ייבוש תשתית ריצוף ללא פירוק

 

היווצרות של רטיבות בחלל התת רצפתי היא אינה תופעה כל כך נדירה. תופעה זו כמובן שכיחה באירועים של הצפה, אבל גם במצבים שונים ורבים אחרים. אז איך נוצרת רטיבות מתחת לרצפה ואיך מבצעים ייבוש תשתית ריצוף ללא פירוק של כל אריחי הרצפה בבית? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

רטיבות מתחת לרצפה – איך זה קורה?

היווצרות של רטיבות בחלל התת רצפתי יכולה להתרחש בכמה דרכים מרכזיות. הדרך השכיחה ביותר היא כמובן הצפה. הבית חווה הצפה, כמויות גדולות של מים מצטברות על הרצפה ובהכרח המים ימצאו את דרכם פנימי בין המרצפות אל תוך החלל שמתחת לריצוף. אפשרות שנייה היא שאיטום הריצוף הוא לקוי ובכל שטיפה של הבית, חודרים עוד ועוד מים דרך החריצים שבין אריחי הריצוף, אל תוך החלל התת רצפתי. מאחר והחלל הזה הוא אפל ומוצל, המים נותרים במקומם ואינם מתאדים מה שגורם לאט לאט להצטברות של כמות מים גדולה מתחת לרצפה. בבתים פרטיים ודירות קרקע, יכולה רטיבות זו להיווצר גם מחדירת מים מהמרחב החיצוני, מתחת למבנה ואל החלל התת רצפתי. מקרים אלה אופייניים לבתים בהם איטום המבנה עם הקרקע הוא לקוי ובכל אירוע גשם או השקיה, מחלחלים המים, לפעמים בצורה אגרסיבית, אל תוך החלל התת רצפתי ומשם אף צפים על פני הריצוף עצמו. רטיבות בחלל התת רצפתי יכולה להתרחש גם בתהליכי שיפוץ וגם במקרים אלה אנו עשויים להידרש לביצוע ייבוש תשתית ריצוף ללא פירוק של כל הריצוף בבית, גם במסגרת פרויקט שיפוץ.

 

איך עושים את זה?

ובכן, מייבש לחות ריצוף ללא פירוק הוא תהליך המבוצע על ידי מכשירים ייעודיים הנקראים יבשנים. מכשירים אלה יודעים לעשות שתי פעולות שונות – הם יודעים לינוק כמויות גדולות של מים והם יודעים לייבש את הלחות באוויר. באמצעות מכשירים אלה ניתן לבצע יניקה של כמויות מים ממרחב גדול מאוד, דרך נקודה אחת, כלומר באמצעות הרמת אריח ריצוף אחד בלבד. את צינור היניקה מחברים לחול שמתחת לאותו אריח ובתהליך ארוך של יניקה וחלחול, נמשכים כל המים מהמרחב אל נקודה זו ממנה הם נשאבים על ידי היבשן. כדי להשלים את התהליך ולהשיג ייבוש מלא, סופח היבשן את הלחות באוויר וגורם לאידוי מוגבר של לחות מהחלל התת רצפתי אל האוויר האמביינטי בחדר, משם נספגים מי האידוי על ידי היבשן.

בתהליך זה ניתן למעשה לייבש כל כמות של מים, לחות ורטיבות מכל חלל תת רצפתי והכי חשוב – ניתן לעשות זאת מבלי לגרום להרס רחב היקף של ריצוף הבית. לרוב, גם בתהליך ייבוש תשתית ריצוף ללא פירוק, יהיה צורך להרים מספר קטן של אריחי ריצוף אך לבטח לא תידרשו להרוס את כל ריצוף הבית כדי לייבש את החלל התת רצפתי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.