אינטרנט מהיר עם סיבים – איך הוא יכול להשפיע על החיים שלנו

אנשים שרגילים לנהוג כל חייהם על רכב משפחתי פשוט, ירגישו בו נוח ומהירות הרכב לא בהכרח תשפיע עליהם, מבחינתם הוא יהיה מספיק מהיר. אך ברגע שהם יעלו על רכב אחר, משוכלל ומתקדם יותר, רכב מהיר יותר, אז הם מיד ירגישו בהבדל. ייתכן ויהיה לנם קשה לחזור ולנהוג ברכב המשפחתי שברשותם. הם ירצו להחליף אותו.

כך בדיוק ירגישו מי שעד היום נעזרו באינטרנט מהיר של DSL וכעת עוברים להשתמש באינטרנט מהיר מבוסס על סיבים אופטיים. בזמן שהם השתמשו באינטרנט המהיר שהיה ברשותם, הם נהנו ממנו ומחוויית הגלישה שהיתה להם. זאת מאחר והם לא הכירו משהו אחר (או מה שהם הכירו היה הרבה יותר איטי ומיושן). ברגע שהם יעברו לאינטרנט מבוסס סיבים אופטיים, אז הם יבינו את ההבדל ומה הם פספסו.

בשנים האחרונות, ובפרט בשנה האחרונה, אנחנו יכולים לראות מעבר של יותר ויותר משתמשים אל אינטרנט מהיר עם סיבים. זאת בעיקר בזכות העובדה שהיום יש פריסה רחבה יותר של תשתית המאפשרת להתחבר לרשת כזו בבית או בעסק. אינטרנט מהיר עם סיבים נחשב למילה האחרונה בתחום ואין ספק שהוא יכול להשפיע על החיים שלנו בצורה מהותית.

לפני שנסביר כיצד אינטרנט מהיר עם סיבים יכול להשפיע על החיים שלנו, צריך לציין, היום הרבה יותר קל ובמובנים רבים גם הרבה יותר זול להתחבר לרשת כזו. מאחר ויש יותר חברות שמתעסקות בכך, יש הרבה יותר הצעות מחיר, אז בוודאי הרבה יותר משתלם להתחבר לאינטרנט סיבים. נכון שעם הזמן, ייתכן מאוד שתיווצר רשת מתקדמת יותר, אך כרגע זו המילה האחרונה בתחום של האינטרנט המהיר.

 

איך אינטרנט מהיר עם סיבים יכול להשפיע על החיים שלנו?

על פניו, אנחנו יכולים לחשוב שמהירות רשת באינטרנט לא אמורה להשפיע על החיים שלנו באופן מהותי. ההשפעה האמיתית נובעת מכך שאנחנו מחוברים לאינטרנט ויכולים לעשות בעזרתו שימושים שונים. אך זה לא מדויק. כי גם לאופי השימוש והחוויה, יש משמעות.

כשאנחנו מתחברים לאינטרנט מהיר עם סיבים, יש לנו הרבה יותר אפשרויות, אנחנו יכולים לבצע תהליכי עבודה בצורה הרבה יותר אופטימאליים, יכולים לחסוך הרבה מאוד זמן ולייצר תהליכים מתקדמים יותר. זה נכון לגבי שימוש לצרכים פרטיים וזה נכון בוודאי לצורך עבודה או לימודים. הזמן שלנו הוא חשוב ובעל ערך, ואם אנחנו יכולים לנצל אותו בצורה נכונה, אזי שזה דבר חיובי.

 

למי זה יכול להתאים?

בעיקרון לכל אחד. בין אם אנחנו משתמשים פרטיים ובין אם אנחנו משתמשים עסקיים או אחרים. באופן טבעי, אם אין לנו הרבה שימושים באינטרנט, אז אנחנו לא חייבים להשקיע בכך. אך אם אנחנו ובני משפחתנו גולשים ברשת ועושים בה שימושים שונים, אז יהיה נכון ליהנות מרשת אינטרנט מהיר עם סיבים.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email