איך מקבלים החזר מס באופן מקוון ?

איך מקבלים החזר מס באופן מקוון? ובכן, עד כמה שזה מפתיע ואולי בניגוד למה שהתרגלנו מכל ההתנהלות שלנו מול משרדי הממשלה בקשר לכסף שלנו – זה אפילו לא מאוד מסובך. כל זאת כמובן אם תעשו זאת נכון ועם ליווי של חברת מס מקצועית.

אבל רגע, לפני שנדון בשאלה איך מקבלים החזר מס באופן מקוון ? בואו נבין בכלל מה זה אומר החזר מס ולמה שמס הכנסה שנודע לשמצה בהקשר לנטילת מס, פתאום יחזיר לנו. ובכן, הסיבה לכך די פשוטה: יכול להיות שלאורך השנה, במצטבר, הוא גבה מכם יותר מידי מס ועכשיו הוא מחויב להחזיר.

דרך ארוכה וקשה או דרך פשוטה וקצרה

היחידה להחזרי מס עוזרת לכם לקבל החזר מס במהירות אלא שאומנם מס הכנסה מחויב להחזיר לכם כספים אלו אך הוא לא מתנדב לעשות זאת ואינו מודיע לכם על גביית יתר או מחזיר את הכסף אוטומטי. אתם צריכים ליזום בדיקה משלכם ואם לא תבדקו ותדרשו, הכסף שלכם, יישאר אצל מס הכנסה. מס הכנסה גם אינו מציב קשיים מכוונים בפני המבקשים החזר מס אלא שכמו כל גוף ממשלתי או פיננסי בישראל, הוא פועל עם גלגלי בירוקרטיה דורסניים, שיכולים לייאש כל אחד בעיצומו של התהליך. זו הסיבה שרבים ממי שניגשים לבקש את כספם חזרה, פשוט נשברים לאורך הדרך.

אחרים הם אנשים חכמים יותר והם לוקחים איתם מדריך. כזה שמכיר את כל החוקים, את כל הפינות ואת כל מה שצריך להציג, מתי ואיך. את האנשים האלו אף אחד לא יוכל לשלוח לעוד משימות בלתי נגמרות ברדיפה אחרי טפסים מסוימים ולא יעכבו להם את הכסף. הסיבה לכך היא שמי שהם שכרו את שירותיה בתור סיוע, היא חברת מס מקצועית.

איך מקבלים החזר מס באופן מקוון – התהליך

כדי לקבל בקשה להחזר מס, יש למלא שלל טפסים ולהציג הרבה הוכחות ואסמכתאות. בין השאר יהיה צורך למלא טפסי 135 וכן 106, להציג הוכחות על לימודים, נישואין, לידות, שירות צבאי ועוד מסמכים נושנים. חשבו על זה כך, החזר מס ניתן לבקש גם 6 שנים אחרוה. כמה מאיתנו שומרים מסמכים והוכחות כל כך הרבה זמן?

החלק השני הוא מורכב לא פחות: צורת מילוי הטפסים, הדיוק בהם ואופן הגשתם. בדרך כלל, תצטרכו להתרוצץ באופן פיזי ולרדוף אחרי פקיד שומה. באמצעות חברות מס, הדרך פשוטה יותר. איך מקבלים החזר מס באופן מקוון ? פשוט לחברות אלו יש מערכת ייחודית, המאפשרת להגיש את הבקשות באופן מקוון דרך האינטרנט ובכך לחסוך הרבה זמן, אנרגיה וכסף. יתרה מכך, הם אפילו ימלאו עבורכם את המסמכים באופן תקין. אגב, יועץ מס שילווה אתכם בכל התהליך יכול גם להגדיל את ההחזר שלכם, שכן הוא בקיא בכל פקודות המס וידע כיצד למצות את זכויותיכם לטובה. לרוב, השימוש בחברת מס מקצועית תאפשר לכם לקבל את כספכם כבר אחרי 90 יום.

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email