בריחת שתן

רוב האנשים שמעו על בריחת שתן.

אבל, אנשים רבים לא יודעים שיש גם בריחת שתן בצואה. בריחת צואה היא מצב שבו אדם מתקשה למנוע מיציאות לדלוף או "לדלוף" באופן לא רצוני.

בריחת שתן בצואה יכולה להיגרם על ידי:

– פציעות באזור פי הטבעת, כגון פציעות לידה

– מחלות הפוגעות בשרירי פי הטבעת ופי הטבעת, כמו מחלת פרקינסון

– נזק לעצבים בפי הטבעת ובפי הטבעת, כגון סוכרת או פגיעה בחוט השדרה

– בעיות בשרירים המשמשים בתנועת מעיים (תפקוד לקוי של המעיים)

– עצירות

בריחת שתן היא מצב רפואי שכיח המשפיע על מבוגרים רבים.

זה מוגדר כדליפה לא מכוונת של שתן משלפוחית השתן.

ישנם סוגים רבים ושונים של בריחת שתן, וזה יכול לקרות מסיבות שונות. הסוג הנפוץ ביותר הוא בריחת שתן במתח, המתרחשת כאשר אדם משתעל, מתעטש או צוחק חזק. סוג נוסף הוא בריחת שתן בדחיפות, המתרחשת כאשר לאדם יש צורך עז להטיל שתן ולאחר מכן מדליפת שתן לפני שהוא מגיע לשירותים. ישנם גם גורמים נוספים לבריחת שתן כולל בעיות נוירולוגיות ובעיות ערמונית בגברים.

בריחת שתן היא מצב המתרחש כאשר מישהו מתקשה לשלוט בשלפוחית השתן או המעי שלו.

זה יכול להיגרם ממספר דברים, מהריון ועד הזדקנות ואפילו ניתוח ערמונית.

בריחת שתן יכולה להיות מביכה עבור האדם שיש לו אותה, מה שעלול להוביל לבידוד חברתי ודיכאון.

הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן הוא בריחת שתן במאמץ, המתרחשת כאשר שלפוחית השתן דולפת כאשר יש עליה לחץ. סוג זה של בריחת שתן יכול להיגרם על ידי שיעול, צחוק או התעטשות.

בריחת שתן היא מצב המשפיע על אנשים בכל הגילאים.

זה יכול להיגרם ממצבים רפואיים מסוימים, כמו סוכרת, או שזה יכול להיות תוצאה של פציעה ברצפת האגן.

שלפוחית השתן ממוקמת בחלק התחתון של הבטן והיא איבר שרירי חלול שאוגר שתן. השופכה נושאת שתן משלפוחית השתן אל מחוץ לגוף. שרירי הסוגר שולטים מתי השתן יוצא משלפוחית השתן ומתי הוא נכנס לתוכה שוב.

סיבות אפשריות לבריחת שתן כוללות:

-פגיעה בשרירי רצפת האגן או עצבים

-סוכרת, שבץ מוחי, פגיעה בחוט השדרה

-מחלת כליות, בעיות בערמונית

-זיהום בדרכי השתן (UTI)

מספר הולך וגדל של אנשים סובלים מבריחת שתן.

זהו מצב הגורם לדליפת שתן, צואה או שניהם.  ניתן לראות באתר של המרכז לבריחת ודליפת שתן זה יכול להיגרם מכל דבר, החל מפציעה לניתוח ועד ללידה.

בריחת שתן יכולה להיגרם גם ממחלה כמו אלצהיימר, מחלת פרקינסון או טרשת נפוצה. לחלק מהאנשים יש יותר ממצב אחד הגורם לבריחת שתן.

קיימות אפשרויות טיפול רבות ושונות עבור בריחת שתן. סוג הטיפול יהיה תלוי בגורם ובחומרת התסמינים וכן בגורמים נוספים כגון גיל ומצב בריאותי.

בריחת שתן היא מצב שבו לאדם יש דחף להטיל שתן או לעשות צרכים

אך אינו יכול לעשות זאת בגלל בעיה עם השופכה, שלפוחית השתן, פי הטבעת או שניהם. זה יכול לקרות מכיוון שהשרירים השולטים במתן שתן חלשים או פגומים.

הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן הוא בריחת שתן. זה קורה כאשר שתן דולף משלפוחית השתן כאשר זה לא צריך.

סוגים אחרים של בריחת שתן כוללים בריחת שתן בצואה ובריחת שתן מעורבת. בריחת צואה היא כאשר צואה דולפת מפי הטבעת ללא אזהרה, ואי נקיטת שתן מעורבת היא כאשר שתן דולף החוצה עם צואה שעברה דרך פי הטבעת.

התסמינים של בריחת שתן וצואה עשויים להשתנות בהתאם

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.