הזעת יתר בידיים – האם אתם סובלים מהתופעה ומהם הפתרונות?

 

 

ישנן תופעות רפואיות שאינן עומדות בגדר סכנת חיים לשמחתנו הרבה, אך הסימפטומים שלהן עשויים להוות השפעה עצומה על אורח חיינו. זיעה היא תוצר טבעי של הגוף אשר מופרשת על גבי העור, ומטרתה הביולוגית לסייע בצינון הגוף. אך מה קורה כאשר מנגנון ייצור הזיעה משתבש וכיצד ניתן לטפל בתופעה? הנה התשובות לכל השאלות.

 

הזעת יתר בידיים – מה זה?

 

כפי שציינו קודם לכן הזעה היא הדרך הטבעית של הגוף לקרר את עצמו, אך כאשר ההזעה מתרחשת בצורה בלתי פוסקת, וללא כל קשר לפעילות גופנית או מצבי לחץ, סביר להניח שמדובר בתופעה של הזעת יתר. תופעה זו משפיע על אחוז אחד מכלל האוכלוסייה וכשלושים וחמישים אחוזים יחוו הזעת יתר בידיים בלבד.

 

הזעת יתר נגרמת מפעילות לקויה של מערכת העצבים הסימפתטית. מערכת זו אחראית על תגובת הגוף למצבי סכנה שבהם יש לבצע נסיגה מהירה או להילחם באיום מידי. בעת התגובה של מערכת זו, עולה לחץ הדם בגוף בשל עליית קצב הלב. כך נוצר מצב שבו חום הגוף עולה גם כן, דבר המעודד את בלוטות הזיעה לפעול יתר על המידה.

 

קיימים שני סוגים של הזעת יתר: ראשונית ומשנית, כאשר הזעת יתר בכפות הידיים משתייכת לסוג הראשון. הזעת יתר ראשונית מתאפיינת בפעילות מוגברת של העצבים שתפקידם לאותת לבלוטות הזיעה להתחיל לפעול ללא כל קשר לפעילות פיזית חיצונית. הזעת יתר ראשונית מתבטאת לרוב בכפות הידיים ובכפות הרגליים. לעומת זאת, הזעת יתר משנית קשורה בעיקר למצבים רפואיים שונים, כמו תפקוד לקוי של בלוטת התריס, הפרעות בתפקוד מערכת העצבים, השמנת יתר ועוד.

 

כיצד ניתן לטפל בהזעת יתר בכפות הידיים?

 

מטבענו אנו בני האדם יצורים חברתיים, אנו מבלים את חיינו בקרב בני אדם אחרים ויוצרים עמם קשרים משמעותיים. כשאדם סובל ללא הרף מהזעת יתר בכפות הידיים הוא עשוי להימנע ממפגשים חברתיים, מפעילויות ספורטיביות, ממפגשי עבודה ואף מיצירת קשרים רומנטיים. למרבה המזל עולם הרפואה מציע מגוון פתרונות אפשריים לתופעה, שיאפשרו ניהול אורח חיים שגרתי ונעים.

 

אחת הדרכים לטפל בתופעה היא באמצעות הזרקה של בוטוקס באזור שבו נמצאים העצבים המפעילים את בלוטות הזיעה. בוטוקס הוא רעלן טבעי אשר גורם לחסימת נתיב התקשורת בין העצבים לבלוטות.

 

ניתן לטפל בתופעה גם באמצעות ניתוח זעיר פולשני. במהלך הניתוח מתבצעת כריתה של רשת העצבים במערכת הסימפתטית האחראית על שליחת אותות לבלוטות הזיעה. כך נפסקת לגמרי ההזעה מכפות הידיים. אחד החסרונות של שיטה זו הוא שלאחר הניתוח עשוי המטופל לחוות הזעה מוגברת באזורים אחרים בגוף.

 

דרך טיפול נוספת היא באמצעות העברת זרמים חשמליים באמצעות מכשיר שנקרא יונטופורוזיס על גבי עור הידיים. כתוצאה מהטיפול משתבש הקשר בין מערכת העצבים לבלוטות הזיעה, והסימפטומים של הזעת היתר פוחתים.

 

 

pexels-daria-shevtsova-1030885
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.