איש אלומיניום הוא אדם עשוי אלומיניום

איש האלומיניום הוא דמות דיבור המשמשת לתיאור מישהו כל כך נוקשה ונוקשה בחשיבתו עד שאי אפשר לשכנע אותו או להשפיע עליו.

מקורו בביטוי "כובע נייר כסף" המתייחס למי שיש לו אמונה לא הגיונית בקונספירציות. הביטוי אומץ על ידי חוקרי קונספירציה והוחל על אלה שאינם מסוגלים לשנות את אמונתם לגבי משהו למרות ראיות נגדם.

איש האלומיניום הוא דמות בדיונית, אשר נוצרה על ידי משרד הפרסום JWT. הפרסומת יצאה בשנת 2000.

הפרסומת מתחילה באדם שמתעורר ומוצא את עצמו בבניין משרדים. הוא לא יודע איפה הוא נמצא ואיך הגיע לשם. הוא מסתכל על הידיים שלו ורואה שהן עשויות מאלומיניום, שאותו הוא מרסק על הרצפה כדי ליצור ניצוצות.

מאוחר יותר הוא רואה מישהו אחר שדומה לו והם מחליפים מבטים. האדם השני מתרחק והגיבור עוקב אחריו, במחשבה שאולי האדם הזה יודע משהו על מאיפה הוא ואיך הגיע לשם.

כשהם מגיעים לקומת הקרקע, הם רואים אדם אחר יוצא מדלת עם יד מורמת כמו להיפרד לפני שהוא נעלם באוויר.

הגיבור רץ לכיוון הדלת אבל היא נסגרת לפני שהוא יכול להגיע אליה וכל האורות כבויים סביבו מה שגורם לו ליפול ארצה.

איש האלומיניום הוא רובוט שנוצר על ידי החברה הבריטית, Asda. הרובוט נועד להחליף עובדים אנושיים במחסן ויכול לבצע משימות כמו סריקת מוצרים, הזזתם ואריזתם.

הרובוט הזה נתפס כפריצת דרך גדולה בעולם הרובוטיקה מכיוון שהוא הצליח להחליף עובדים אנושיים במכונות. הרבה אנשים רואים ברובוט הזה דבר טוב כי אפשר להשתמש בו כדי להגביר את היעילות במחסנים וליצור פחות זיהום. עם זאת, יש גם אנשים שמתנגדים לחידוש הזה כי הם מאמינים שרובוטים בסופו של דבר ישתלטו על כל העבודות מבני אדם ויהפכו את החיים לקשים יותר למי שאין להם שום קשר לרובוטיקה.

איש האלומיניום הוא דמות בדיונית ביקום DC Comics. הוא הופיע לראשונה ב- Action Comics #5 (ספטמבר 1938).

הדמות היא רובוט שנבנה על ידי פרופסור פיניאס פוטר כדי לשמש כעוזרת מעבדה. הרובוט, שהיה עשוי מאלומיניום, קיבל על ידי ממציאו את השם "איש האלומיניום".

אלומיניום מן הוא גיבור על שנוצר בשנת 1939 על ידי ג'רי סיגל וג'ו שוסטר. הוא היה גיבור העל הראשון שיש לו סדרת קומיקס משלו.

הסדרה יצאה לאור על ידי Novelty Press, חברה המנוהלת על ידי חמו של ג'ו שוסטר, הארי דוננפלד. הדמות הופיעה רק בשני גיליונות מהכותרת שלו לפני שנרכשה מדוננפלד תמורת $130.00 על ידי National Periodical Publications (כיום DC Comics).

איש אלומיניום הוא מונח המתייחס לאדם המומחה לאלומיניום.

המונח נטבע על ידי האיגוד האמריקאי של יצרני האלומיניום ב-1944.

המונח שימש לראשונה בהתייחס למטוסי סגסוגת האלומיניום של חיל האוויר האמריקאי, המכונים "אנשי אלומיניום" מכיוון שהם טסים מעל שדה הקרב ומפציצים מטרות.

