קרדיט: freepik

איתור נזילות

נזילות בבית הן בעיה שאנחנו מכירים לא רק בעונת החורף. זה יכול להיות מקור פנימי או חיצוני וזה יכול להתפרץ בצורת זרם שוטף או חלחול אטי. ההבדל הוא במידת הדחיפות והנזק שנגרם בינתיים, עד שמאתרים את מקור הנזילה ומטפלים בו. בכל מקרה, אל תנסו לטפל בנזילות לבד משום שיש לבדוק אם המקור אינו פנימי ועמוק יותר ואתם תפספסו את הפתרון הנכון לבעיה. זכרו שמים שמגיעים ליסודות או מחלחלים בקירות הבית יגרמו לבעיה תשתיתית חמורה.

קרדיט: freepik

נזילה בגג היא הכי קלה לאיתור

הנזיל הקלה ביותר לאיתור היא נזיל על גגות, משום שהיא יכולה להיראות מיד או בנזילה וטפטוף מים ישירות מהתקרה או התפשטות של עובש וטחב על התקרה. כמו כן, רצוי מאוד לבדוק את הגג בכל קיץ לפני החורף, כדי לוודא שאין נזקים והאיטום עדיין שלם, ובכך להבטיח שלא תהיה נזילה לשנה הקרובה. זה זול יותר מאשר להגיע למצב של נזילה לאחר שהתחילה ורק אז לטפל בה. הפתרון הוא לאטום טוב את הגג והקירות בקביעות ומבלי להזניח.

מהו איטום גג וקירות?

איטום נעשה באופן ראשוני על ידי הקבלן שבונה לכם את הבניין. הוא חייב לאטום כבר בשלב הבנייה את כל נקודות המפגש האפשריות של מים ולחות עם חומרי הבנייה. זה כולל איטום מרתפים ורצפה ונקודת המפגש של הקירות עם הקרקע, זה כולל איטום קירות בכל מעטפת הבניין כדי שלא יחדרו גשמים, ואיטום הגג בחומרים כמה שיותר מתקדמים כדי למנוע חלחול מים מגשמים או פיצוץ של דוד. את האיטום מחדשים קבלני איטום שדואגים שלא יהיו סדקים ובלאי בחומרים.

נזילה בצנרת ניקוז וביוב מבפנים ומבחוץ

נזילות נוספות אפשר לאתר גם בצנרת הניקוז של הבית, כולל הביוב. יש ניקוז של מים אפורים שיכולים לנזול לקרקע או בדרך להתחברות עם מערכת הניקוז העירונית, או לחלחל לדירת השכנים למטה. את הנזילה יראו בוודאי השכנים וגם כל מי שיראה את השלוליות שנוצרות במקום שבו עובר הצינור. את הנזילה מאתר אינסטלטור והיא קלה יחסית לאיתור אם היא חיצונית. פנימית, מפעילים גם כן מצלמות לאיתור נזילות כמו גם בצנרת של הובלת המים.

נזילה בצנרת המים ותיקונה בטלאי

איתור נזילות בצנרת המים אפשר למצוא על פי התפרצות המים וזרימה חזקה דרך רצפה או קיר, או צינור שמתפקע וברור שיש בעיה. יש איתור נוסף של נזילות שמחייב הפעלת אמצעי איתור מתקדמים כמו מצלמות תרמיות שמוצאות את הנקודה הקרה בקיר מבלי לפרוץ אותו, ואחר כך פתרון לנזילה על ידי הלבשת שרוול תיקון מבפנים בצינור הפגוע. זה מחליף את התיקון שהיה נהוג פעם – לשבור קירות ורצפות כדי להחליף צנרת ממש. היום, אפשר להדביק טלאים שונים כדי לתקן מבפנים כל צינור שזה מתאים לו.

 

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים