אילוף כלבים לפקודות

לרוב, מאלפי כלבים מציעים קורסי אילוף בשתי רמות: אילוף בסיסי ואילוף מתקדם. האילוף הבסיסי מציע שליטה על הכלב, בזמן הוא קשור לרצועה. אילוף מתקדם מאפשר שליטה בכלב ללא רצועה ועבודה תחת מגוון רחב יותר של גירוים. בשתי הרמות, נלמדות 5 פקודות בסיסיות: רגלי, שב, ארצה, השאר ואליי.

  • רגלי. הכלב הולך צמוד לנוהג בצידו השמאלי (או הימני, לפי הנוחות של לקוח) ואינו מגיב לגירויים כגון חתולים, אנשים וכלבים אחרים.
  • שב. הושבת הכלב בעצירות או תוך כדי תנועה. תשומת ליבו המלאה של הכלב נתונה לנוהג.
  • ארצה. הורדת הכלב למצב שכיבה, תוך כדי תנועה, ממרחק או מתוך מצב ישיבה.
  • השאר. השארת הכלב במקום, והתרחקות ממנו.
  • אליי. על הכלב לעזוב הכל, ולהגיע לנוהג.

בנוסף לפקודות הנ"ל, ישנן פקודות נוספות שאני מלמד כלבים של לקוחות. אחת מהן, היא הפקודה "למקום". בפקודה, על הכלב לעזוב הכל וללכת למקום מוגדר, כגון מקומו הקבוע או כלוב אילוף. זו היא פקודה מאוד שימושית בזמנים של ניקיונות או ביקור אורחים.

האם אפשר ללמד כל כלב להקשיב לפקודות?

בגדול, התשובה היא – כן. מה שיהיה שונה בין כלבים שונים, זה מהירות ותדירות ביצוע, מהירות למידה ועקביות. כל אלה מושפעים מגנטיקה של כלב ספציפי ופחות מהשתייכותו לגזע מסוים. לדוגמא: כלב מגזע האסקי סיבירי (הנחשב לגזע קשה) יכול להגיע לרמת ביצועים טובה (בתנאי שיש לו גנטיקה טובה), לעומת כלב אחר השייך לאותו גזע.

כמה זמן לוקח לאלף כלב?

מהירות ואיכות האילוף תלויה במספר גורמים:

  • כפי שצוין, גנטיקה של כלב.
  • השקעת זמן של הבעלים. כמובן, אם להשקיע יותר זמן ביום באילוף של הכלב, הוא ילמד מהר יותר ויהיה עקבי יותר בביצוע. מספר סשנים קצרים ביום (4-5 סשנים של כ-5 דקות כל אחד), יספיקו לכלב שחיי בבית ואינו נדרש לבצע משימות.
  • הדרכה נכונה על ידי המאלף. הנקודה החשובה ביותר. לכל כלב דרושה גישה שונה. על מאלף כלבים לזהות מה מניע את הכלב ומה החיזוקים שלמענם יהיה מוכן לעבוד. כמו כן, על המאלף לוודא שלקוח הבין את הצד הטכני של עבודה עם הכלב, ויתרגל בצורה נכונה בין השיעורים.
  • אורך תהליך האילוף. אילוף הוא אכן תהליך, המתפרש על פני חודשים. על מנת להגיע לתוצאות טובות, צריך להמשיך עם האילוף לאורך תכופה, לחדד ולחזק את ההתנהגות הרצויה.

באיזה גיל אפשר להתחיל לאלף גור

אפשר וצריך להתחיל לאלף כלב, ברגע שהגיע לביתכם. הגיל המומלץ לאימוץ גור הוא בין שבוע שמיני לעשירי בחייו. בגיל זה, שיטות האילוף יהיו מבוססות על חיזוקים חיוביים. לפני מספר עשרות שנים, הקונצנזוס בין מאלפי כלבים היה שלא להתחיל לאלף כלב עד שיגיע לפחות לגיל חצי שנה. מאז, פותחו שיטות עבודה אשר לא משתמשות בענישה, אילוף גורים הפך לדבר שבשגרה.

צילום:freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.