טיול עצמאי לאוסטרליה – איך מתכננים טיול בצורה נכונה

אחד היעדים הנכספים בעיניי לא מעט ישראלים, בין אם מדובר בחבר'ה צעירים שמחפשים יעד לטיול אחרי צבא, זוגות המחפשים יעד לטיול זוגי או ירח דבש אחרי חתונה או משפחות המחפשות יעד לטיול משותף, היא אוסטרליה.

המדינה, שמהווה למעשה יבשת שלמה ושוכנת בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס ההודי, נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר למטיילים המחפשים יעד רחוק, מעניין ומאתגר. אוסטרליה אינה דומה לשום מדינה או יעד אחר. הן בגלל המרחק שצריך לחצות בשביל להגיע אליה, וזה כמעט לא משנה מהיכן מגיעים אליה, והן בגלל המבנה והתרבות שלה. זו מדינת אי, אשר קרוב לחופים אפשר למצוא ערים גדולות ובינוניות, יישובים מאוכלסים, בעוד שבפנים הארץ אפשר למצוא מדבר גדול.

מה הן האופציות הקיימות לטיול באוסטרליה?

ישנן אופציות שונות העומדות לרשות תיירים המעוניינים להגיע לאוסטרליה. אופציה אחת היא להצטרף לטיול מאורגן. בדרך כלל מדובר על טיול שנמשך בין שבועיים לחודש, זה תלוי בחברה המארגנת ובמסלול שלו. הוא כולל ביקור בכל האתרים והיישובים החשובים במדינה. אופציה שנייה היא לארגן את הטיול לבד. בין אם זה טיסות, מלונות, מסלול, תחבורה וכל דבר אחר. זה מאתגר ולא פשוט, אך זה מאפשר גמישות רבה יותר וכל אחד יכול להחליט כיצד לעשות זאת.

אופציה נוספת היא טיול עצמאי לאוסטרליה באמצעות גורמים שיכולים לעזור בנושא. כלומר, יוצאים לטיול לבד, באופן עצמאי, אך יש מי שמארגן עבורנו את המסלול, מזמין לנו טיסות ומלונות, אם יש צורך גם שוכר עבורנו רכב. אנחנו יכולים לשכור דרכו גם מדריך שילווה אותנו במהלך הטיול. זה יכול לחסוך מאיתנו זמן וטרחה של ארגון. סגנון כזה של טיול יכול להתאים למשל, לזוגות צעירים ומבוגרים, מטיילים המבקשים לטייל ביחד אך לא במסגרת טיול מאורגן, משפחות ועוד.

מה צריך לבחון לפני שיוצאים לטיול עצמאי באוסטרליה?

לפני שמחליטים לארגן טיול עצמאי לאוסטרליה צריך לדעת ולבחון מספר דברים:

ראשית, צריך לדעת מתי אפשר לצאת לטיול כזה. בעיקרון הזמן הטוב ביותר הוא באביב, בין ספטמבר לנובמבר. אז הטמפרטורות נוחות. צריך לזכור שהקיץ האוסטרלי יכול להיות מאוד חם והחורף עלול להיות לא פשוט, יחד עם זאת, גם התקופה שבין אפריל לאוקטובר, יכולה להיות נעימה לטיולים באזורים מסוימים במדינה.

שנית, יש לקחת בחשבון שטיסה לאוסטרליה לוקחת למעלה מעשרים שעות, כאשר ברוב המקרים מדובר על טיסה לא ישירה. לכן מומלץ מאוד לבצע עצירה ביעד מסוים ואולי אפילו להישאר בו יום-יומיים, לפני שממשיכים בטיסת המשך. מאחר ושתי הטיסות עלולות להיות ממושכות.

שלישית, אוסטרליה מחולקת לשש מדינות ועוד טריטוריות שונות. זה יכול להשפיע על תכנון הטיול וכמובן כל אזור שונה מבחינה תרבותית ומבחינות אחרות. יש לבחון כיצד לבנות תוכנית מסלול שתאפשר להכיל את כל החלקים של המדינה בצורה אופטימאלית.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה