העבירות שביצעתם בשנת 2021

הסיוט של כל נהג רכב ישראלי זה להיתקל עם ניידת משטרת התנועה ולהידרש לעצור בצד.
הפחד תוקף אותנו כאשר אנחנו תוהים לעצמנו על מה נעצרנו עכשיו, ועוד יותר על כמה נקודות נקבל, איזה דוח נחטוף ומכמה מאות שקלים אנחנו עלולים להיפרד. חשוב מאוד לדעת את חוקי התעבורה גם בלי אכיפת המשטרה, בכדי לאפשר תרבות נהיגה הולמת, מכבדת אך יותר מכל בטוחה שתשמור על כולנו בריאים ושלמים. חשוב מאוד לדעת מה הם דוחות התנועה הנפוצים לשנת 2021 על מנת להימנע מהם ככל שניתן, בשל ההסתברות הגבוהה שלהם להתרחש על הכביש, כן – גם לנו.

 

דיבור בטלפון סלולרי – הקטל הנוראי של השנים האחרונות

מאז המצאתו של הטלפון החכם עם שלל האפליקציות ואפשרויות ה"סימוס", נרשמו עשרות אלפי דוחות משטרה תקיפים שרק הלכו והתעצמו ברמת חומרת הענישה שלהם עם השנים. אין ספק שאם פעם להחזיק טלפון נייד הייתה אמנם עבירה משמעותית אך באופן יחסי קלה יותר, הרי שהיום מסתכלים בחומרה יתרה בכל מה שנוגע לשימוש בטלפון חכם בזמן נהיגה. בעבר כמעט כל מה שהיה ניתן לעשות עם הטלפון הנייד זה להצמיד לאוזן ולדבר כאשר עיניו של הנהג עדיין מרוכזות בכביש. אמנם זה עדיין אסור וחמור, אך עדיין מתגמד בהשוואה למה שקורה היום – כאשר נהגים מסיטים את מבטיהם להודעת הוואצאפ שהם מקבלים בזמן נהיגה.

דוחות משטרה בנוגע ל"סימוס" או כל שימוש בטלפון בזמן נהיגה הינם חמורים, וכוללים קנסות של אלף שקלים עם רישום נקודות בדוח!

 

כניסה באדום

עבירת תנועה חמורה ביותר שעלולה לגבות חיי אדם, ולמעשה כבר גבתה רבים לצערנו.
שום דבר דחוף שבעולם לא יצדיק עקיפה באדום, למעט רכבי כיבוי והצלה וגם זה בתנאים מסוימים ומוגבלים. הדבר מסוכן וחמור שבעתיים כאשר משאית חוצה את הצומת באדום, וכבר שמענו על לא מעט מקרים של תאונות קטלניות ביותר שלא השאירו שום מקום לתקווה עבור הנפגעים ברכב הפרטי שהמשאית נכנסה בהם.

לכן, ברור מדוע דוחות משטרה בתחום זה של כניסה באדום הינם חמורים ביותר, ועל הנהג העבריין מושט קנס של 1500 שקלים עם 10 נקודות. במקרים חמורים יותר הוא יוזמן לבית המשפט.

 

אי מתן זכות קדימה

בעשור האחרון חלה עלייה דרמטית במספר תאונות הדרכים שנגרמו כתוצאה מאי מתן זכות קדימה ומשכך חלה החמרה בענישה למי שמורשע בעבירה זו, ובדגש על זכות קדימה להולכי רגל במעבר חציה.
חלק ניכר מעבירות אי מתן זכות הקדימה נובע מהגורם האנושי אשר אינו מקדיש מספיק תשומת לב לדרך או אינו מציית לתמרורים.
הסלולרי, כמו יתר הסחות הדעת, יכול בקלות לגרום לפספוס של שניה אחת יותר מדיי שבה היית יכול לבלום את הרכב ולהימנע מתאונה.

ההמלצה שלנו היא לא להקל ראש בעבירה זו ובמיוחד אם גרמה לתאונה.

 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

צעירים ונהנים? תבלו! אך אל תשכחו נהג תורן כאשר אתם מתכוונים לשתות לשכרה. ממש כמו כניסה לצומת עם רמזור אדום, נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה קטלנית ועלולה להיגמר רע מאוד עבור הנהגים הצעירים (בדרך כלל צעירים אך כמובן לא רק) והן לסביבה שלהם. שימוש באלכוהול מוריד את רמת הריכוז, הפיקוס, הקואורדינציה ותפיסת המרחב של הנהג, ובהתאם לכך גם את זמן התגובה שלו לשינויים על הכביש. הזמנים המועדים לפורענות אלו סופי שבוע, בעיקר בלילות חמישי ושישי, אז יוצאים צעירים רבים ממסיבות ובילויים תוססים רווי אלכוהול.

דוחות משטרה על נהיגה תחת השפעת אלכוהול אינם מתפשרים, והקנסות עלולות להגיע לסכומים של 2000 ואף 6000 לעבריינים סדרתיים שבתיקם נרשמו עבירות תנועה נוספות בתחום זה.

 

נהיגה מעל המהירות המותרת

את זה כולם יודעים (או אמורים לדעת) – רמת הסיכון שתהיה בתאונת דרכים פוטנציאלית עולה ככל שהמהירות של הרכב הפוגע עולה. מהיר יותר – מסוכן יותר, וזמן התגובה של הנהג לתנאי הדרך מתקצר ככל שעולים הקמ"שים. נהיגה במהירות מופרזת קוטעת את חייהם של מאות אנשים על הכביש מדי שנה לצערנו הרב. חשוב מאוד להישמע לחוק ולהקפיד לא לעקוף אפילו בקמ"ש אחד בודד את המהירות המותרת על הנתיב הספציפי עליו אתם נוסעים. כמובן, עליכם להיות ערניים לשינויים ולמהירות המותרת בכל נתיב שאתם לוקחים.

כמובן, לא כל מהירות מעל המותר אותה הדבר. יש הבדל אם אתם עליתם טיפה מעל המותר לבין אם נסעתם הרבה מעל המותר. כמובן יש הבדל די משמעותי אם העבירה הייתה בשטח עירוני, בהם ההגבלות והתקנות יותר מחמירות, לבין שטח בין עירוני.

 

לא גזירת גורל

אם קיבלתם דוח תנועה יש מס' דרכי פעולה בהן אפשרות לפעול כמו להגיש בקשה לביטול הדוח, להמירו באזהרה או להגיש בקשה להישפט על דוח תנועה וכיו"ב.

 

לבחור עורך דין תעבורה מומלץ

עברתם על החוק וקבלתם דוחות משטרה? כאשר אתם נאלצים לשלם קנס גבוה למדי תוכלו להיעזר בעורך דין תעבורה שיוכל להפחית את הקנס עד ביטולו הגמור. חשוב מאוד לבחור בעורך דין המתמחה בנושאי תעבורה וזה למעשה התחום העיקרי שלו, על מנת שיהיה מעורה היטב בפרטי המקרה וידע איך להתנהל בצורה הכי טובה שרק ניתן במקרה הספציפי שלכם.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה