הנפש שלכם זקוקה לתמיכה? יש מה לעשות עם זה

החיים שלנו רצופי מכשולים ואתגרים שמאלצים אותנו לעמוד בפני התמודדויות שלא תמיד הן פשוטות. חלק מהאנשים צולחים את ההתמודדויות האלו באופן פשוט וקל, בעוד לאנשים אחרים ההתמודדות הזו יכולה להיות לא רק קשה אלא גם כמעט בלתי אפשרית. מגוון הפרעות נפשיות עלולות למנוע מאנשים מסוימים לצלוח את אתגרי החיים בקלות ובחיוך, ובוודאי גם להביא לחוסר הנאה מהצלחות והישגים, ואפילו לביטולם כליל. במידה והנפש שלכם זקוקה לתמיכה מכל סוג כזה או אחר, כדאי לדעת שהיום קיימים פתרונות שיכולים לעמוד לצידכם ולסייע לכם בכל סיטואציה באשר היא.

לא הכל קשור בהפרעות נפשיות

נפש האדם לא "זקוקה" להפרעה נפשית מסוג כזה או אחר על מנת להתערער. לצערנו, החיים מביאים איתם אי אילו סיטואציות שבהן האדם צריך למצוא פתרונות יצירתיים על מנת להיחלץ מהן, להביא את עצמו לכדי מצב תודעתי שמסוגל להתמודד איתן בצורה יעילה וכן להאמין, כל הזמן, שבסופו של דבר יהיה טוב.

גם בלי הפרעה נפשית כזו או אחרת, כל אחד או אחת מאיתנו עלולים למצוא את עצמנו במצבים לא פשוטים, התמודדויות ששואבות מאיתנו את כל האנרגיה ותחושה ששום דבר כבר לא אפשרי לביצוע עבורנו. אולי בעבר אנשים כאלו היו נחשבים להיסטרים או דכאוניים ונפלטו מהחברה, אולם היום, כאשר חלק גדול מהאוכלוסיה מתמודד עם לחצים וחרדות, ברור היה שצריך לתת לכל אלו מענה, שהיום הוא בהחלט קיים, בהחלט נגיש ובהחלט יעיל.

טיפולים רגשיים או טיפולים תרופתיים? זאת השאלה

במידה והנפש שלכם זקוקה לתמיכה, כדאי לדעת שיש שתי דרכים שבאמצעותן ניתן יהיה לעזור לה – טיפולים רגשיים או טיפולים תרופתיים. בכל הנוגע לטיפולים רגשיים אנחנו מדברים כאן על טיפולים פסיכולוגים, טיפולים מבוססי תמציות טבעיות, טיפולי רפלקסולוגיה, טיפולים באמצעות בעלי חיים ועוד. טיפולים תרופתיים כוללים שימוש בתרופות כימיות שמאזנות את הנפש, ומאפשרות לאדם להגיע לכדי מצב שבו הוא מסוגל שוב לחשוב בבהירות ולקבל החלטות בהתאם.

טיפולים רגשיים היום הולכים והופכים נפוצים יותר, גם על חשבון הטיפולים התרופתיים, היות ואנשים רבים מבינים שהטיפול בנשמה צריך להיות מתוכה, ולא בהשפעת גורמים חיצוניים.

אבל מה עושים כאשר כן מדובר על הפרעה נפשית?

גם במידה והנפש שלכם זקוקה לתמיכה בעקבות הפרעה נפשית כמו דו-קוטביות, לדוגמה, טיפולים רגשיים יכולים להיות יעילים ביותר. במקום לתת להפרעה לנהל אתכם, תוכלו להחזיר את השליטה לידיים באמצעות רכישה של מגוון כלים ופתרונות שיוכלו לסייע לכם ברגע האמת. גם רגע של חוסר איזון שעלול לשבש אתכם יכול להגיע לכדי פתרון, למשל תוך דיבור עצמי, גם אם בקול רם, האזנה למוזיקה, או פתרונות אחרים שיתאימו לכם באופן אישי. תחום הרפואה האלטרנטיבית של היום מאפשר התמודדות כמעט עם כל הפרעה, אז אל תרימו ידיים.

 

קרדיט: depositphotos

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך ניתן למנוע התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים מתחילה ברגע שהעיסוק בהם הופך לעיסוק אובססיבי, וכאשר היא הופכת לבעיה רצינית שמשפיעה על העוסקים בה. המכורים להימורים

בלוג

טיפים מנצחים לעיצוב פנים חכם

סביבת המגורים העכשווית דינאמית ומשתנה ללא הרף עם רצונות וצרכים שמתעוררים תוך כדי תנועה. התרחבות המשפחה, ילדים שעוזבים את הבית,

בלוג

איך לארגן ערב צוות בקלות?

הצוות שלכם בחברה עובד ביחד על בסיס יומיומי ובוודאי חשוב לכם לפרגן לו מכל הלב, להעביר מסר של הכרת תודה