הוצאת דרכון אירופאי

אזרח האיחוד האירופי יכול לקבל דרכון מכל מדינה חברה באיחוד האירופי. לאזרח האיחוד האירופי רשאי להעניק דרכון מכל מדינה חברה באיחוד האירופי, אך לא מדינת הלידה או מגוריו. הדרישות משתנות בהתאם לסוג הדרכון ולמין המבקש. אזרח האיחוד האירופי שמעולם לא החזיק באזרחות במדינת האיחוד האירופי חייב לעמוד בתנאים מסוימים לפני הגשת בקשה לתעודת זהות או דרכון במדינה חברה אחרת. לדוגמה, נדרשת הוכחה שהוא/היא התגורר באופן חוקי באותה מדינה חברה במשך חמש שנים לפחות כדי לרכוש שם אזרחות.

לאיחוד האירופי היה רצון ליצור "איחוד קרוב מתמיד בין עמי אירופה, שבו ההחלטות מתקבלות קרוב ככל האפשר לאזרח". זה מושג באמצעות ניידות של אזרחים, סחורות, שירותים והון. האיחוד האירופי מנפיק כיום דרכונים באמצעות מערכת חדשה בשם "ETIAS" שתושק ב-2021. מערכת זו תאפשר מעבר קל יותר של אנשים ללא אשרות מעבר לגבולות.

בעוד מספר שנים, ניתן יהיה לקבל דרכון אירופאי בבית העירייה המקומי בכל מדינה שהיא חלק מהאיחוד האירופי. זה יהיה עבור אנשים שגדלו באירופה ורוצים שהעתיד שלהם ייקבע על פי החוקים של מדינה באיחוד האירופי. ישנן שתי מדינות – צרפת ואירלנד – שכבר הודיעו שהן יתחילו להנפיק דרכונים בדרך זו בהמשך השנה. האיחוד האירופי רוצה לקבוע מערכת כללים משותפת למתי אזרחים יכולים להגיש בקשה לאזרחות מכל מדינה באיחוד האירופי, אך לא ברור מתי הם ייכנסו לתוקף. בעקבות אתגרי הביטחון וההגירה האחרונים, מנהיגי האיחוד האירופי חיפשו דרכים לחזק את גבולותיו. בהקשר זה, צפוי שדרכון אירופאי יהפוך למציאות. עם זאת, אזרחי האיחוד האירופי יצטרכו להמתין בסבלנות לפחות שנה נוספת לפני שיוכלו לשים את ידם על כך.

הנציבות האירופית מכינה הצעה להנפקת דרכון אירופאי שתוצג בהמשך 2018. הנציבות מאמינה שהיא יכולה לסייע בהתמודדות עם ההגירה הבלתי חוקית והטרור באירופה. אירופה היא האזור היחיד בעולם שאינו דורש תושבות או אזרחות כלשהי כדי להחזיק דרכון. עם מדיניות זו, קל יותר לאנשים שנולדו באירופה או שחיים בה חמש שנים לקבל דרכון אירופאי. ניתן לבטל אזרחות של מדינה אחת אם הם מקבלים אזרחות או אזרחות של מדינה אחרת. לאדם יש 90 יום להודיע למדינה האחרת על הסטטוס החדש שלו לאחר רכישתו. התהליך אינו פשוט כפי שהוא נראה. על מנת להיות זכאי לדרכון אירופאי, עליך לוותר על האזרחות הנוכחית שלך וגם לגור במדינה ממנה אתה מגיש בקשה. ההליך ארוך ודורש תיעוד רב. תהליך הגשת הבקשה יכול להימשך בין מספר חודשים לחמש שנים, בהתאם למצב הספציפי של כל פונה. לבעלי מגבלות זמן או למי שרוצה שהתהליך יתבצע במהירות, קיימת תוכנית דרכונים מזורז המטפלת בכל התיעוד הדרוש וכן ראיונות כנדרש בחוק.

הוצאת דרכון היא תהליך מינהלי המבוצע על ידי גורם ממשלתי. תהליך זה מאושר על ידי החוקים והדרישות של המדינה. המבקש צריך למלא טופס בקשה ולהגיש איתו כמה מסמכים תומכים נוספים לפני שניתן יהיה להנפיק דרכון. מועמד צריך למלא טופס בקשה ולהגיש איתו כמה מסמכים תומכים נוספים לפני שניתן יהיה להנפיק דרכון.

על מנת לקבל דרכון, צריך לעבור את השלבים הבאים:

1. הגשת בקשה לדרכון

2. הגשת מסמכים תומכים

3. המתן לזמן עיבוד של 4-6 שבועות או קבל שירות אקספרס

4. שלם עמלות נדרשות

הוצאת דרכון היא לא פשוטה כמו שזה נשמע. זה דורש שלבים והליכים שונים שיש להשלים. בתור התחלה, המבקש יצטרך למלא טופס עם מידע אישי על עצמו, לשלוח תמונה שלו ולספק ראיות לזהותו. הם גם יצטרכו לספק ראיות לכך שאין להם הרשעות פליליות באף מדינה והיסטוריית הנסיעות שלהם ב-10 השנים האחרונות. בנוסף, הם גם יצטרכו להוכיח שהם נולדים בארץ או חיים בארץ. דרכון הוא מסמך שמאשר אותך כאזרח של מדינה. על מנת לקבל דרכון, עליך לספק מידע על זהותך ואזרחותך. יש גם דרישות מסוימות שעשויות להיות למדינה המנפיקה עבור תהליך זה. הנפקת דרכון נעשית בדרך כלל על ידי ממשלתו של מי שמבקש זאת. אם אתה רוצה להשיג דרכון חדש, סביר להניח שתצטרך להגיש בקשה אישית בבניין הממשל המקומי או בשגרירותך עם מסמכים ואגרות נדרשים.

למידע נוסף ביקרו באתר: https://europassport.co.il

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים