כל מה שצריך לדעת על איטום גגות

הגג שלנו מספק הגנה וביטחון. הוא שומר עלינו מפני שמש חזקה וגשם שוטף, חוסם את הרוח ומבטל את חדירת הרעשים העוצמתית. אלא שכאשר האיטום בגג מתערער, אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים וצריך לפעול מהר כדי לתקן את הליקוי ולהשיב לעצמנו את ההגנה המקסימלית. אז מהן שיטות האיטום הפופולריות? איך מוצאים אוטם טוב? והאם כדאי לבצע איטום גגות לפני או אחרי עונת הגשמים?

מדוע חשוב לאטום את הגג?

איטום גגות נחשב כיום לחלק בלתי נפרד מסטנדרט הבנייה הישראלי. הוא זה שאחראי להעניק לכל גג את ההגנה ההרמטית מפני דליפת גשמים ולבודד אותו משמש יוקדת וחזקה, רוחות וגם רעשים. כיום שיטות האיטום המגוונות מתאימות לגגות מסוגים שונים, כאשר חומרי האיטום יעילים במיוחד למצבים מסוימים כמו חשיפה קבועה ומוגברת לשמש, גג מוצל מאוד, גג מרוצף ועוד.


מתי מבצעים איטום גגות?

איטום גגותמים שמחלחלים מהגג אל תוך המבנה הם צרה צרורה וככל שתדחו את הטיפול בבעיה, כך היא תתגבר עד כדי נזקים משמעותיים לרהיטים, לקירות והטיח, המרצפות ומוצרי החשמל. מים עומדים גודשים את הקירות ברטיבות שתתפתח בסופו של דבר לעובשים ופטריות שמסוכנים מאוד לבריאות. בנוסף, המים עשויים לקצר מכשירי חשמל או להגיע לשקעים בבית, מה שיהפוך למלכודת מסוכנת עד מוות.

מסיבה זו, חשוב למהר ולטפל בכל בעיית איטום על הגג לפני בוא הגשמים. זוהי הסיבה שקבלני האיטום עובדים במרץ בעיקר בחודשי הקיץ, אז מתבצעות בדיקות האיטום ונערכים התיקונים לכל ליקוי שאותר. בנוסף, יישום חומרי האיטום מחייב ייבוש מלא של לפחות 72 שעות ולכן לא ניתן לבצע את הפעולה בגשם כלל.


כך תבחרו קבלן איטום מעולה

קבלן איטום מקצועי בעל ניסיון רב, יודע כיצד לאפיין את סוג הגג ולהתאים לו את חומרי האיטום המתאימים. מכיוון שהתחום דורש לא רק ידע עשיר אלא גם ניסיון ביצועי טוב, אוטמים שאין להם שנות ניסיון רבות בתחום עשויים לשגות בסוג החומרים או בטכניקת היישום ובכך להביא לכישלון האיטום והצורך לחזור עליו פעם נוספת. במקרה הגרוע יותר, הוא יביא לעלויות נוספות.

כך למשל, קבלן איטום גגות חסר ניסיון ששוכח שעליו ליישם את האיטום קודם כל סביב הדודים או האנטנות שנמצאות על הגג, או חוסר המריחה של חומר אקרילי עם סיום העבודה על גג מרוצף.

קבלן טוב לעומת זאת יספק לכם שקט נפשי גם לעניין מהירות הביצוע, הזמינות, יכולת הטיפול במצבי חירום ומתן אחריות ארוכת טווח על האיטום.

 

שיטות איטום שכדאי להכיר

יריעות ביטומניות – אלו הן יריעות שנמצאות בבסיס הגג ומספקות את האיטום הטוב והמתקדם ביותר כיום. הן עמידות בפני פגעי מזג האוויר ונשמרות למשך עשור לפחות.

זפת חם – הזפת זולה משמעותית מהיריעות, אך השימוש בה כיום הולך ופוחת בשל המעבר לפתרונות טכנולוגיים מוצלחים יותר. הזפת מתאימה למבנים שנאטמו איתה בעבר ומספקת מענה מהיר ופשוט לליקויים נקודתיים.

חומר אקרילי – הוא זול מהיריעות הביטומניות ויקר מהזפת, אידיאלי רק למבנים בעלי ניקוז מצוין (שאין בהם מגע קבוע במים) וניתן ליישם אותו בשיטת המריחה וההתזה ללא צורך בהלבנה.

 

איטום גגות_1
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.