חל"ת – זכויות העובדים בחופשה ללא תשלום

חל"ת – זכויות העובדים

מגפת הקורונה יצרה מהפך משמעותי בכל מה שקשור לעובדים. רבים מהם הוצאו לחופשה ללא תשלום עקב העובדה שבתחום העיסוק שלהם אין כעת עבודה או שהעבודה הצטמצמה משמעותית ולכן הם נאלצו להישאר בבית במשך תקופות ארוכות. עם זאת יש מגמה לעשות כל שניתן כדי לא לפגוע בזכויות של העובדים ובהכנסתם. במסגרת חל"ת – זכויות העובדים זהו נושא שהוא אקוטי עבורם, כיוון שהרצון של רובם הוא לחזור לשגרה ולמקום העבודה כאשר המשבר יהיה מאחורינו.

מרבית מקומות העובדים שומרים על זכויותיהם של העובדים, אך לנוכח המשבר העמוק יש גם חריגים הן מעבידים שנקלעו לבעיות כלכליות ואף לפשיטת רגל והן מעבידים שמתחמקים מהשמירה על הזכויות, כדי להפחית ככל האפשר את רמת ההוצאות שלהם וזאת כדי לשרוד. בשני המקרים הללו העובדים פונים לקבלת סיוע של עו"ד דיני עבודה אשר מודע לחוקים, לפסקי הדין ולדקויות והוא עוזר להם למימוש מלוא הזכויות שלהם מול המעסיק, או מול המוסד לביטוח לאומי אם המעביד נמצא בתהליך של פשיטת רגל.

בדיקה של הנתונים בעת חל"ת – זכויות העובדים

לכל התנהלות המסועפת של עובדים מול הנהלה יש חוקים ותתי חוקים ולכן כל עובד צריך לוודא שהוא מקבל את כל הזכויות של עובד שנמצא תחת אילוץ של המצב הנוכחי שנכפה עליו.

תקופת החל"ת נמדדת בזמן, המעביד קובע את פרק הזמן ואין לו אפשרות להחליט כי התקופה תהיה ללא הגבלה. קביעה מסוג זה היא מקבילה לפיטורין ולכן העובד יכול לפנות למעביד ולדרוש את מלוא הפיצויים בהתאם לוותק שלו ולזכויות שצבר לאורך שנות העבודה שלו.

בתחילת תקופה זו העובדים דיווחו לשירות התעסוקה שהם הוצאו לחל"ת ובהתאם לכך הם מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי שכר חודשי בשווי כ – % 75 משכרם ברוטו במקום העבודה. המצב שלהם במקום העבודה נותר סטטי ולכן לא נוצר שינוי בכמות ימי החופשה והם לא מנוצלים לטובת ימי החופשה ללא תשלום.

גם מצבן של ההטבות נותר סטטי, אלא קיימת החלטה חריגה לאור הסכם עבודה קיבוצי. לכן קיימת התחשבות בנושאים כמו שווי רכב חברה, כיוון שהעובד נוסע מעט מאד אם בכלל, שימוש בטלפון סלולרי או במחשב נייד של החברה, שי לחג ועוד.

המעביד אמור בנושא חל"ת – זכויות עובדים לדאוג לכך שהזכויות הסוציאליות של העובד כמו פנסיה יישמרו על ידי הפעלת מנגנון של הפרשת כספים באופן יזום על ידי העובד או באמצעות הסדר של ריסק.

זכויות מיוחדות של עובדים שהם מעל גיל 67

עובדים רבים בגיל זה עדיין עובדים לפרנסתם אך על פי התקנות של המוסד לביטוח לאומי אינם זכאים לדמי אבטלה. לכן הוחלט להעניק להם מענק הסתגלות ייעודי בסכום שנע בין 4,000-1,000 ₪ בכל חודש וזאת על פי קריטריונים שנקבעו מראש. במקרים חריגים שבהם חלה פגיעה משמעותית בהכנסתם, יכולים העובדים המבוגרים שיצאו לתקופת חל"ת – זכויות העובדים, לקבל כחלק ממסגרת זו גם הבטחת הכנסה בהתאם לכמה פרמטרים שנקבעו לכך.

חלת
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.