בריחת שתן

רוב האנשים שמעו על בריחת שתן.

אבל, אנשים רבים לא יודעים שיש גם בריחת שתן בצואה. בריחת צואה היא מצב שבו אדם מתקשה למנוע מיציאות לדלוף או "לדלוף" באופן לא רצוני.

בריחת שתן בצואה יכולה להיגרם על ידי:

– פציעות באזור פי הטבעת, כגון פציעות לידה

– מחלות הפוגעות בשרירי פי הטבעת ופי הטבעת, כמו מחלת פרקינסון

– נזק לעצבים בפי הטבעת ובפי הטבעת, כגון סוכרת או פגיעה בחוט השדרה

– בעיות בשרירים המשמשים בתנועת מעיים (תפקוד לקוי של המעיים)

– עצירות

בריחת שתן היא מצב רפואי שכיח המשפיע על מבוגרים רבים.

זה מוגדר כדליפה לא מכוונת של שתן משלפוחית השתן.

ישנם סוגים רבים ושונים של בריחת שתן, וזה יכול לקרות מסיבות שונות. הסוג הנפוץ ביותר הוא בריחת שתן במתח, המתרחשת כאשר אדם משתעל, מתעטש או צוחק חזק. סוג נוסף הוא בריחת שתן בדחיפות, המתרחשת כאשר לאדם יש צורך עז להטיל שתן ולאחר מכן מדליפת שתן לפני שהוא מגיע לשירותים. ישנם גם גורמים נוספים לבריחת שתן כולל בעיות נוירולוגיות ובעיות ערמונית בגברים.

בריחת שתן היא מצב המתרחש כאשר מישהו מתקשה לשלוט בשלפוחית השתן או המעי שלו.

זה יכול להיגרם ממספר דברים, מהריון ועד הזדקנות ואפילו ניתוח ערמונית.

בריחת שתן יכולה להיות מביכה עבור האדם שיש לו אותה, מה שעלול להוביל לבידוד חברתי ודיכאון.

הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן הוא בריחת שתן במאמץ, המתרחשת כאשר שלפוחית השתן דולפת כאשר יש עליה לחץ. סוג זה של בריחת שתן יכול להיגרם על ידי שיעול, צחוק או התעטשות.

בריחת שתן היא מצב המשפיע על אנשים בכל הגילאים.

זה יכול להיגרם ממצבים רפואיים מסוימים, כמו סוכרת, או שזה יכול להיות תוצאה של פציעה ברצפת האגן.

שלפוחית השתן ממוקמת בחלק התחתון של הבטן והיא איבר שרירי חלול שאוגר שתן. השופכה נושאת שתן משלפוחית השתן אל מחוץ לגוף. שרירי הסוגר שולטים מתי השתן יוצא משלפוחית השתן ומתי הוא נכנס לתוכה שוב.

סיבות אפשריות לבריחת שתן כוללות:

-פגיעה בשרירי רצפת האגן או עצבים

-סוכרת, שבץ מוחי, פגיעה בחוט השדרה

-מחלת כליות, בעיות בערמונית

-זיהום בדרכי השתן (UTI)

מספר הולך וגדל של אנשים סובלים מבריחת שתן.

זהו מצב הגורם לדליפת שתן, צואה או שניהם.  ניתן לראות באתר של המרכז לבריחת ודליפת שתן זה יכול להיגרם מכל דבר, החל מפציעה לניתוח ועד ללידה.

בריחת שתן יכולה להיגרם גם ממחלה כמו אלצהיימר, מחלת פרקינסון או טרשת נפוצה. לחלק מהאנשים יש יותר ממצב אחד הגורם לבריחת שתן.

קיימות אפשרויות טיפול רבות ושונות עבור בריחת שתן. סוג הטיפול יהיה תלוי בגורם ובחומרת התסמינים וכן בגורמים נוספים כגון גיל ומצב בריאותי.

בריחת שתן היא מצב שבו לאדם יש דחף להטיל שתן או לעשות צרכים

אך אינו יכול לעשות זאת בגלל בעיה עם השופכה, שלפוחית השתן, פי הטבעת או שניהם. זה יכול לקרות מכיוון שהשרירים השולטים במתן שתן חלשים או פגומים.

הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן הוא בריחת שתן. זה קורה כאשר שתן דולף משלפוחית השתן כאשר זה לא צריך.

סוגים אחרים של בריחת שתן כוללים בריחת שתן בצואה ובריחת שתן מעורבת. בריחת צואה היא כאשר צואה דולפת מפי הטבעת ללא אזהרה, ואי נקיטת שתן מעורבת היא כאשר שתן דולף החוצה עם צואה שעברה דרך פי הטבעת.

התסמינים של בריחת שתן וצואה עשויים להשתנות בהתאם

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו