כל הדברים שחשוב לדעת על איתור נזילות מים

בעבר, בשביל לבצע איתור נזילות לרוב זה היה כולל שבירה והרס רב של קירות ורצפות ולעיתים אף פגיעה במבנים שלמים, עד שאותרה הנזילה. כיום ניתן לאתר נזילות באמצעים טכניים מתקדמים כמו מצלמה תרמית, איתור נזילות מים בגז ועוד מגוון של כלי איתור ולהגיע במהירות לנקודת הדליפה המדויקת!

ללא ספק, אחד הדברים הכי מעצבנים שתוכלו למצוא בדירת מגורים הוא נזילה. אם התקרה שלכם רטובה או שקירות הבית שלכם לחים, אז אולי יש נזילה סמויה באחד הצינורות מאחורי קיר הבית, או שיש בעיה באיטום בגג. לעיתים קרובות, נזילות יכולות להגיע גם מצינורות המוסתרים מאחורי הרצפה, והדבר ישקף סימני רטיבות על רצפת הבית. חשוב לדעת כי נזילות סמויות מתבטאות לא רק בטפטוף מים פעיל באזור זה או אחר בבית, אלא גם בסימנים נוספים כגון: סימני רטיבות בכל קירות הבית, סימני עובש וכו'. לכן, היו מודעים לכל הדברים העלולים להעיד על נזילת מים בביתכם. חשוב מאוד לפנות מיד לאינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום איתור נזילות בעל ציוד וידע מקצועי מתאים.

אינסטלטורים מקצועיים ומנוסים בתחום יודעים לאתר נזילות בצורה הטובה, המהירה והיעילה ביותר לתיקון הבעיה שגרמה לנזילה.

איך יודעים שיש נזילת מים בבית?

אם אתם חושבים שנזילה בביתכם תתבטא רק בטפטוף מים, כדאי שתדעו שזה לא נכון. ישנם סימנים שונים לכך שישנה נזילה נסתרת כלשהי בביתכם, כך שאם אתם רואים את אחד מהסימנים הבאים, הקפידו לפנות לאינסטלטור המתמחה באיתור נזילות בצורה מקצועית ומנוסה, אשר יאתר את הנזילה בצורה הטובה ביותר. בנוסף לטפטופים פעילים מקירות, רצפות או כל אזור אחר בביתכם, הנה כמה סימנים שעשויים להעיד על נזילה נסתרת בביתכם:

  1. עקבות עובש בקירות – רטיבות בקירות עקב נזילות המוסתרות מאחורי הקירות עלולה לגרום לכתמי עובש בקירות. לכן, כל קיר שמתגלה בו כתמי טחב עלול להעיד על נזילה סמויה כלשהי בצנרת החבויה מאחורי הקיר ויש לפנות לאינסטלטור.

 

  1. סימני רטיבות – אם הבחנתם בסימני רטיבות קטנים או גדולים באחד הקירות בביתכם, עלולות להיות נזילות מסוימות בצנרת שמאחורי הקיר ויש לטפל בהן בהקדם האפשרי.

 

  1. ריחות רעים – לעיתים קרובות, נזילות מאחורי קירות עלולות ליצור ריחות רעים בחלל הבית. כך שאם יש ריח רע בחדר אחד בבית, סביר להניח שיש נזילה כלשהי בצנרת מאחורי הקיר שבה שורר הריח הרע.

 

  1. קילוף קירות – אם יש לכם קיר בבית שמתקלף ללא סיבה נראית לעין, סביר להניח שזה נובע מנזילה כלשהי. על מנת למנוע מהקיר להתקלף יש לפנות מיד לאינסטלטור המתמחה באיתור נזילות על מנת לאתר את מקור הנזילה ולבצע טיפול מקצועי ואיכותי למקור הנזילה.

 

  1. חשבונות מים גבוהים – אם אתם מקבלים חשבונות מים גבוהים מאוד מדי חודש ואינכם מבינים מדוע, סביר להניח שישנה נזילה סמויה כלשהי באחד הצינורות בבית, ולכן חשוב מאוד לאתר אותה. מיד.

 

איתור נזילות כפי שהיה פעם – ועכשיו…

בעבר, כאשר הזמינו אינסטלטור לאיתור נזילה בבית, על מנת למצוא את מקור הנזילה המדויק, הוא היה צריך לשבור את הרצפה או לשבור קיר או אזור שלדעתו הם מקור הנזילה. . אין ספק שזה היה תהליך לא קל, והוא גרם לבלאגן עצום ומשמעותי בכל בניין מגורים. גם זה תהליך ארוך יחסית. אך כיום, בעידן בו הטכנולוגיה כל כך מתקדמת, ניתן למצוא גם כלים טכנולוגיים מתוחכמים לאיתור נזילות מים.

כיום, שרברבים רבים משתמשים במצלמה תרמית על מנת לספק שירותי איתור נזילות בדירות מגורים ובניינים.

מה זה בדיוק איתור נזילות?

מאחר שסימני רטיבות או טחב על הקירות וטפטוף אקטיבי בכל אזור בבית אינם יכולים להצביע על מקור הנזילה, יש צורך בבדיקת אזורים שונים בבית במצלמה תרמית ובציוד איתור נוסף, כדי לראות היכן מקור הנזילה המדויק.

מידע נוסף ומאמרים בנושא ניתן למצוא באתר שלנו: https://www.meaterms.com

 

 

קרדיט תמונה: freepik

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

איך ניתן למנוע התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים מתחילה ברגע שהעיסוק בהם הופך לעיסוק אובססיבי, וכאשר היא הופכת לבעיה רצינית שמשפיעה על העוסקים בה. המכורים להימורים

בלוג

טיפים מנצחים לעיצוב פנים חכם

סביבת המגורים העכשווית דינאמית ומשתנה ללא הרף עם רצונות וצרכים שמתעוררים תוך כדי תנועה. התרחבות המשפחה, ילדים שעוזבים את הבית,

בלוג

איך לארגן ערב צוות בקלות?

הצוות שלכם בחברה עובד ביחד על בסיס יומיומי ובוודאי חשוב לכם לפרגן לו מכל הלב, להעביר מסר של הכרת תודה