כיצד להוציא היתר לבניית בריכות – ציבוריות ופרטיות

בריכה היא אחד התחביבים היותר נעימים של הקיץ. לצאת לבילוי נעים של יום קיץ חמים במים הצוננים של הבריכה העירונית או הפרטית אצלכם בחצר, זה משהו שאי אפשר לפספס. מדובר באחד הבילויים הנחמדים ביותר המיועדים לכל המשפחה – מבוגרים וילדים. אלא שכמובן כמו כל בנייה של מבנה מסוים, גם לגבי בריכות יש צורך בהוצאה של היתרים המאשרים את ההקמה של התשתיות וכל מה שנדרש לבנייה של בריכה, ציבורית או פרטית.

לשם מה נדרש היתר בניה?

היתרי בניה מכלל הסוגים ולכל מבנה שיהיה זה בגדר חובה עבור כל מבנה שמתכוננים לבנות בשטחי ישראל, ויש לכך חוקים מיוחדים שאומרים מה מותר ומה אסור. זה נועד כמובן להציב סטנדרטים בטיחותיים וחוקיים הנוגעים לכלל עניינים רלוונטיים – ענייני תיחום, הנדסה נכונה של המבנה והתייחסות כמובן למקום ולסביבה. בריכה זה משהו שנדרש לבנות אותו בצורה מאוד מקצועית, יסודית וזהירה, כיוון שמדובר בסוג מבנה אחר השונה ממבנה יצוק אחר כמו בית, מחסן או אפילו ממ"ד.

בהוצאה של היתר בניה לבריכה יש התייחסות לתיחום, השטח בו חופרים, הנחת התשתיות המתאימות, העומק של המירבי של הבריכה, מידת השיפוע לעומק, מידות אורך ורוחב, שטח לישיבה מסביב ועוד אלמנטים נוספים הקשורים למקום.

היתרים לבריכות ציבוריות ופרטיות

היתר בניה לבריכה נצרך בין אם בונים בריכה ציבורית ובין אם בונים בריכה פרטית המיועדת למשפחה אחת או כמה. בריכה פרטית נחשבת לכזו במידה והיא מיועדת לשימוש של עד ארבע יחידות דיור, ויש לה כללים והגבלות מיוחדות האופייניות לה.

לבריכה ציבורית, לעומת זאת, יש הגבלות אחרות, כיוון שנדרשת תשומת לב והשגחה יתירה עם אחריות לכלל סוגי המתרחצים, הרי שנושאי הבטיחות עומדים בראש סדר העדיפויות. זה כולל הגבלות על הקצאת מקום, עומק, הבלטה של דברים מיוחדים וכיוצא באלו.

הגבלות לבריכות ציבוריות כמה דוגמאות

שטח המים הכולל של הבריכה מחושב על פי 3 מ"ר שטח של על פני המים לכל מתרחץ. קיימת דרישה שכ- 40% משטחה של הבריכה יהיה בעומק עד 120 סנטימטרים. כיוון שבונים בריכה ציבורית עירונית המיועדת לכלל האוכלוסייה, כולל הורים לפעוטות, הרי שנדרשת הקצאה של 10% לבריכת פעוטות בעומק של עד 45 סנטימטרים. בנוסף, נדרש לסמן את הגובה בכל 20 ס"מ לכל אורך ההיקף של הבריכה, באופן שיהיה ניכר למתרחצים המתקדמים אל עבר המים העמוקים. אלו רק כמה דוגמאות להגבלות ולתקנות הנדרשות על מנת לאשר הקמה של בריכה עירונית.

לבחור בחברה שמלווה אתכם עד קבלת ההיתר

אז אם אתם מעוניינים להוציא היתר בניה לבריכה פרטית או ציבורית, כדאי מאוד לבחור בחברה מקצועית המלווה עסקים ובעלי נכסים בהוצאת היתרים ורישיונות. זה הזמן לדאוג שהנכס שלכם עומד בכל הסטנדרטים והתקנות ובכך לאפשר את בנייתו כראוי.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.