freepik

איטום בסנפלינג

נזילות שמקורן בגג, בתקרה או מהקירות החיצוניים הופכות לבעיה משמעותית ככל שדוחים את הטיפול בהן. הרטיבות מתפתחת לעובשים ופטריות עם הזמן, מה שעשוי להביא לבעיות בריאות קשות, לצד קילופים בטיח ולעתים גם ריח טחוב ומעופש. בגורדי שחקים ומבנים גבוהים, הבעיה כפולה: לא רק שישנה נזילה ממקור חיצוני, אלא שצריך גם לעלות איכשהו לגובה ולנסות לטפל בה בהתאם. לשם כך קיים איטום בסנפלינג – שיטת האיטום היעילה למבנים גבוהים מכל סוג.

כל בניין זקוק לאיטום

איטום בסנפלינג הפך לנפוץ ומבוקש, ככל שהוקמו מבנים רבי קומות רבים יותר, שקיים קושי בתחזוקתם מפאת הגובה הרב. ומאחר וכל סוגי האיטום הקיימים הם בעלי תוקף בין כמה שנים לעשור לכל היותר, הנחת העבודה היא שכל בניין במוקדם או במאוחר יצטרך לחדש את שכבת האיטום, או לתקן בה ליקויים אם וכאשר אותרו נזילות.

יתרונות האיטום בסנפלינג

לעבודה באמצעות סנפלינג ישנם יתרונות רבים וחשובים: ראשית, בשל הצורך במינימום ציוד ואמצעי שינוע מורכבים, נחסך זמן יקר מהלקוח. שנית, עובדי הסנפלינג משתייכים לחברות שונות בענפי הבנייה, מה שאומר שמרביתם יודעים לבצע כל עבודה נדרשת וניתן לשלב מספר עבודות מול אותה החברה. שלישית, יכולת התנועה של העובדים בגובה איננה מוגבלת, בהשוואה לסולם או פיגומים. הם יכולים לנוע מעלה, מטה ולצדדים וכך להגיע גם לפינות שלא התאפשר להגיע אליהן קודם.

פעולת האיטום בסנפלינג בגובה, נחשבת לפעולה נוחה למדי, מופחתת סיכונים ואיננה מגבילה את השוהים בתוך המבנה בשום שלב. העבודה כוללת נהלי בטיחות מחמירים ביותר, לרבות פיקוח על סוג החומרים שעמם עובדים וכלל הכלים שמועלים גם הם לגובה באמצעות חבלים. מאחר וישנו רצון להסתפק בסט חומרים וכלים מועט וממוקד, עליהם להיות איכותיים ביותר. הדבר מקנה למזמיני העבודה שקט נפשי רב, כיוון שהם יודעים מראש שבעבודה לא יהיו מעורבים חומרים באיכות נמוכה שלא תחזיק מעמד זמן רב.

כיצד מתרחשת עבודת האיטום?

את עבודת האיטום מבצעים העובדים בגובה של חברת המרכז לעבודות סנפלינג ככל עבודה אחרת. השוני היחידי הוא העובדה שהם תלויים על חבלים מאובטחים מהגג. ועם זאת, כאשר העבודה מתרחשת על שטח הגג עצמו, העובדים אמנם נותרים מאובטחים לכל מקרה, אך דורכים על קרקע יציבה לחלוטין. בהתאם לליקויים שאותרו וחומרת הרטיבות, יהיה ניתן להחליט על סוג האיטום הרלוונטי. במבנים חדשים נהוג להשתמש ביריעות ביטומניות המגנות כהלכה על הגג ובמידת הצורך והאפשרות תיושם גם שכבת זפת חם. כאשר הרטיבות מתקבלת מקיר או חלון במבנה, ניתן להשתמש במסטיק פוליאוריטני או בכל חומר אחר המספק תכונות כמו גמישות ואיטום עוצמתי.

התעלמות ממכשולים ומיקוד בבעיה

עבודות איטום בסנפלינג מספקות את האפשרות לדלג בהצלחה מעל כל "מכשול" על הקירות כמו אנטנות, דודי שמש, מזגנים ועוד. כך ניתן להגיע אל הנקודה באופן מהיר ומוצלח, לטפל בשלל סוגי פתחים המצריכים איטום כמו חלונות, רעפים, מרזבים וצינורות וכמובן לחדש את שכבת האיטום למבנה במהירות רבה, כאשר הצורך מתעורר.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים