אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא בעיה שכיחה במקום העבודה.

זה יכול לקרות ממגוון סיבות – ממחלה ועד פציעה. הדבר החשוב ביותר הוא שכשזה קורה, מי שאיבד את כושר העבודה שלו צריך לעמוד על הרגליים בהקדם האפשרי ולמצוא דרכים לפרנס את עצמו כלכלית.

הצעד הראשון כאשר מישהו מתחיל לאבד את כושר העבודה שלו הוא לפנות לטיפול רפואי ולעשות מה שהוא יכול כדי להחלים. אם זה לא משהו שיחלים מעצמו, אז הם צריכים לשקול לקבל קצבאות נכות או צורות אחרות של סיוע כספי.

אובדן כושר עבודה הוא נושא שהולך והופך נפוץ יותר ככל שהאוכלוסייה מתבגרת.

על מנת להתמודד עם סוגיה זו, עלינו לבחון את הגישות השונות שננקטות במדינות ואזורים שונים.

המדינות הנורדיות מובילות את הדרך בהתמודדות עם הנושא הזה. שוודיה החלה בגישה חדשה, והציגה מודל 'פלקסיות' לעובדים מעל גיל 55 שמטרתו להגדיל את סיכוייהם לחזור לעבודה.

בצרפת, היו יוזמות הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזר הציבורי לסייע לעובדים מבוגרים להישאר בעבודה זמן רב יותר על ידי מתן הזדמנויות הכשרה והשכלה מתמשכת.

בעבר, אנשים יכלו לעבוד שעות על גבי שעות מבלי לעשות הפסקות.

היום זה כבר לא אפשרי. אנחנו צריכים לקחת הפסקה מדי פעם.

אנחנו לא יכולים לצפות יותר מאנשים לעבוד במשמרות של 12 שעות או אפילו 8 שעות בגלל הסיכונים הבריאותיים הכרוכים בכך. הגוף שלנו פשוט לא יכול יותר ואנחנו נסבול מיתר לחץ דם, מחלות לב, סוכרת ושאר בעיות בריאותיות אם לא נעשה הפסקה.

אובדן כושר העבודה הוא תוצאה של פציעה או מחלה.

זהו מצב המונע מהפרט את היכולת לעבוד באותה כושר כמו קודם. זה יכול לקרות בדרכים רבות כגון:

-פציעה או מחלה המשפיעה על היכולות הגופניות של האדם

-פציעה או מחלה המשפיעה על היכולות המנטליות של האדם

– אובדן עבודה עקב פציעה או מחלה

-אובדן עבודה עקב אבטלה

– אובדן מקום עבודה עקב פרישה

-אובדן עבודה עקב סגירת עסק

אנשים עם מוגבלות מאבדים את כושר העבודה שלהם, המהווה מרכיב מרכזי בתפקוד החברה.

הסיבה לכך היא שלא ניתנות להם אותן הזדמנויות כמו אלה ללא מוגבלות. לא ניתנות להם אותן הזדמנויות להיות חברים יצרניים בחברה ולתרום לכלכלה.

הסיבה השכיחה ביותר לנכות היא פציעה.

זה יכול להיות כל דבר, החל מנקע בקרסול ועד לתאונת דרכים גדולה. אחד מכל שלושה אנשים יחווה פציעה הגורמת לנכות זמנית או קבועה בשלב מסוים בחייו.

ככל שהאוכלוסייה מזדקנת, הסיכון לנכות עולה מכיוון שיותר אנשים חיים יותר ועם הגיל מגיעות יותר בעיות בריאותיות. עד 2050, יהיו כ-100 מיליון אמריקאים מעל גיל 65, שזה מספר כפול מהיום.

אובדן כושר עבודה הוא דאגה שכיחה לאנשים עם מוגבלות.

זוהי סיבה מרכזית לכך שאנשים עם מוגבלות לא מצליחים למצוא עבודה.  כמו באתר של המרכז לאובדן כושר עבודה בחלק זה נבחן מה משמעות אובדן כושר העבודה וכיצד הוא משפיע על אנשים.

ניתן להגדיר אובדן כושר עבודה כחוסר יכולת לעסוק בכל סוג של עבודה בתשלום או ללא תשלום עקב מוגבלות או מחלה כרונית. זה יכול להיות בגלל ליקויים נפשיים, פיזיים, תחושתיים או קוגניטיביים המגבילים את יכולתו של האדם לתפקד בחברה. לאובדן כושר העבודה יש השלכות משמעותיות על האדם שחווה אותו כמו גם על משפחתו וחבריו.

ישנם גורמים רבים התורמים לאובדן כושר עבודה כגון:

-חוסר השכלה

-גוּפָנִי

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.