איש האלומיניום הוא דמות ברומן, "האיש הבלתי נראה" מאת ראלף אליסון. הוא איש שחור שהוא מנהיג של ארגון מחתרת שנלחם בגזענות. שם הדמות לעולם לא נחשף והוא ידוע רק בתור "איש האלומיניום".

דמות שמעוררת תקווה לעתיד, וכזו ששואפת לשפר את המצב עבור המדוכאים.

איש האלומיניום הוא כינוי לפסל של התעשיין האמריקאי צ'ארלס מ. שוואב הניצב מול המטה של US Steel Corporation בפיטסבורג, פנסילבניה.

הוא עוצב על ידי הפסל צ'ארלס קק והוקם ב-1916 כאנדרטת זיכרון לשוואב, שמת שנתיים קודם לכן. גובה הפסל 30 רגל (9 מ'), משקלו 1 טון (0.9 טון), ועלותו 20,000 דולר להפקה (2 מיליון דולר כיום).

הפסל מתאר את שוואב מביט למעלה אל מטיל פלדה ענק בידו האחת מושטת כאילו הוא נוגע בו.

איש האלומיניום הוא פסל של אדם עשוי אלומיניום. הוא נוצר על ידי האמן אדוארד קיינהולץ בשנת 1965. הפסל הוא חלק מסדרת "אנדרטת המשפחה הגרעינית", אותה יצר קיינהולץ עם אשתו, ננסי רדין קיינהולץ.

לאיש האלומיניום יש גובה של 4 רגל ומשקלו כ-200 פאונד. הפסל בנוי משלושה חלקים: גוף אלומיניום, שלד פלדה וראש אלומיניום עם עיני זכוכית.

איש האלומיניום הוא פסל של האמן רוי ליכטנשטיין. הוא נוצר בשנת 1964 ומוצג כעת במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק. היצירה מתארת גבר לבוש בחליפת אלומיניום, זרועה חורים מכדורים ורסיסים, עם כתם אדום גדול על חזהו.

הפסל התפרש כהצהרה אנטי-מלחמתית, כאשר הכתם האדום מייצג דם וחורי הקליע מייצגים את המוות. חליפת האלומיניום יכולה לייצג את האופן שבו לוחמה מודרנית עושה דה-הומניזציה של חיילים על ידי הפשטה מהאנושיות שלהם באמצעות לבושם.

חלק זה עוסק בהיסטוריה של האלומיניום ותכונותיו.

אלומיניום היא מתכת שופעת וזולה ששימשה בתעשיות רבות ושונות. זוהי גם אחת המתכות החשובות בעולם, בשימוש בכל דבר, החל ממטוסים ועד כלי בישול. מאמר זה יחקור את ההיסטוריה של האלומיניום, תכונותיו וכיצד הוא עיצב את החברה המודרנית.

האלומיניום התגלה לראשונה על ידי הנס כריסטיאן אורסטד בשנת 1825 כאשר הבחין שזרמים חשמליים יכולים לגרום לחלק קטן ממנו לנצנץ כמו תכשיט. עם זאת, לקח כמעט 100 שנים עד שאנשים הבינו איך קוראים למתכת החדשה הזו: אלומיניום (al ə min əm). בשנת 1886, צ'ארלס הול גילה כיצד לייצר כמויות גדולות של אלומיניום באמצעות אלקטרוליזה, מה שהפך אותו לזול כל כך שאנשים התחילו להשתמש בו עבור דברים כמו כלי בישול ועטיפות נייר כסף. אבל בגלל האלומיניום היה כל כך רך בזמן הזה ולא היה לו חוזק או עמידות, זה

בקיץ 1884 מצא חוקר בהרים ליד אורוביל, קליפורניה, שלד דמוי אדם. הוא לקח אותו לעיירה הסמוכה קלסיוויל והראה אותו לכמה כורים. הם זיהו שזה לא אנושי אבל החליטו לקרוא לזה "איש האלומיניום" בגלל צבעו הלבן המבריק.

העצמות נבדקו על ידי מדענים מאוניברסיטת סטנפורד שקבעו שהן שייכות למין נכחד של קוף. השלד מוצג כעת במוזיאון באורוביל והוא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר של קליפורניה.

שתפו פוסט זה