איתור נזילות מים: כל הדרכים

חברות מסוימות משתמשות כעת בבינה מלאכותית כדי לזהות נזילות מים בבניינים או במתקנים שלהן. דוגמה לאופן שבו זה עובד היא כשאתה רואה טיפת מים על התקרה שלך, אתה יכול להשתמש באפליקציה כדי ללכוד את האירוע ולשלוח אותו למערכת הבינה המלאכותית. לאחר מכן המערכת מנתחת את הנתונים ושולחת חזרה דוח עם המלצות כיצד לתקן את הדליפה.

איתור נזילות מים היא שיטה חכמה ויעילה לאיתור נזילות במערכת המים. ישנם יתרונות רבים לשימוש בשיטה זו. עם זאת, יש לה כמה קשיים שיש לטפל בהם. איתור נזילות מים היא שיטה יעילה לאיתור נזילות במערכת המים. זה עובד על ידי זיהוי שינויים מוגזמים בלחץ הנגרמים על ידי דליפת צינורות או מאגרים תת קרקעיים אחרים. ישנם יתרונות רבים לשימוש בשיטה זו, אך ישנם מספר קשיים שיש לטפל בהם. כולנו יודעים כמה חשוב לשמור על הבית נקי ממים. אם מתרחשת דליפה, זה יכול להוביל לבלאגנים גדולים וגם לכמה השלכות הרסניות. דאגה מפני דליפות היא דבר שניתן להימנע ממנו בעזרת טכנולוגיית IoT. אבל מה אם אתה לא רוצה לעבור את הטרחה של החלפת המכשירים הישנים שלך? כיום ישנן חברות המציעות שירותי איתור נזילות מים תמורת תשלום קטן. מה שמייחד את השירותים הללו מהדרכים המסורתיות הוא שהם משתמשים בכלי AI שיכול לזהות דליפות ללא כל הפרעה אנושית.

איתור נזילות מים

הרעיון של איתור נזילות מים יישמע לכם קצת זר – אבל הוא לא מסובך כמו שאתם חושבים. נתחיל בהבנה מהי נזילת מים, וכיצד פותחו כלים מסוימים כדי לאתר אותה. נזילות מים נמצאות לרוב בבתים ובבניינים. מקורם בדרך כלל ממערכת האינסטלציה, או מהתקנת מכשירי חשמל ביתיים גדולים כמו מכונות כביסה או מדיחי כלים. בבתים קטנים הם יכולים להגיע גם מצינורות רופפים, גגות, קירות וריצוף. בשל האופי הנרחב של נזילות מסוג זה, לעתים קרובות קשה לאתר אותן בעצמך עד שנגרם מספיק נזק כדי שיתברר שמשהו לא בסדר עם מערכת האינסטלציה או מבנה הגג של הבית שלך.

זיהוי נזילות מים נעשה על ידי שליחת אלומת גלי קול קולית לאזור שמזהה את ההדים. הקורות נשלחות דרך הקירות, הרצפות והגגות של מבנים כדי לזהות כל שינוי במפלס. איתור נזילות מים מתמשך עלול להוביל לכניסת מים, מה שמהווה סיכונים בריאותיים ומוביל לקורוזיה של חומרי בניין. זו הסיבה שזיהוי דליפות מוקדם חשוב. איתור נזילות מים מתמשך נמצא בשימוש כבר משנת 1884 אך רק לאחרונה הוא הפך לפופולרי יותר. הוא מספק מענה מהיר במצב חירום תוך חיסכון בעלויות ואנרגיה בהשוואה לשיטות מסורתיות כמו התראה לאנשים בשיחות טלפון כאשר יש דליפה או בדיקת סימני דליפה בעין בלתי מזוינת.

איתור נזילות הוא תהליך חשוב בכל עסק. זה גם תהליך חשוב בסביבה ביתית. אי אפשר להמעיט בחשיבותו של איתור נזילות מכיוון שהוא יכול לחסוך לכם כסף רב וגם להציל את חייכם. לא קל לבני אדם לזהות נזילות מים, במיוחד כאשר הנזילות קטנות ונסתרות. התקנת גלאי נזילות מים יקרים אינה מעשית עבור הצרכנים מכיוון שהם צריכים להיות מחוברים למקור החשמל החיצוני, מה שעלול להקשות על התקנתם או שינוי מיקומים. ישנן דרכים שונות בהן מערכות איתור דליפות המופעלות על ידי בינה מלאכותית הקלו על בני אדם וחברות כאחד לאתר דליפות ואף למנוע אותן לפני שהן הופכות לבעיות גדולות יותר בעתיד ומבזבזות זמן, כסף וכו'.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים