בחירה נכונה של עורך דין פלילי

רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי עולם המשפט הפלילי מתייחס ושמור לעבריינים מקצועיים ומשפחות פשע בלבד. אולם, המציאות מוכיחה כי גם אזרחים נורמטיביים רבים מסתבכים בפלילים בתדירות גבוהה. נקודת המוצא וההבנה של כל מי שנקלע לאירוע פלילי בין אם שבמודע ובין אם שלא, צריכה להיות כי ההתמודדות עם הליך פלילי חייבת להתבצע בליווי של עורך דין פלילי מנוסה ומוסמך. בחירה נכונה של עורך דין פלילי מומחה תספק לכם יתרונות רבים ותגדיל את הסיכוי שלכם למנוע הגשת כתב אישום ולסגירת התיק בזיכוי מלא. לפניכם כמה עצות, טיפים ועקרונות מועילים לבחירה נכונה של עורך דין פלילי.

התמודדות נכונה עם הליך של חקירה פלילית

רובם של תיקי החקירה מתנהלים במדינת ישראל דווקא כנגד אזרחים מן השורה הנחשבים לנורמטיביים לחלוטין. השאלה כיצד אמור לנהוג אזרח נורמטיבי שמוצא עצמו מעורב בפלילים הינה חשובה והתשובה לכך הינה פנייה לקבלת ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי מקצועי בשלב מוקדם ככל הניתן. החשיבה כי ניתן להתמודד עם חקירה פלילית באופן עצמאי הינה מוטעית מהיסוד, נהפוך הוא, דווקא כאשר מדובר באזרח נורמטיבי לחלוטין, הרי שהחשיבות בקבלת יעוץ מקצועי עולה וזאת משום שהוא אינו בעל ניסיון בהתמודדות עם סיטואציה מורכבת, מלחיצה ומסובכת שכזו.

הבנה של הזכויות והחובות שלכם

הזמנה לחקירה בתחנת משטרה מהווה אירוע מלחיץ המעורר מתחים נפשיים קשים. אזרח מהישוב אינו יודע כיצד להתמודד עם מצב בו הוא מוזמן לחקירה בפעם הראשונה ומשום כך הוא עלול לעשות טעויות שיגרמו לנזקים בהמשך ניהול ההליך הפלילי. קבלת סיוע מעורך דין תאפשר לכם להכיר את הזכויות והחובות שלכם ותבטיח שמירה על אינטרסים חיוניים. לא כולנו יודעים כיצד לנהוג בזמן חקירה, מה מותר ומה אסור לנו וההסתמכות על "ידע" שאינו מבוסס דיו עלולה לעלות ביוקר.

היבטים ועקרונות לבחירה נכונה של עורך דין פלילי

בחירה בעורך דין פלילי מנוסה ומומחה בתחום צריכה להתבסס על כמה היבטים רלוונטיים וחשובים:

  • ההשכלה המשפטית שרכש והמוסד האקדמי בו למד.
  • המקום בו בוצעה ההתמחות המקצועית.
  • שנות הניסיון שצבר כעורך דין.
  • צוות המומחים המטפל בתיק וכמות כוח האדם שמשרד עורכי הדין מקצה לניהול התיק.
  • מיומנותו של עורך הדין ואיכות הטיפול המשפטי שהוא מספק.

ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מידי מומחים

הסיוע המשפטי לאורכו של הליך פלילי וחקירה משטרתית, הינו בעל חשיבות רבה וזאת על מנת לספק ייצוג איכותי המגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים להגיע לסיכוי או לכל הפחות להקטנת מידת הנזק והפחתת העונש. הליווי המקצועי של עורך דין פלילי מחייב השקעה של שעות עבודה רבות על מנת ללמוד את חומרי החקירה ולנתח את הראיות המשפטיות בצורה נכונה ומעמיקה. עורך הדין יכין אתכם לחקירה, ילווה אתכם הן לתחנת המשטרה והן לבית המשפט, יקיים דיונים משפטיים, ינהל משא ומתן מול גורמי החקירה והאכיפה וכמובן שבמידה ויוגש כתב אישום, יעניק לכם ייצוג איכותי בבית המשפט עד להגעה לתוצאה המשפטית הטובה ביותר מבחינתכם.

לכתבה מעניינת על בחירת עורך דין פלילי בשנת 2021 באתר Ynet: https://www.ynet.co.il/article/ryF1pwe0w

 

low-key-filter-wooden-judge-s-gavel-law-book-golden-scale-wood-background_34259-440
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email