כיצד להוציא היתר לבניית בריכות – ציבוריות ופרטיות

בריכה היא אחד התחביבים היותר נעימים של הקיץ. לצאת לבילוי נעים של יום קיץ חמים במים הצוננים של הבריכה העירונית או הפרטית אצלכם בחצר, זה משהו שאי אפשר לפספס. מדובר באחד הבילויים הנחמדים ביותר המיועדים לכל המשפחה – מבוגרים וילדים. אלא שכמובן כמו כל בנייה של מבנה מסוים, גם לגבי בריכות יש צורך בהוצאה של היתרים המאשרים את ההקמה של התשתיות וכל מה שנדרש לבנייה של בריכה, ציבורית או פרטית.

לשם מה נדרש היתר בניה?

היתרי בניה מכלל הסוגים ולכל מבנה שיהיה זה בגדר חובה עבור כל מבנה שמתכוננים לבנות בשטחי ישראל, ויש לכך חוקים מיוחדים שאומרים מה מותר ומה אסור. זה נועד כמובן להציב סטנדרטים בטיחותיים וחוקיים הנוגעים לכלל עניינים רלוונטיים – ענייני תיחום, הנדסה נכונה של המבנה והתייחסות כמובן למקום ולסביבה. בריכה זה משהו שנדרש לבנות אותו בצורה מאוד מקצועית, יסודית וזהירה, כיוון שמדובר בסוג מבנה אחר השונה ממבנה יצוק אחר כמו בית, מחסן או אפילו ממ"ד.

בהוצאה של היתר בניה לבריכה יש התייחסות לתיחום, השטח בו חופרים, הנחת התשתיות המתאימות, העומק של המירבי של הבריכה, מידת השיפוע לעומק, מידות אורך ורוחב, שטח לישיבה מסביב ועוד אלמנטים נוספים הקשורים למקום.

היתרים לבריכות ציבוריות ופרטיות

היתר בניה לבריכה נצרך בין אם בונים בריכה ציבורית ובין אם בונים בריכה פרטית המיועדת למשפחה אחת או כמה. בריכה פרטית נחשבת לכזו במידה והיא מיועדת לשימוש של עד ארבע יחידות דיור, ויש לה כללים והגבלות מיוחדות האופייניות לה.

לבריכה ציבורית, לעומת זאת, יש הגבלות אחרות, כיוון שנדרשת תשומת לב והשגחה יתירה עם אחריות לכלל סוגי המתרחצים, הרי שנושאי הבטיחות עומדים בראש סדר העדיפויות. זה כולל הגבלות על הקצאת מקום, עומק, הבלטה של דברים מיוחדים וכיוצא באלו.

הגבלות לבריכות ציבוריות כמה דוגמאות

שטח המים הכולל של הבריכה מחושב על פי 3 מ"ר שטח של על פני המים לכל מתרחץ. קיימת דרישה שכ- 40% משטחה של הבריכה יהיה בעומק עד 120 סנטימטרים. כיוון שבונים בריכה ציבורית עירונית המיועדת לכלל האוכלוסייה, כולל הורים לפעוטות, הרי שנדרשת הקצאה של 10% לבריכת פעוטות בעומק של עד 45 סנטימטרים. בנוסף, נדרש לסמן את הגובה בכל 20 ס"מ לכל אורך ההיקף של הבריכה, באופן שיהיה ניכר למתרחצים המתקדמים אל עבר המים העמוקים. אלו רק כמה דוגמאות להגבלות ולתקנות הנדרשות על מנת לאשר הקמה של בריכה עירונית.

לבחור בחברה שמלווה אתכם עד קבלת ההיתר

אז אם אתם מעוניינים להוציא היתר בניה לבריכה פרטית או ציבורית, כדאי מאוד לבחור בחברה מקצועית המלווה עסקים ובעלי נכסים בהוצאת היתרים ורישיונות. זה הזמן לדאוג שהנכס שלכם עומד בכל הסטנדרטים והתקנות ובכך לאפשר את בנייתו כראוי.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.

אייפון 12
בלוג
התכונות החדשניות של האייפון 12: החידושים האחרונים נחשפו!

כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב חסר תקדים, אפל שוב העלתה את הרף עם מכשיר הדגל האחרון שלה – אייפון 12. עמוס בתכונות חדשניות ומערך של שיפורים, הסמארטפון הזה הוא מחליף משחקים בכל היבט. מיכולות המצלמה החזקות שלו ועד לשילוב החלק שלו עם המערכת האקולוגית iDigital, יש אינספור סיבות לכך שה-iPhone 12 הוא המכשיר האולטימטיבי עבור חובבי טכנולוגיה וחובבי אפל כאחד.