הדרך האפקטיבית ביותר לטיפול באקנה: מדריך שלב-אחר-שלב

נמאס לכם לראות את האקנה מתפשט על הפנים ובשאר חלקי הגוף? טיפול באקנה ידרוש השקעה מרובה וסבלנות. לא פעם אנשים אינם מבצעים את הפעולות הנכונות, וההמתנה לתוצאות הרצויות לא תניב פירות. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק איך תוכלו לטפל באקנה בצורה אפקטיבית, שלב אחר שלב. גם אם אתם חושבים כי המלחמה אבודה מראש, מוטב כי תנסו לעשות את הצעדים המתאימים. פתאום תבינו כי ההצלחה אפשרית, והאקנה כבר לא יראה מאיים כפי שהיה בעבר. נציין כי ניתן לדלג על חלק מהשלבים, בהתאם לסוג האקנה ולחומרתו.

שלב ראשון: מניעת האקנה

בשלב הראשון תוכלו אפילו לנסות למנוע את האקנה, לפני שנתחיל לדבר על טיפול באקנה. הטיפול יגיע רק כאשר האקנה כבר קיים, ולכם יש את הכלים הנדרשים כדי לעצור אותו בזמן. מניעת אקנה אפשרית על ידי אכילה נכונה, ניקוי פנים ועוד רשימה ארוכה של פעולות אפשריות. כל עוד המודעות גבוהה, אין סיבה שהאקנה יופיע ויצא מכלל שליטה.

שלב שני: אבחון מוקדם ככל האפשר

טיפול באקנה נעשה רק אחרי שמאבחנים בצורה מדויקת את סוגו ואת מידת חומרתו. אם תזכרו בשלב מאוחר להתחיל לאבחן את מצב האקנה, ההתמודדות איתו עשויה להיות ארוכה. תעשו זאת מבעוד מועד, ותראו איך אתם מצליחים להשיג את כל התוצאות הרצויות. אבחון של פצעי אקנה אמור להיעשות על ידי רופא עור, כזה המתמחה בהתמודדות עם פצעים מסוג זה.

שלב שלישי: טיפול מדויק לאחר האבחון

אחרי שרופא עור אבחן את סוג האקנה ואת חומרתו, ניתן יהיה לבחור מהו הטיפול המתאים עבורו. טיפול באקנה יכול להיעשות על ידי משחות, קרמים או אפילו קפסולות. לכל טיפול יהיו את היתרונות שלו מצד אחד, ואת החסרונות שלו מהצד השני. בחירת שיטת הטיפול המתאימה היא זאת שתקרב אתכם עוד צעד אל עבר השגת המטרה הרצויה.

שלב רביעי: מעקב אחר התוצאות

בהזדמנות הזו צריך להגיד כי טיפול באקנה אינו מביא לתוצאות על המקום. כך שכל מי שמצפה לראות תוצאות כעבור מספר ימים, לא בהכרח ישיג את מבוקשו. המעקב לרוב נמשך מספר שבועות או אפילו מספר חודשים, וההתקדמות עשויה להיות איטית והדרגתית. אך כל עוד אתם רואים שיפור, זה בהחלט יכול לשמח אתכם ולגרום לכם לחשוב כי יש אור בקצה המנהרה.

שלב חמישי: שימור התוצאות

השלב הראשון הוא השלב בו אתם צריכים לשמר את התוצאות אותן השגתם באמצעות טיפול באקנה. את התוצאות משמרים בדיוק בהתאם לדרך בה מונעים את פצעי האקנה מלכתחילה. תצטרכו לנקות את הפנים על בסיס קבוע, ולאכול מאכלים דלי שומן שאינם מזמנים את פצעי האקנה. ברגע שתשמרו את התוצאות באופן מתמיד וקבוע, הסיכוי להופעת אקנה פעם נוספת יהיה נמוך מאי פעם.  

FREEPIK
שתפו פוסט זה