הם צריכים לשקול לקבל קצבאות נכות או צורות אחרות של סיוע כספי.

אובדן כושר עבודה הוא נושא שהולך והופך נפוץ יותר ככל שהאוכלוסייה מתבגרת.

על מנת להתמודד עם סוגיה זו, עלינו לבחון את הגישות השונות שננקטות במדינות ואזורים שונים.

המדינות הנורדיות מובילות את הדרך בהתמודדות עם הנושא הזה. שוודיה החלה בגישה חדשה, והציגה מודל 'פלקסיות' לעובדים מעל גיל 55 שמטרתו להגדיל את סיכוייהם לחזור לעבודה.

בצרפת, היו יוזמות הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזר הציבורי לסייע לעובדים מבוגרים להישאר בעבודה זמן רב יותר על ידי מתן הזדמנויות הכשרה והשכלה מתמשכת.

בעבר, אנשים יכלו לעבוד שעות על גבי שעות מבלי לעשות הפסקות.

היום זה כבר לא אפשרי. אנחנו צריכים לקחת הפסקה מדי פעם.

אנחנו לא יכולים לצפות יותר מאנשים לעבוד במשמרות של 12 שעות או אפילו 8 שעות בגלל הסיכונים הבריאותיים הכרוכים בכך. הגוף שלנו פשוט לא יכול יותר ואנחנו נסבול מיתר לחץ דם, מחלות לב, סוכרת ושאר בעיות בריאותיות אם לא נעשה הפסקה.

אובדן כושר העבודה הוא תוצאה של פציעה או מחלה.

זהו מצב המונע מהפרט את היכולת לעבוד באותה כושר כמו קודם. זה יכול לקרות בדרכים רבות כגון:

-פציעה או מחלה המשפיעה על היכולות הגופניות של האדם

-פציעה או מחלה המשפיעה על היכולות המנטליות של האדם

– אובדן עבודה עקב פציעה או מחלה

-אובדן עבודה עקב אבטלה

– אובדן מקום עבודה עקב פרישה

-אובדן עבודה עקב סגירת עסק

אנשים עם מוגבלות מאבדים את כושר העבודה שלהם, המהווה מרכיב מרכזי בתפקוד החברה.

הסיבה לכך היא שלא ניתנות להם אותן הזדמנויות כמו אלה ללא מוגבלות. לא ניתנות להם אותן הזדמנויות להיות חברים יצרניים בחברה ולתרום לכלכלה.

הסיבה השכיחה ביותר לנכות היא פציעה.

זה יכול להיות כל דבר, החל מנקע בקרסול ועד לתאונת דרכים גדולה. אחד מכל שלושה אנשים יחווה פציעה הגורמת לנכות זמנית או קבועה בשלב מסוים בחייו.

ככל שהאוכלוסייה מזדקנת, הסיכון לנכות עולה מכיוון שיותר אנשים חיים יותר ועם הגיל מגיעות יותר בעיות בריאותיות. עד 2050, יהיו כ-100 מיליון אמריקאים מעל גיל 65, שזה מספר כפול מהיום.

אובדן כושר עבודה הוא דאגה שכיחה לאנשים עם מוגבלות.

זוהי סיבה מרכזית לכך שאנשים עם מוגבלות לא מצליחים למצוא עבודה.  כמו באתר של המרכז לאובדן כושר עבודה בחלק זה נבחן מה משמעות אובדן כושר העבודה וכיצד הוא משפיע על אנשים.

ניתן להגדיר אובדן כושר עבודה כחוסר יכולת לעסוק בכל סוג של עבודה בתשלום או ללא תשלום עקב מוגבלות או מחלה כרונית. זה יכול להיות בגלל ליקויים נפשיים, פיזיים, תחושתיים או קוגניטיביים המגבילים את יכולתו של האדם לתפקד בחברה. לאובדן כושר העבודה יש השלכות משמעותיות על האדם שחווה אותו כמו גם על משפחתו וחבריו.

ישנם גורמים רבים התורמים לאובדן כושר עבודה כגון:

-חוסר השכלה

-גוּפָנִי

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך ניתן למנוע התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים מתחילה ברגע שהעיסוק בהם הופך לעיסוק אובססיבי, וכאשר היא הופכת לבעיה רצינית שמשפיעה על העוסקים בה. המכורים להימורים

בלוג

טיפים מנצחים לעיצוב פנים חכם

סביבת המגורים העכשווית דינאמית ומשתנה ללא הרף עם רצונות וצרכים שמתעוררים תוך כדי תנועה. התרחבות המשפחה, ילדים שעוזבים את הבית,

בלוג

איך לארגן ערב צוות בקלות?

הצוות שלכם בחברה עובד ביחד על בסיס יומיומי ובוודאי חשוב לכם לפרגן לו מכל הלב, להעביר מסר של הכרת תודה