אסתמה

אסטמה היא מחלת ריאות כרונית המתאפיינת בדלקת והיצרות של דרכי הנשימה.

זה משפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם.

ההערכה היא שעד 25% מהאוכלוסייה בארצות הברית סובלת מאסטמה. שיעור השכיחות של אסתמה בילדים גבוה אף יותר, כאשר כמעט 40% מהילדים סובלים ממחלה זו.

אסטמה יכולה להיות מצב מתיש המשפיע על איכות החיים והפרודוקטיביות. מאמר זה דן כיצד בינה מלאכותית יכולה לעזור להפחית את העומס על המטופלים על ידי מתן תוכניות טיפול מותאמות אישית ותזכורות אוטומטיות להקפדה על תרופות.

אסטמה היא מצב כרוני המשפיע על דרכי הנשימה.

זוהי דלקת של הריאות ומעברי האוויר. הדלקת עלולה להיות מופעלת על ידי מגוון גורמים, כולל אלרגנים, זיהומים ופעילות גופנית.

הטיפול באסטמה תלוי בחומרתה ובתדירות ההתרחשות. במקרים קלים, תרופות ללא מרשם עשויות להספיק כדי לשלוט בתסמינים. במקרים מתונים, תרופות לאסטמה יכולות לסייע בשליטה על הסימפטומים, אך עשויות לא למנוע מהם לחזור. במקרים חמורים, סטרואידים ניתנים בדרך כלל כדי לשלוט בבעיות נשימה ולמנוע התקפים מלהתרחש שוב.

בעתיד, AI תמלא תפקיד חשוב בניהול בריאותם של חולי אסתמה על ידי ניטור מצבם באמצעות מכשירים לבישים כגון שעונים חכמים או מעקבי כושר ומתן משוב אוטומטי בזמן אמת לשיפור מצבם

אסטמה היא מחלה כרונית בדרכי הנשימה הפוגעת בריאות.

זהו מצב המעורר דלקת והיצרות של דרכי הנשימה בריאות. זה מוביל לקוצר נשימה, צפצופים, שיעול, לחץ בחזה, ולפעמים אפילו הקאות או שלשולים.

שיעור מקרי האסתמה הולך וגדל עם השנים. יש כיום יותר מ-300 מיליון אנשים ברחבי העולם הסובלים מאסטמה. השכיחות של אסתמה משתנה ממדינה למדינה, כאשר מדינות מסוימות מדווחות על שיעורים של עד 10% בילדים מתחת לגיל 5 שנים.

אסתמה פוגעת באנשים מכל תחומי החיים – עשירים ועניים כאחד, זקנים וצעירים. כמו בחברת המרכז לטיפול ואבחון אסתמה  זה יכול להשפיע גם על אנשים שאין להם היסטוריה משפחתית של אסטמה או אלרגיות

אסטמה היא מחלת ריאות כרונית הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם.

בארצות הברית, אסתמה גורמת ליותר ממיליון אשפוזים ו-2 מיליון ביקורים במחלקות המיון מדי שנה.

אסטמה היא מצב בריאותי חמור שיכול להיות מתיש עבור חולים רבים. התסמינים יכולים לנוע בין קל לחמור וכוללים צפצופים, קוצר נשימה, לחץ או כאב בחזה, שיעול וקשיי נשימה.

מאמר זה דן בתפקידה של AI בטיפול וטיפול באסתמה. זה גם דן כיצד בינה מלאכותית יכולה לעזור בשיפור תוצאות המטופלים על ידי מתן טיפולים מותאמים אישית לאנשים עם אסתמה.

אסטמה היא מחלת ריאות כרונית הפוגעת במערכת הנשימה ועלולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות.

זה נפוץ בעיקר אצל ילדים ומבוגרים צעירים.

בחלק זה תלמדו על הגורמים לאסטמה, תסמיניה, כיצד ניתן למנוע אותה וכיצד לטפל בה.

אסטמה נגרמת מייצור יתר של היסטמין בתגובה לטריגר כמו אלרגנים או פעילות גופנית. התסמינים כוללים צפצופים או קשיי נשימה.

על מנת למנוע התקפי אסטמה, הימנעו מטריגרים כמו חומרים מגרים ואלרגנים הגורמים לייצור יתר של היסטמין כמו קרדית אבק, חיות מחמד עם פרווה (כלבים), אבקה מפרחים ועצים, ג'וקים, עשן סיגריות או חומרים מגרים אחרים. לחלק מהאנשים יש גם אסתמה הנגרמת כתוצאה מפעילות גופנית.

טיפולים באסתמה כוללים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים