צילום:freepik

טופס 4 המדריך

 

סיימתם לבנות את הבית שלכם או אולי לשפץ את הבית הקיים שלכם וכעת אתם נמצאים בשלב של הוצאת טופס 4 שיאפשר לכם לאכלס את הבית? ייתכן ששמעתם לא מעט סיפורים על רשויות מקומיות שמקשות מאוד על אזרחים להוציא טופס 4, אבל כדאי לדעת שבדרך כלל אין מאחורי הסיפורים האלה דבר וחצי דבר. אם אתם יודעים מה נדרש מכם כדי לקבל את האישור ואם אתם גם עושים את הדברים כפי שנדרש, תוכלו לסיים את העניין בתוך ימים עד שבועות. ובדיוק מהסיבה הזאת בנינו עבורכם את טופס 4 המדריך המלא המקוצר.

 

המטרה של טופס 4

תחילה, למה נדרש בכלל טופס 4? ובכן, הרשות המקומית רוצה לוודא שהמבנה נבנה על פי החוק וכי הוא בטוח לשימוש/ למגורים. לשם כך היא מבקשת שתציגו אישורים לכל אחד מהאלמנטים שיוכיחו לה את זה ובכלל זה: אישור שהבית נבנה על פי תנאי היתר הבניה ואין בו חריגות בניה, אישור שמערכת החשמל תקינה וכך גם לגבי צנרת המים והגז, אישור שהבית עומד בתקנות איכות הסביבה וכן הלאה.

 

התחילו כמה שיותר מוקדם

את התהליך של הוצאת טופס 4 אתם יכולים להתחיל כבר בשלבים האחרונים של הבנייה/ השיפוץ ולא צריך להמתין עד לרגע האחרון. כל מרכיב בפרויקט שכבר הושלם לחלוטין, אתם יכולים להוציא עבורו כבר אישור. את מרבית האישורים תוכלו לקבל מאנשי המקצוע שהיו מעורבים בפרויקט הבנייה לרבות קבלן, מהנדס, אדריכל, חשמלאי, קבלן אינסטלציה, קבלן גז וכדומה. ודאו שכל אחד מהם מספק לכם אישור לטופס 4 לפני שאתם נפרדים ממנו.

 

בדקו את הדברים מול הרשות המקומית

פנו למשרדי הרשות המקומית, בדרך כלל אפשר גם דרך האינטרנט, בדקו בדיוק מה הם האישורים שאותם אתם נדרשים להציג, אספו את כל האישורים שיש בידיכם ועל פי הצורך הזמינו אנשי מקצוע מתאימים כדי שיבדקו את המבנה ויתנו לכם את האישורים החסרים. אספו הכל, מלאו טופס בקשה מסודר לקבלת טופס 4, צרפו את כל המסמכים והגישו לרשות המקומית.

אם תפעלו בצורה הזאת, אין שום סיבה שאישור האכלוס שלכם יתעכב. אף אחד ברשויות המקומיות לא עושה דווקא לאף אחד אחר. ישנן סיבות טובות מאוד לכך שהרשויות המקומיות מתעקשות לוודא את הדברים בכדי להעניק את האישור ואם אתם מבינים את הסיבות הללו, כפי שהסברנו אותן לעיל, אתם גם יכולים להבין מדוע חשוב לעשות את הדברים בצורה מסודרת. לבסוף, כדאי לדעת את הדבר הבא: עד שלא תקבלו טופס 4, לא תוכלו לחבר את הנכס שלכם לחשמל, למים, לתקשורת או לגז, אבל כן תצטרכו להתחיל כבר לשלם ארנונה כחוק, והנה לכם עוד סיבה מדוע כדאי לנהל את הדברים בצורה מהירה אבל מסודרת – לסיים מהר אבל לעשות את זה בצורה נכונה.

לפרטים היכנסו לאתר המרכז לטופס 4.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים