כל מה שחשוב לדעת על בדיקת קורונה

אחד הנושאים החשובים והמרכזיים המעסיקים את כולנו במהלך השבועות האחרונים הינו בדיקת קורונה. העלאת המודעות לגבי חשיבות ביצוע הבדיקה הינה אחת המטרות המרכזיות של משרד הבריאות וכמובן ששיתוף הפעולה מצד הציבור הינו חיוני על מנת שנוכל לצאת מהמשבר המתמשך ששיבש את שגרת חיינו לאורך השנה האחרונה. בדיקת קורונה נועד לאתר ולאבחן חולים חדשים במהירות האפשרית, לבודד אותם ובכך למנוע המשך הפצה והתפשטות המחלה, הבדיקה הינה חשובה גם על מנת לבדוק החלמה של חולים קיימים והעניק להם את האפשרות לשוב לשגרת חיים נורמלית ותקינה.

סוגי בדיקת קורונה  – מאפיינים, יתרונות וחסרונות

ישנם שני סוגים מרכזיים של בדיקות קורונה:

  • בדיקה המזהה באופן ישיר את הנגיף – זהו הסוג הנפוץ ביותר של בדיקות המבוצע כיום במדינת ישראל וזאת בהתאם להנחיות של ארגון הבריאות העולמי. בבדיקה זו נלקחת דגימה באמצעות מטוש מחלל הפה והאף של הנבדק, המטוש עובר תהליך שנועד לזהות את החומר הגנטי של הנגיף וזאת בשיטת PCR.
  • בדיקה לזיהוי התגובה החיסונית לנגיף – מדובר בבדיקות סרולוגיות בהן נלקחת דגימת דם ולאחר מכן מתבצע בה חיפוש של נוגדים כנגד הנגיף. המונח בדיקה סרולוגית מבוסס על כך שנוזל הדם קרוי סרום.

לשתי הבדיקות הללו ישנם יתרונות וחסרונות שחשוב להבין אותם וזאת על מנת לקבל החלטות אישיות בצורה נכונה ולהבין את התפקיד של הבדיקות בניהול המשבר והמגיפה. בדיקות מטוש מסייעות לזהות מחלה רק במידה והיא פעילה. בדיקה זו הינה יעילה לצרכי אבחון של מי שחולה בזמן ביצוע הבדיקה. הבדיקה מזהה נוכחות של נגיף הקורונה במערכת הנשימה גם אם מדובר במחלה קלה בלבד וזאת עוד לפני התפתחות תסמינים. הבדיקה אינה אפקטיבית במידה ואנחנו רוצים לזהות אנשים שחלו והחלימו וזאת משום בזמן הבדיקה הנגיף נעלם מגופם.

אבחון, שליטה ובקרה על המחלה בדרך לחזרה לשגרה

בדיקות סרולוגיות לא מאפשרות זיהוי של המחלה בשלבים הראשונים שלה, אולם הן יעילות לזיהוי תחלואה שנמצאת בשלבים מתקדמים ולזהות מחלה שהתרחשה גם בעבר. מידת האמינות של הבדיקות הסרולוגיות השתפרה למדי לאורך הזמן וכיום מדובר בכלי אפקטיבי לאבחון חולים. בדיקת קורונה חשובה על מנת להמשיך בתהליכי השליטה והבקרה על המחלה בצורה יעיל, למנוע התפרצות חוזרת ולהגיע לסיום המשבר במהירות האפשרית. בדיקות הקורונה נמצאו כאמינות ומהוות כלי מקצועי המסייע בקבלת החלטות נכונה ברמה הלאומית והאישית. הכנסה של בדיקות מהירות חדשות, בדגש על מוסדות חינוך, מקומות בילוי ציבוריים ושדות תעופה נמצאת בשלבים מתקדמים, אולם היא מחייבת זהירות רבה ועל כן מתבצעת בצורה מבוקרת ותוך נקיטה בכל כללי הזהירות האפשריים ועמידה בתקנים והסטנדרטים הבריאותיים והרפואיים המחמירים ביותר.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.