חלקי חילוף למזח

מזח זה ראשי תיבות מונע זרימה חוזרת. אך מהו מונע זרימה חוזרת וכיצד הוא עובד? מונע זרימה חוזרת הוא מכשיר ששרברבים ואינסטלטורים מתקינים על גבי מערכת צינורות המים של הבית שלכם כדי למנוע זיהום. המים צריכים לזרום רק בכיוון אחד, וזה אך ורק אל תוך הבית שלכם. המכשיר הזה עוצר את זרימת המים בכיוון ההפוך בחזרה לאספקת המים הראשית, ובכך מונע את הזיהום שלהם. אינסטלטורים ומשפצים בעלי הסמכה להתקין ולתחזוקת מונעי זרימה חוזרת, או לספק חלקי חילוף למזח, חייבים לדעת מה הם עושים בצורה הכי טובה ומקצועית שיש על מנת לסייע לכם לשמור על מי שתייה נקיים וללא זיהום, גם לכם וגם לסביבה שלכם.

אתם כבעלי הבניין או הדירה חייבים לוודא תקינות של מערכות כאלה כדי לשמור על בטיחות המשפחות שלכם מכל מזהם פוטנציאלי במים.

 

מתי זרימה חוזרת יכולה להתרחש?

זרימה לאחור יכולה להתרחש כאשר נוצרת הפסקה בקו המים הראשי או כאשר ברז לכיבוי שריפות נפתח לשימוש בשעת חירום. כיוון שלחץ המים בצנרות יורד במהלך האירועים אלו, המים אינם נדחפים עוד קדימה לכיוון אחד, היינו לתוך הבית שלך, אלא גם עלולים לזרום לאחור חזרה אל קווי המים של השכונה ומשם לכל העיר או הישוב. כאשר זה קורה, זרימה של מים אלו עלולה לסכן את כל מאגר המים האזורי ולשלול את השימוש במי הברז לצורכי שתייה!

 

אילו זיהומים יכולים להתרחש במים כאשר יש זרימה חוזרת?

כאשר אין מכשיר מזח או שיש אבל הוא לא מתוחזק ולא עובד כמו שצריך, אתם וסביבתכם עלולים להיות חשופים לסכנות כמו זיהום מגורם כמו דשנים וחומרי הדברה, פסולת אנושית, כלור מבריכות או מכוני ספא, סבוני כלים, אקונומיקה, מים שעברו מדיח כלים ועוד.

כל הצרות הללו ועוד רבות אחרות יכולות להימנע מלבוא אליכם ולסכן אתכם בעזרת מכשיר מזח איכותי ויעיל שישמור על מי השתייה שלכם נקיים וראויים לשימוש. אם אתם צריכים להתקין מכשיר מז"ח או להזמין חלקי חילוף למזח, עליכם לוודא כי אתם מזמינים את השירות מגורמים מקצועיים, מנוסים, וותיקים וכמובן מוסמכים לטפל בנושא הזה על הצד הטוב ביותר.

מכלול למניעת זרימה חוזרת מורכב מכניסה ויציאה סגורה, זרני בדיקה המותקנים וממוקמים כראוי, וכן כלל הרכיבים הדרושים של המכלול כמו שסתומי סימון, שסתום הקלה או כניסת אוויר. ניתן לפרק כל רכיב לחלקיו.

 

איך יודעים אם קיימת בעיה במתקן?

אם המים מהכיור או המקלחת שלכם דהויים או עכורים, זוהי אינדיקציה לכך ששסתום הזרימה החוזרת שבור במערכת. למרות שאנו נוטים לפעמים להתעלם או להזניח צבע עכור של מים ולתת כל מני תירוצים כמו שזה זמני או בעיות שיפוצים של מישהו אחר וכדומה, חשוב לקרוא במיידית לאינסטלטור מורשה כדי למנוע אסון זיהומי. צריכת מים מלוכלכים כאלו עלולה לגרום לתסמינים של בחילות, שלשולים, בעיות במערכת העיכול, כאבי בטן, התייבשות ועוד.

 

בעיות של נזילה

ברגע ששסתום של מונע זרימה חוזרת שחוק מרוב שימוש, זה נפוץ לזהות בעיות של דליפות. המקור לדליפת מים יכול להיות בשל הצטברות לכלוך, התפשטות תרמית או שינוי בלחץ המים הפנימיים. במידה וכמות גדולה של מים משתחררת למרות קיומו של שסתום זרימה חוזרת, זה סימן שהוא ניזוק. כדי למנוע נזקי מים ובעיות כמו הצפה, חשוב לקרוא לאינסטלטור מקצועי ומוסמך שיביא חלקי חילוף למזח ויטפל בבעיה כמו שצריך. אפילו נזילה קטנה עלולה להוביל לתוצאות גרועות כמו עובש וריחות רעים.

 

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email