יישור שיניים למבוגרים יכול לסייע בתיקון בעיות שיניים שהוזנחו במשך זמן רב

הרבה מבוגרים פונים ליישור שיניים כדרך לשפר את החיוך ובריאות הפה שלהם. הסיבה לכך היא שקיימת תפיסה מוטעית לפיה יישור שיניים מיועד רק לילדים. האמת היא שישור שיניים יכול לעזור למבוגרים עם בעיות שיניים רבות ושונות כמו שיניים עקומות, חריקת שיניים ושיניים קצרות מדי.

חלק מהמבוגרים רואים את היתרונות של קבלת פלטה או טיפול Invisalign עכשיו במקום לחכות עד שהם מגיעים לגיל העמידה. הם רוצים למנוע מבעיות כמו עששת ואיבוד עצם להתרחש לפני שיהיה מאוחר מדי.

ניתן לעשות יישור שיניים למבוגרים כדי לעזור להם לתקן את השיניים ולשפר את המראה שלהם.

טיפול אורתודונטי כבר לא רק לילדים. מבוגרים מקבלים גם יישור שיניים כדי לתקן את השיניים, לשפר את המראה שלהם ולמנוע בעיות שיניים עתידיות.

ישנן סיבות רבות מדוע מבוגרים מקבלים יישור שיניים:

– הם רוצים לתקן הרגלים רעים כמו מציצת אגודל שפיתחו בילדותם

– הם רוצים לתקן את יישור השיניים שלהם

– הם נשחקו או אבדו שיניים עקב שחיקה או גורמים אחרים

– הם עברו פציעה בלסת או ניתוח שגרם להם לכאב בעת לעיסת מזון

יישור שיניים נחשב באופן מסורתי לטיפול בילדים, אך יישור שיניים למבוגרים הופך נפוץ יותר ויותר.

הצעד הראשון להחלטה אם יישור שיניים מתאים לך הוא לקבוע הערכה עם רופא השיניים או האורתודנט. במהלך ההערכה, הם יבחנו את השיניים שלך וינשכו כדי לראות אם אתה מועמד לפלטה. רופא השיניים או האורתודנט יבצע גם צילומי רנטגן של השיניים שלך כדי לוודא שאין מחלת שיניים בסיסית שתגרום לפלטה לא בטוחה עבורך.

אם רופא השיניים או האורתודנט יקבע שאתה מועמד, הם ימליצו על אפשרויות טיפול על סמך מידת החמור של המקרה שלך. אנשים מסוימים עשויים להזדקק רק ליישור השיניים שלהם עם ריטיינר בעוד שאחרים עשויים להזדקק לפלטה בשילוב עם פלטות Invisalign או מתכת מסורתיות.

בחלק זה נדבר על יישור שיניים למבוגרים. נדון ביתרונות של שימוש בפלטה למבוגרים, מהי יישור שיניים וכיצד ניתן לעשות זאת.

הדבר הראשון שעלינו לדבר עליו הוא היתרונות של שימוש בפלטה כמבוגר. מבוגרים מסוגלים לראות את היתרונות של הפלטה הרבה יותר מילדים מכיוון שהם מודעים יותר לשיניים שלהם ויכולים להבין מה קורה טוב יותר ממה שילד יוכל. למבוגרים יש גם יותר זמן ללבוש פלטה כי הם לא צריכים להוריד אותם לפני הלימודים או לעבוד כמו ילדים. מבוגרים נוטים גם פחות לסבול מבעיות כלשהן בשיניים כמו חורים או עששת, מה שיכול להקל עליהם ללבוש פלטה ללא בעיות.

יישור שיניים הוא סוג של רפואת שיניים המסייעת לאנשים עם שיניים לא מיושרות על ידי שימוש בדברים כמו סוגריים, רצועות וחוטים המשנים את המיקום או יישור השיניים לאורך זמן

תעשיית האורתודונטיה מתרחבת ומספר המבוגרים המקבלים פלטה גדל. הסיבות לכך הן הגברת המודעות, טכנולוגיה טובה יותר ואפשרויות טיפול משתלמות יותר.

המודעות הגוברת והמחיר הסביר של טיפולי יישור שיניים אפשרו גם למבוגרים לקבל פלטה. מבוגרים בוחרים כעת לקבל פלטה כיוון שהם רואים בכך השקעה בבריאות העתידית שלהם ולא כפרוצדורה קוסמטית.

יישור שיניים זה כבר לא רק לילדים. מבוגרים גם מקבלים יישור ויישור שיניים כדי לשפר את בריאות הפה שלהם.

