הגורמים לכניסת מי גשמים מגג הבית

מי הגשמים נכנסים לבית דרך הגג בדרכים רבות. המים עלולים להיכנס לבית עקב נזילה בגג, עקב מרזב חסר או פגום, או עקב פגיעה בארובה.

מי גשמים עלולים לגרום לנזק לפנים הבית ואף להשפיע על בריאותכם. חשוב שתטפלו בכל נזילות בהקדם האפשרי.

גגות עשויים לרוב מחומרים שאינם אטומים למים. המשמעות היא שמי גשמים יכולים להיכנס לבית דרך הגג. המים עשויים להיכנס מהגג ואז לזרום מטה לחדרים אחרים או להתאסף בבריכה על הרצפה.

אחת הסיבות השכיחות ביותר להכנסת מי גשמים לבית היא כאשר המרזבים חסומים בעלים, לכלוך, זרדים או פסולת אחרת. יש לנקות את המרזבים באופן קבוע כדי למנוע את זה.

סיבה נוספת היא כאשר יש יותר מדי מים על הגג והם עולים על גדותיהם במורד הקירות ואל הבית שלך. זה יכול לקרות אם יש לך גג ישן או כזה שנפגע מסופות או רוחות חזקות.

הסיבה השכיחה ביותר להכנסת מי גשמים לבית היא נזילת מרזב. הסיבה לכך היא שמרזבים נועדו לאסוף מים מהגג ולהרחיק אותם מהבית. אם הם חסומים או פגומים, המים יעלו על גדותיהם ויבואו במגע עם הבית.

ניתן לפתור זאת על ידי התקנת מגן מרזבים במרזבים שלך כדי לשמור אותם נקיים מפסולת וסתימות.

הדרך הטובה ביותר למנוע כניסת מי גשמים לבית היא על ידי ביצוע זיפות גגות מקצועי עם חברה בעלת וותק וניסיון בתחום זיפות גגות.

מה כולל תהליך זיפות גגות

גגות משופעים ממגוון סיבות. אם גג משמש למשל כגינה, לרוב הוא מורם גבוה יותר מגג הבית. שיפוע הגג משפיע גם על כמה מים יזרמו ממנו וכמה שלג יצטבר עליו. מאמר זה יחקור את סוגי הגגות השונים ואת שיפועיהם.

שיפוע גג: שיפוע גג הוא השיפוע של פני השטח שלו מצד אחד למשנהו, מבוטא במעלות. ככל שהמגרש תלול יותר, כך ניתן להשיל יותר מים או שלג על ידי כוח הכבידה או פעולת הרוח.

מדרון רדוד עשוי להיות רצוי בנסיבות מסוימות מכיוון שהוא יכול להפחית את התנגדות הרוח ולהקל על פינוי השלג.

יריעות קירוי משמשות להגנה על הגג מפני שמש, גשם וגורמים אחרים. הם גם עוזרים במניעת דליפות. ניתן לחלק את תהליך התקנת הברזנט לשלושה שלבים:

1) ניקוי משטח הגג

2) התקנת הברזנט על הגג

3) אבטחתו באמצעות מסמרים או ברגים

יריעות קירוי (יריעות ביטומניות) משמשות להגנה על הגג מפני מזג האוויר וגורמים סביבתיים אחרים. הם עשויים בדרך כלל מויניל, פוליאסטר או פוליאתילן ומגיעים במגוון צבעים.

ניתן להתקין יריעות קירוי ביד או במכונה. כדי להתקין אותם ביד, תצטרך להשתמש בסולם ושמישהו יעזור לך להחזיק אותו במקום בזמן שאתה מותח אותו מעל הגג שלך. אם אתה מעדיף לא להשתמש בסולם, אז יש אפשרות להתקנתם עם מכונות שתוכננו במיוחד למשימה זו.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה