קרדיט תמונה: freepik

טיפול במיגרנות: איך אפשר להתמודד במיגרנות?

למה יש מיגרנות?

מיגרנות הן אחת מהפרעות הכאב הכרוניות הנפוצות ביותר. על פי הספרייה הלאומית לרפואה בארה"ב, כ-12-19% מהמבוגרים סובלים ממיגרנות. הם גם הגורם החמישי המוביל לנכות בעולם.

אנשים רבים ניסו תרופות לשיכוך כאבים, אך חלקם גילו שהן נמשכות רק כמה שעות או ימים לפני שהם זקוקים ליותר תרופות. אפשרות טיפול עדכנית יותר היא לנסות מכשיר נוירוסטימולציה ששולח פולסים ישירות למוח שלך.

כאבי ראש הם המחלה השכיחה ביותר בארצות הברית ובאירופה, עם יותר מ-100 מיליון אנשים שנפגעו מהם. עם זאת, מיגרנות משפיעות רק על כ-12 מיליון אמריקאים.

למיגרנות מסוג מתח יש הילה של צבעים בהירים או מהבהבים לפני שמתחיל כאב הראש. ההבדל בין כאבי ראש מסוג מתח לבין כאבי ראש אחרים הוא שמחלות אחרות כמו חום או זיהום בסינוסים לא יגרמו לו. התסמינים יכולים להימשך שעות, ימים או שבועות ויכולים להופיע לעתים קרובות במהלך החיים. לחץ עשוי להיות טריגר למיגרנות מסוג מתח. התסמינים כוללים בחילות, סחרחורת, ורטיגו והזעה מרובה בזמן שיש תקופות של שינה מהירה של תנועת עיניים (REM), שהיא חיונית.

מה שאנחנו יודעים על הנושא הזה הוא שיש הרבה סוגים שונים של מיגרנות, עם תסמינים שנעים בין קל לחמור. באופן מסורתי, הטיפול בהתקף מיגרנה היה נטילת תרופות כשהן מופיעות לראשונה. עם זאת, בשנים האחרונות ישנה עניין מוגבר בטיפול במיגרנות עוד לפני שהתרחשו. ניתן לעשות זאת באמצעות שינויים באורח החיים ודיאטה. יש גם הרבה תרופות אלטרנטיביות שיכולות לעזור להקל על ההשפעות של התקף מיגרנה תוך שיפור הבריאות לטווח ארוך.

מיגרנה – מחלה שכיחה

על פי מחקר עם למעלה מ-1,500 משתתפים, חלו שיפורים רבים בטיפול במיגרנה. עם זאת, למרות כל ההתקדמות הללו, נותר חוסר מודעות והבנה של המחלה על ידי אנשים באופן כללי.

מיגרנה היא מחלה שכיחה יותר ויותר, שהולכת ומתגברת באופן משמעותי בעשור האחרון. ההערכה היא שכ-1% מאוכלוסיית העולם סובלת מכך או אדם אחד כל ארבע שניות. בנוסף לכך, מיגרנות נחשבות לעלות של כמיליארד דולר בשנה בהוצאות רפואיות ואובדן פרודוקטיביות לחולים. המאמר מתמקד בעיקר בכמה השתנה בכל הקשור לטיפול במיגרנות בשנים האחרונות וכיצד יש עדיין אתגרים רבים לפני הסובלים ממיגרנה.

איך מטפלים במיגרנות?

מיגרנה היא אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר. הם נפוצים מאוד ויכולים להיות להם השפעות הרסניות על חייהם של אנשים. טיפול במיגרנות הוא תהליך מורכב אשר מערב לא רק את המטפל והמטופל אלא גם אנשים נוספים המעורבים בתהליך כגון חברים ובני משפחה. תהליך הטיפול דורש סבלנות מהמטופלים אך גם תמיכה מיקיריהם, לכן חשוב להיות מסוגלים לספק תמיכה מסוג זה במהלך מסע הטיפול.

מיגרנות הן לא רק מטרד אלא גם עלולות לסכן חיים. זו הסיבה שחשוב לטפל בהם בצורה הנכונה. הטיפול הנפוץ ביותר במיגרנות הוא משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות. תרופות אלו מקלות על כאבי מיגרנה, אך אינן מסייעות במניעתן בטווח הארוך. יש אנשים שבוחרים לחפש טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור או טיפולים מדיטטיביים שעוזרים להפחית דלקת ולעצור את התקדמות המיגרנות.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים