ביטוח רעידות אדמה בביטוח דירה

בעשור האחרון נראה כי ישנה עלייה גדולה יחסית בכמות רעידות האדמה באזורינו. אומנם מדובר לרוב על רעידות אדמה קטנות מאוד, אך עדיין זהו תמרור אזהרה גדול מאוד. נדמה כי זה רק עניין של זמן עד שתתרחש בישראל רעידת אדמה חזקה במיוחד שלא הייתה כדוגמתה. מה הופך את ישראל למדינה שבה הסיכון לרעידת אדמה חזקה משמעותי? השבר הסורי אפריקאי שהוא המקור של הרבה מאוד רעידות אדמה חזקות לאורך ההיסטוריה. ביטוח דירה אמור לכלול בתוכו לא מעט עניינים שונים, בין היתר הוא אמור לכלול בתוכו גם ביטוח רעידת אדמה. מה אתם צריכים לדעת על ביטוח רעידות אדמה שנמצא בתוך ביטוח הדירה שלכם?

קרדיט תמונה: טראסטי

מהו ביטוח רעידות אדמה?

אינכם צריכים להיות מומחים גדולים על מנת להבין את המשמעות של ביטוח רעידת אדמה. הביטוח הזה לרוב מגיע כחלק מביטוח שנקרא ביטוח דירה, אין ביטוח רעידות אדמה שמגיע בנפרד. הביטוח הזה מכסה את הנזקים שעלולים לקרות לדירה במקרה של רעידת אדמה. בין אם מדובר על נזקים לתשתית, נזקים למבנה או נזקים לרכוש האישי שלכם. כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם הנזקים במקרה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה יהיו נזקים חסרי תקדים. לפיכך יהיה עליכם להכין את עצמכם לתרחיש מהסוג הזה, ולקוות כי לא תצטרכו להפעיל את הביטוח. אך רוב הביטוחים הם כאלה שאתם מקווים שלא תצטרכו להפעיל אותם.

 

אל תגידו לי זה לא יקרה

לצערנו ישנם אנשים שונים שאומרים כי רעידת אדמה לא תיפגע בהם. אף אחד מאיתנו לא יכול לצאת בהצהרה כל כך משמעותית כי מרביתנו לא יודעים מה יקרה בעתיד. הרצון לחזות את העתיד הוא רצון מובן, אך עדיין הוא לא תמיד מתכתב עם המציאות. האמירה לי זה לא יקרה היא אמירה שעלולה להביא אתכם למצב שבו הנזק יהיה משמעותי יותר. לא רק שלא תהיו מוכנים לקראת רעידת אדמה, גם לא יהיה לכם כיסוי מתאים לנזקים. תדעו כי כל עוד אתם גרים בישראל יהיה עליכם להיות ערוכים לקראת רעידת אדמה בשנים הקרובות.

 

המדינה לא מחויבת לפצות

אתר טראסטי השוואת ביטוח  סקר את המצב כיום ונדמה לכם כי תוכלו לבוא בתלונות למדינה כאשר הדירה שלכם תינזק כתוצאה מרעידת אדמה? אם בעבר המחשבה הזאת הייתה מחשבה נכונה, כיום מדובר על מחשבה שאין לה ביסוס. המדינה לא מחויבת לפצות את האזרחים במקרה של רעידת אדמה בכל עוצמה שהיא. כך שאם עד כה קיוויתם כי המדינה תעמוד לצידכם, כעת תוכלו לסמוך רק על עצמכם. הביטוח שתסגרו הוא זה שאמור לכסות אתכם במקרה של רעידת אדמה. כל תקווה אחרת תביא אתכם למצב שבו תתאכזבו ברגע האמת. אף אחד לא ירצה להגיע למצב שבו הוא סומך על המדינה, אך ברגע האמת לא מקבל שום פיצוי בתמורה.

 

לא סוגרים ביטוח מבלי להשוות

השוואת ביטוח דירה בין חברות הביטוח השונות תאפשר לכם לקבל את ההצעה הכי טובה מבחינתכם. ראשית ההצעה תהיה הכי טובה בהיבט הכלכלי שלה, כך לא תוציאו סכומי כסף מופרזים. בנוסף תוכלו לוודא לאחר ההשוואה כי אתם מקבלים ביטוח דירה שכולל בתוכו סעיפים שונים. בין היתר על ידי השוואת ביטוח דירה תוכלו לוודא כי הביטוח מכסה אתכם במקרה של רעידת אדמה. הנזקים שעלולים להופיע בדירה במסגרת רעידת אדמה הם נזקים משמעותיים מאוד. לכן תוודאו היטב כי ביטוח הדירה שלכם מכסה אתכם בכל מצב ובכל סיטואציה. כך בזמן אמת לא תגלו כי הביטוח לא באמת מספק לכם את ההגנה הרצויה.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.