מבוגרים רבים מבינים כעת את החשיבות של יישור שיניים וכיצד זה יכול לעזור להם לשפר את בריאות הפה שלהם. טיפול אורתודונטי כבר לא מיועד רק לילדים, אלא גם למבוגרים.

יישור שיניים למבוגרים הוא ענף צומח. מבוגרים שגדלו עם שיניים עקומות מחפשים כעת טיפולי יישור שיניים. טיפול יישור שיניים למבוגרים אינו מוגבל לפלטה או ליישור ברור, אלא כולל גם אינוויזליין, פלטה לשונית ומכשירים נוספים.

השימוש בטיפולי יישור שיניים אלו גדל בשנים האחרונות מכיוון שהם נוחים יותר ופחות בולטים לפלטה ממתכת מסורתית שאנשים נהגו לענוד בילדותם.

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים המתמקד במחקר, מניעה ותיקון של סתימה.

יישור שיניים למבוגרים הוא תחום חדש יחסית ברפואת שיניים. האורתודנט הראשון שהתמחה ביישור שיניים למבוגרים היה ד"ר אדוארד ה. אנגל, שיצר את אגודת זווית למחקר ולעיסוק אורתודונטי ב-1958.

חלק זה יכסה את הנושאים הבאים:

– מהם היתרונות של טיפול אורתודונטי למבוגרים?

– מי יכול להיות מטופל אצל אורתודנט?

– מהם סוגי הטיפולים השונים הקיימים?

תעשיית האורתודונטיה חווה שינויים רבים בשנים האחרונות. כעת, מבוגרים מקבלים פלטה ואינוויזליין כדי לשפר את החיוך שלהם.

עבור מבוגרים רבים, הרעיון של לבישת פלטה הוא משהו שהם אף פעם לא שקלו. הם כל כך רגילים לאופן שבו השיניים שלהם נראות שהם לא חושבים שיש צורך בשינוי. אבל לא מדובר רק באסתטיקה; ישנן סיבות נוספות מדוע מבוגרים צריכים לשקול טיפול אורתודונטי אם הם חווים אחת מהבעיות הללו:

– כאבי לסת או הפרעת TMJ

– עקצוץ באצבעותיך

– קושי בבליעה

– כאבי ראש או כאבי צוואר

– קשיי נשימה דרך האף

– לעיסה או נשיכה כואבים

טיפול אורתודונטי למבוגרים הוא לא רק יהירות. מדובר גם בתיקון בעיות בריאות הפה ושיפור איכות החיים.

יש אנשים שחושבים שישור שיניים מיועד רק לילדים, אבל הם לא מבינים עד כמה זה יכול לשנות את חייהם. מבוגרים שעברו טיפול יישור שיניים יבחינו בשינוי בבריאות הפה ובאיכות חייהם, כמו גם במראה שלהם.

יישור שיניים הוא הענף של רפואת השיניים העוסק במניעה, אבחון וטיפול של סתימות (נשיכות רעות) ומצבי שיניים ופה אחרים שיכולים להשפיע על הבריאות הכללית.

תחום האורתודונטי עבר שינויים רבים בשנים האחרונות. יותר מבוגרים פונים לטיפול אורתודונטי מאי פעם. מבוגרים שמעולם לא היו להם פלטה לפני כן בוחרים כעת לקבל אותם כי הם רוצים לשפר את מראה השיניים שלהם או למנוע מבעיות בשיניים להחמיר.

יישור שיניים למבוגרים הוא נושא חשוב מכיוון שזו הפעם היחידה בחיים שיש לאדם הזדמנות לתקן את שיניו.

ישנם יתרונות רבים ליישור שיניים למבוגרים. קודם כל, ישנם מבוגרים רבים שעברו ניסיון רע עם פלטה בילדותם, והם פחדו מדי לברר אם הם זקוקים לעבודת שיניים כמבוגרים. יישור שיניים למבוגרים יכול לעזור להם להימנע מזיכרונות אלו ולגרום לשיניים להיראות טוב יותר מאי פעם.

שנית, יישור שיניים למבוגרים יכול לעזור לאנשים שאיבדו שיניים עקב עששת או בעיות שיניים אחרות לקבל בחזרה את היכולת ללעוס מזון כראוי. זה גם יכול לעזור לאנשים שמפרקי הלסת שלהם אינם מיושרים כראוי ליהנות מאיכות חיים טובה יותר על ידי תיקון הנשיכה שלהם והפחתת הכאב הנגרם מהפרעת TMJ.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email