הסרת צו מבנה מסוכן

פינוי מבנה מסוכן הוא תהליך בו מורידים מבנה מסוכן או רעוע או מבנה אחר במטרה להפוך אותו לבטוח. ככל שהאוכלוסייה גדלה והמבנים מזדקנים, יותר ויותר מבנים הופכים למסוכנים, הדורשים הסרה. ייתכן גם שמבנים לא בטוחים נהרסים באופן בלתי חוקי על ידי אנשים המבקשים להרוויח מגרוטאות המתכת שהם מכילים. סעיף זה יעזור לך להבין אילו אמצעי בטיחות נדרשים לתהליך כזה וכיצד ניתן לעשות זאת בצורה בטוחה וחוקית.

העיירה סמיתוויל הייתה במצב חירום. בניין קרס והיה צורך להפיל אותו בהקדם האפשרי. הבעיה הייתה שהבניין ממוקם בצומת של שלושה רחובות ללא מקום למנוף או למכונות אחרות להיכנס ולהפיל אותו בשלום. למרבה המזל, תושבי העיר העלו רעיון שיעבוד בצורה מושלמת. הם התכוונו לבנות מגדל בגובה 20 מטר עם חלון חתוך לתוכו בקצה אחד. בקצה הנגדי, הם היו מחברים חבל ארוך שיימשך מלמטה על ידי אנשים שימשיכו למשוך עד שכל התמיכה תוסר מלמטה והוא התפורר אל הקרקע.

מה זה הסרת צו מבנה מסוכן

סעיף זה יתמקד בהסרת צו מבנה מסוכן. ישנן דרכים רבות להסיר הזמנה מסוג זה, אך הדרך הקלה ביותר היא להרוס אותה באמצעות מכונות כבדות. ההגדרה של מבנה מסוכן היא מבנה שננטש ואינו מהווה עוד איום על חיי אדם. מבנים אלה עדיין יכולים להוות סיכון אם הם לא יוסרו במהירות מספקת, כי זה עלול לגרום להתפשטות של מחלות או סכנות סביבתיות אחרות. תהליך הפינוי עשוי להשתנות בהתאם לסוג החומר המסוכן שהמבנה מכיל, אך ברוב המקרים מבנים אלו נהרסים באמצעות מכונות כבדות כגון מנופים, דחפורים או מחפרים.

הסרת צו מבנה מסוכן הוא מסמך משפטי המוגש לבית המשפט, כדי להרוס מבנה או מבנה על רכוש פרטי הנחשב למסוכן ולא בטוח. הצעד הראשון הוא שבעל בית או דייר של דירת מגורים יגיש בקשה לצו זה במערכת בתי המשפט. לאחר מכן שופט בוחן את הבקשה וקובע אם יש מספיק ראיות למתן צו זה. כמו כן, על המבקש לחתום על תצהיר כי ישלמו כל הוצאות הקשורות להריסת המבנה וכן להפקיד פיקדון למזכירות בית המשפט כנדרש בחוק. בעבר הסרת צו מבנה מסוכן נעשתה ללא הסכמת הבעלים. לא היה צורך בהסכמתו שכן לא היו קשורות לכך השלכות. אבל כעת, אדם יכול להתנגד לצו הסרה על ידי שימוש בהוראה חדשה זו לפי סעיף 478A של חוק העונשין ההודי. ההוראה החדשה קובעת כי כל אחד יכול להתנגד לצו אם יש לו עניין בנכס עליו עומד המבנה או שהוא עלול להינזק אם יוסר. הוראה זו נועדה להגן על בעלי עניין בנכס מפני כל נזק שעלול להתרחש עקב פינוי מבנים.

העיר אדמונטון בקנדה הסירה לאחרונה צו מבנה מסוכן. המבנה המדובר היה חנות צבע ישנה שהייתה נטושה במשך יותר משני עשורים. ההסרה היא תוצאה של משא ומתן שנמשך שנה בין בעל הנכס, היזם, העמותות השכונתיות וחברי מועצת העיר. בקרוב האתר יפונה מחדש לבניין מעורב עם שטחי מסחר בקומת הקרקע. אנו שמחים לראות את המבנה הזה נעלם לתמיד כדי שהתושבים העתידיים יוכלו ליהנות מהבניינים שלהם ללא כל סיכונים בטיחותיים!

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים