השימוש באימון בגובה הוא כיום אמצעי בטיחות נפוץ בתעשיות רבות

אימון בגובה הוא תהליך של הכשרת אנשים לעבודה במצב מוגבה. ניתן להשיג זאת באמצעות הרמה, פיגום או אמצעים אחרים.

ההכשרה נועדה להבטיח שהעובדים יהיו מודעים לסיכונים ולסכנות הכרוכות בעבודה בגובה, וידעו כיצד להימנע מהם.

חשוב לחברות לספק הכשרה זו מכיוון שהיא עוזרת להן לעמוד בחוקי הבריאות והבטיחות, מה שעלול להוביל לקנסות אם לא יספקו אותה.

הדרכה בגובה יכולה להינתן על ידי החברה עצמה או ספק חיצוני.

אימון בגובה הוא צורת עבודה שרוב האנשים לא מכירים. זה נעשה בדרך כלל על ידי עובדים שנדרשים לעלות על מבנים או מבנים. ניתן לעשות זאת על ידי הליכה, טיפוס או שימוש בחבלים וציוד אחר כדי להגיע לשם.

השימוש ברתמות בטיחות, חבלים וציוד אחר בעת אימון בגובה הכרחי שכן הוא מספק הגנה מפני נפילות. תהליך האימון בגובה צריך להתבצע בצורה בטוחה ולא לסכן את העובד או את הסובבים את העובד.

הכשרה בגובה היא דרישה הכרחית ברוב הענפים, אך יכול להיות קשה למצוא את הזמן והמשאבים לספק הכשרה מקיפה. כאן נכנס לתמונה אימון נייד.

הכשרה ניידת נותנת לעובדים הזדמנות ללמוד על ציוד או תהליכים חדשים בזמנם, בלוח הזמנים שלהם. משמעות הדבר היא שסביר יותר שהם ישמרו את המידע שלמדו ויישמו אותו כהלכה כאשר הם יחזרו לאתר העבודה.

טכנולוגיה זו הוכחה גם כמגבירה את הבטיחות על ידי הפחתת תאונות מכיוון שעובדים נוטים פחות לקחת סיכונים כאשר יש להם הבנה טובה יותר של מה נדרש מהם.

ישנם שלושה סוגי הכשרה המוכרים על ידי המועצה הלאומית לבטיחות:

– הדרכת הגנה מפני נפילה, הנדרשת לכל העובדים שיעבדו בגובה מעל 6 רגל.

– הדרכת מעליות אוויריות, הנדרשות לכל העובדים שיפעילו מעליות אוויריות.

– הדרכת פיגומים ופיגומים ניידים, הנדרשת לכל העובדים אשר יבצעו הקמה או פירוק של פיגומים.

אימון בגובה הוא כינוי לאימונים מיוחדים לגבהים שעולים על 2.1 מטר (7 רגל).

יש צורך להתאמן בגובה כי אי אפשר לדמות את התנאים והסכנות הכרוכות בעבודה בגובה.

קורס ההכשרה בגובה מיועד למי שנדרש לעבוד בגובה וצריך להיות מוכשר בשימוש בציוד מגן אישי, בבחירת שיטות וטכניקות עבודה מתאימות וביצוע עבודה בטוח.

הקורס נועד לספק בסיס ידע בסיסי למי שנדרש לעבוד בגובה. הקורס עוסק כיצד לבחור ציוד מתאים, כיצד להשתמש בו בצורה בטוחה, כיצד לבחור שיטות עבודה וטכניקות מתאימות וכיצד לבצע אותן בצורה בטוחה.

הגובה בו עובדים גדל בעשורים האחרונים. זה בעיקר בגלל חידושים טכנולוגיים ושינוי באופן שבו אנחנו עושים את העבודה שלנו. חידושים טכנולוגיים אפשרו לאנשים לעבוד מהבתים שלהם, מה שהפך אותם למיותר לנסוע למשרד כל יום. הטכנולוגיה גם הולידה סוג חדש של עבודה הנקראת עבודה מרחוק, המאפשרת לעובדים לעבוד מכל מקום ומתבצעת בדרך כלל באמצעות חיבור מקוון.

עובדים שעושים עבודה מרחוק נוטים לעבוד בגובה של מעל 10 רגל, יותר מאלה שאינם נעים לעבודה מרחוק, והם נוטים יותר לעבוד בגובה של 20 רגל ומעלה מאלה שאינם עובדים מרחוק (1).

ישנם סיכונים רבים הקשורים באימון בגובה. סיכון אחד שאסור להתעלם ממנו הוא הסיכון לנפילות עקב החלקות או מעידות במדרגות או ברמפות, מה שעלול להוביל לפציעות חמורות כמו עצמות שבורות, פגיעות ראש ואפילו מוות.

השימוש בציוד הדרכה בגובה הוא נוהג נפוץ בענף הבנייה. הסוגים הנפוצים ביותר של ציוד אימון בגובה הם פיגומי מגדלים, פיגומים ניידים ופיגומים תלויים.

ציוד הדרכה בגובה משמש להכשרת עובדים כיצד להשתמש בציוד בצורה בטוחה ויעילה.

אימון בגובה הוא אמצעי הכרחי כדי להבטיח את בטיחותם של העובדים בגובה. מהי הדרך הטובה ביותר להכשיר את מי שעובד בגובה?

הדרך הטובה ביותר לאמן את מי שעובד בגובה היא באמצעות אימון אינטראקטיבי. זה יעזור להם לגשת לידע הבטיחות שלהם כשהם צריכים אותו ולשמור על מה שהם למדו.

אימון בגובה הוא מיומנות הכרחית למקצועות רבים. הבנה טובה של העקרונות והטכניקות של אימון בגובה תעזור לך לאמן אחרים ותפחית את הסיכון לתאונות.

חלק זה יכסה את הנושאים הבאים:

– היכרות עם אימון בגובה

– עקרונות וטכניקות של אימון בגובה

– הכשרת אחרים

– הפחתת הסיכון לתאונות

בענף הבנייה ישנן משרות רבות הדורשות עבודה במקומות גבוהים. אלה כוללים עבודות כמו מנקי חלונות, גגות ופיגומים. זוהי עבודה מסוכנת, וזו שזקוקה להכשרה כדי להבטיח את בטיחות העובדים.

חלק זה יכסה נושאים על:

– הסכנות בעבודה בגובה

– חשיבות ההכשרה לעובדים אלו

– איזו הכשרה נדרשת לעובדים אלו

– כיצד ניתן להעביר אימון זה

ישנם סוגים רבים ושונים של קורסי אימונים בגובה זמינים, חלקם מתקדמים יותר מאחרים.

סוג קורס ההכשרה שאתה צריך לקחת תלוי במה שאתה תעשה בגובה. לדוגמה, ייתכן שעובד אתר בנייה יצטרך לעבור קורס המכסה הקמה ופירוק של פיגומים. ואילו מי שיעבוד באתר בנייה מהקרקע עשוי להזדקק רק לקורס בטיחות בסיסי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email