השלבים בהבאת עובד זר סיעודי לארץ

מה צריך לדעת לפני שמעסיקים עובד זר לסיעוד בישראל ומה הם השלבים אותם צריך לעבור לפני הגעתו לארץ?

 

כאשר מצבו הבריאותי של בן משפחה מתדרדר והוא הופך לסיעודי, יש צורך למצוא פתרון טיפולי עבורו. אם ההחלטה כי אינכם מעוניינים לאשפז את יקירכם במוסד סיעודי, יהיה עליכם לדאוג לסידור טיפולי אחר עבורו.  מטפל שיעניק לו את הטיפול הדרוש בביתו. אם שקלתם את האפשרויות והחלטתם על העסקת עובד זר לסיעוד, עליכם לדעת כי העסקת עובד זר בסיעוד כרוכה בבירוקרטיה רבה ובהוצאות נוספות מלבד שכרו של העובד. החל מתהליך הוצאת הרישיון והבאת העובד הזר מחו"ל יש צורך בעמידה בתנאים של גופים ממשלתיים, תשלומי אגרה, אישורים ועמלות לחברות כוח אדם, הוצאות עבור ביטוחים ותנאים סוציאליים. לפניכם השלבים בהבאת עובד זר סיעודי לארץ:

freepik

שלב ראשון – 

הגשת בקשה להעסקת עובד זר. ההעסקה של העובד הזר מתחילה עם מילוי והגשה של טפסים רלוונטיים. אלו הם שלושה טפסים עיקריים: טופס הבקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר , טופס התחייבות המעסיק וטופס ויתור על סודיות רפואית. את הבקשה להעסקת עובד זר יש להפנות אל רשות ההגירה והאוכלוסין במשרד הפנים. אישור הבקשה תלוי במבחן תלות אותו עורך נציג מטעם הביטוח הלאומי לפונה. במקרים מסוימים רשאית הוועדה לבקש מהפונה, חוות דעת רפואית או חוות דעת סוציאלית.

 

שלב שני – 

לאחר קבלת האישור מרשות ההגירה והאוכלוסין,  יהיה עליכם למצוא עובד סיעודי זר בעל אישור שהייה ועבודה בישראל. את מלאכת הבאת המטפלים הזרים הסיעודיים והסדרת העסקתם על פי החוק מבצעות חברות ולשכות פרטיות, המאושרות על ידי משרד האוכלוסין,חשוב לוודא שלשכה זו מורשית על ידי רשות האוכלוסין וההגירה בנקודת הזמן של הגשת הבקשה,  ואת רשימה המעודכנת שלהן ניתן למצוא באתר של רשות האוכלוסין וההגירה.

 

הליך בחירה והתאמת העובד הסיעודי למטופל ולמשפחה:  באמצעות העובדת הסוציאלית של חברת הסיעוד, נערך ביקור בית אצל המטופל בנוכחות בני המשפחה בביקור זה נבדקים ומוגדרים צורכי המטופל. לאחר בדיקה זו יוצרת קשר חברת הסיעוד עם המתווכים שלה בסוכנויות לעובדים זרים לסיעוד איתם יש לה קשר במדינות שונות, ומבקשת עובד זר מתאים לקריטריונים אותם הכתיבו המשפחה והעובדת הסוציאלית.

 

שלב שלישי –  

לאחר שנבחר העובד הזר, ניגש למשרד הפנים לקבלת אשרת כניסה לארץ עבור העובד הזר שנבחר. יש לציין כי חייבת להיות נוכחות של אחד מבני המשפחה. כמו כן, יש לצרף  מסמכים המפרטים את פרטי העובד הזר, בנוסף יש לצרף את אישור היתר העסקה מביטוח לאומי, כדי להוציא אישור עבודה עבור העובד הזר. כמו כן תתבקשו לשלם אגרת טיפול במשרד הפנים על סך 180 ש"ח.

 

כיום קיימות עשרות חברות סיעוד ולשכות לרישום עובד זר, נסו להקדיש את מלוא היחס והרצינות למציאת לשכה פרטית מוכרת וחוקית בעלת ניסיון והמלצות. העסקת עובד זר לסיעוד הינו נושא מורכב אשר מצריך ידע וניסיון, המעסיק הוא בד"כ אדם פרטי וישנו חוסר וודאות לגבי החוקים השונים ואופן ההתנהלות מול העובד. כדי למנוע אי הבנות וסיבוכים חשוב לעגן את כל תנאי העסקה בחוזה ולזכור שאחרי הכל מדובר בבן אדם. מאמר זה נכתב באדיבות Nathan caregiver

 

freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו