איך לשתף ילדים במטבח בעזרת צעצועים

ילדים במטבח יכולים ליהנות ואפילו לעזור להורים

משחקים של ילדים הם המפתח העיקרי עבור הוריהם, אל עולמם הפנימי של הקטנטנים ואל הדרך שבה ניתן להבין לעומק את רגשותיהם. התעניינות והשתתפות של ההורים במשחקים אלו, היא אחת מהפעולות המשמחות ביותר עבור הילדים, אשר מתרגשים לראות כיצד "הגדולים" לוקחים חלק בעולמם. בכדי לקרב את הילדים לעולם של המבוגרים, כדאי לעשות שימוש בצעצועים ומשחקים המדמים פעולות אמיתיות, מה שמייצר אימון והכנה לגילאים בוגרים יותר וכמובן מרגש ומאתגר מאוד עבור שני הצדדים. שיתוף של ילדים במטבח ובנעשה בו, למשל, באמצעות צעצועים ואביזרי משחק המתאימים לגודלם ולגילם, עשוי לעורר סקרנות בריאה ורצון לקחת חלק במתרחש במטבח האמיתי שבבית – מה שמגדיל את הסיכויים לאהבת הבישול ולחיבה לטעמים מגוונים ומאכלים מכל הסוגים.

צעצועים שיתאימו למשחק כמו גדולים

אחד מהמקומות ההומים ביותר בכל בית, הוא כאמור המטבח. רכישת כלי מטבח לילדים יכולה לחבר אותם להתרחשות שנוצרת בכל פעם באזור המטבח, כאשר מישהו מכין ארוחה אך לא רק. הפעלת הדמיון ויצירת משחקים סביב הכנת ארוחות ב"כאילו", גם אם ה"סועדים" הם הצעצועים האחרים של הילדים, מעוררת אינספור דילמות ושאלות שהילד שואל את עצמו, לדוגמה: את מי כדאי להזמין לארוחה? מה כדאי להגיש? ועוד דומות ורבות. שאלות אלו, מפעילות את החלק של קבלת ההחלטות במוחו ומאפשרות לו להתנסות, גם אם לרגע קל ולא באמת, בתחושה של איך זה להיות מבוגר. ההורה יכול, לרגעים, להביט מהצד על ילדו המשחק, או לבחור להיכנס למשחק – כאשר הילד מסכים כמובן – ולתווך לו את הדרך בין הדילמה שעלתה בראשו לבין הפתרון או הפתרונות האפשריים לה.

האם לאפשר לילדים להתנסות בשימוש בכלים אמיתיים?

כשמדובר בבישול מטבח כמו גם בגינון, ניקיון, גיהוץ או פעולות אחרות שמבוגרים מבצעים בתוך הבית, ישנם סיכונים מסוימים שההורים לוקחים על עצמם ונזהרים מאוד, בשל המודעות לבטיחות, למשל הוצאת התקע מהשקע, זהירות מחום או מסכין חדה וכדומה. ילדים אינם מסוגלים לקחת מקדם בטיחות שכזה, בעיקר לא בגילאים צעירים מאוד. אין זה אומר, עם זאת, שאסור להם כלל להתקרב לאביזרי מטבח אמיתיים או למעדר בגינה. ההורים, מתפקידם לאפשר התנסויות אמיתיות ככל שניתן, תוך ליווי צמוד מאוד של הילד בכל שלב בדרך. בשילוב נכון בין "אימון" באמצעות צעצועים לבין שימוש אמיתי בכלים של ממש, חשוב שההורה ייקח תפקיד של מדריך קרוב ויאפשר את ההתנסות, תוך נקיטת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

משחקים של מספר ילדים יחד

כאשר מגיעים אליכם אורחים עם ילדים, או שאתם מארחים חברים של ילדיכם, שימו לב באופן מיוחד הן להתנהלות בטוחה של המשחקים והן ליחסים הבינאישיים המתפתחים במהלך המשחק. זוהי הצצה נפלאה ונדירה אל השימוש של ילדיכם בכלים שהם רוכשים לחיים, בין אם בעזרתכם ובין אם באמצעות המשחק העצמאי שלהם בבית.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.