בחירת וועד בית חיצוני

בעבר, כל אדם שהתגורר בבניין משותף ידע כי תפקיד יושב ראש ועד הבית הוא תפקיד נחשק ביותר אשר לא פעם דיירי הבניין היו נגררים לוויכוחים ומריבות על התפקיד. אולם, כיום זמנים השתנו ומרבית האנשים עסוקים מאוד בעבודה שלהם, במשפחה שלהם ובכל נושא אחר הקשור לחייהם האישיים. החיים של מרבית האנשים כיום הם מאוד תובעניים, הזמן שלהם מאוד יקר והבניינים שבהם הם מתגוררים הם לרוב בניינים רבי קומות שבהם מתגוררים יחד איתם לא מעט דיירים ועל כן, מרבית האנשים המתגוררים בבניין משותף כלל אינם מעוניינים לקחת על עצמם את תפקיד יושב ראש ועד הבית או להתנדב לכל הנושאים והתחומים השונים שאמורים להיות באחריות של ועד הבית. על כן, במקרה הזה אין מנוס מלבחור וועד בית חיצוני שידאג לכל מה שנוגע לתחזוקה של הבניין ולנושאים נוספים.

 

ועד בית חיצוני- במה מדובר?

ועד חיצוני הוא למעשה חברה פרטית אשר עוסקת בניהול ואחזקת מבנים. חברה שכזאת לא מחליפה לחלוטין את הוועד הקיים שכן עדיין יש צורך שתהיה נציגות כלשהי לבניין. הנציגות היא למעשה הגורם אשר מעסיק את חברת הניהול וכן הגורם המפקח על הפעילות של החברה. הוועד החיצוני שמטפל בכל העניינים השוטפים לרבות ניקיון, תחזוקת מעליות ועוד. את כל הפעולות הללו תבצע החברה תמורת סכום מוסכם והיא תתפקד כוועד לכל דבר ועניין. כאמור, הועד המדובר ימונה כאשר מדובר על בניין רב קומות שיש בו לא מעט דיירים וקשה מאוד שאחד מדיירי המבנה יהיה אחראי על כל מה שנוגע לתחזוקה ולניקיון של המבנה ולעיתים גם לתחומים נוספים הנוגעים למבנה.

 

כיצד בוחרים חברה שתשמש וועד בית חיצוני?

ראשית כל, חשוב מאוד לדעת שגם אם קיבלתם המלצות חמות על חברה כלשהי, חשוב שלא תוותרו על חתימת חוזה איתה על תקופה קצובה, כאשר נהוג לחתום על תקופה של שנה. גם אם מציעים לכם תקופת התקשרות משמעותית יותר, לא כדאי להסכים וזאת כדי שהחברה תתייחס אליכם כאל לקוחות שבויים וכך רמת השירות תישמר גבוהה לאורך זמן.

הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לבחור את החברה הטובה ביותר בתחום:

מכיוון שחברות הניהול בישראל פועלות ללא הסדרה או פיקוח, חשוב מאוד שלא לבחור חברה טרם מקבלים עליה המלצות. כדאי לבדוק חוות דעת, לבקר בבתים המתוחזקים על ידי חברת הניהול ולשאול את הדיירים אודות החברה, לקרוא על החברה באינטרנט ועוד.

כמובן שטרם חותמים על ההסכם עם החברה יש לבדוק בצורה רצינית ביותר מה היא כוללת במסגרת השירות שלה ומה כלול במחיר. חשוב שתדעו שלא רק שירותי ניקיון מהווים את התפקיד של חברה מעין זאת והיא אחראית על מגוון תחומים נוספים הנוגעים למבנה.

המטרה היא בסופו של דבר לקבל מהחברה שירות מקצועי ובד בבד גם מהיר ויעיל ועל כן, חשוב מאוד שלא לבחור חברה אלא אם בטוחים עד כמה שניתן שהיא תספק לכם את השירותים הטובים ביותר.

 

מה הסעיפים שצריך שיכלול הסכם השירות עם החברה?

הסכם השירות עם החברה צריך לכלול את כל הסעיפים הנוגעים לתפקיד של החברה. החברה המהווה ועד בית חיצוני אמורה לטפל בספקי שירות שונים לרבות אנשי תחזוקה ומהנדס אשר מטפלים בביקורת ותיקוני מעליות, תיקוני נזילות, הדברות, טיפול בביטוחים השונים של הבניין, ביצוע ביקורת כללית מפעם לפעם כדי לבצע פעולות יזומות, החלפת נורות, איסוף דמי הועד החודשיים או השנתיים מהדיירים וכן התמודדות עם סרבני תשלום. גם כאשר יש צורך בהתקנת מעלית, כדאי לוודא מראש כי החברה עוסקת בתחום כל מה שדורשות התקנת מעליות לרבות דאגה לאנשי מקצוע רלוונטיים, בחירת מעלית מתאימה ועוד.

חשוב מאוד לכלול בהסכם את הסעיפים אשר בהם יטפל הוועד החיצוני ואת הסעיפים שבהם תטפל הנציגות הנבחרת אם אכן יהיו כאלה.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.