כל מה שצריך לדעת על איטום גגות

הגג שלנו מספק הגנה וביטחון. הוא שומר עלינו מפני שמש חזקה וגשם שוטף, חוסם את הרוח ומבטל את חדירת הרעשים העוצמתית. אלא שכאשר האיטום בגג מתערער, אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים וצריך לפעול מהר כדי לתקן את הליקוי ולהשיב לעצמנו את ההגנה המקסימלית. אז מהן שיטות האיטום הפופולריות? איך מוצאים אוטם טוב? והאם כדאי לבצע איטום גגות לפני או אחרי עונת הגשמים?

מדוע חשוב לאטום את הגג?

איטום גגות נחשב כיום לחלק בלתי נפרד מסטנדרט הבנייה הישראלי. הוא זה שאחראי להעניק לכל גג את ההגנה ההרמטית מפני דליפת גשמים ולבודד אותו משמש יוקדת וחזקה, רוחות וגם רעשים. כיום שיטות האיטום המגוונות מתאימות לגגות מסוגים שונים, כאשר חומרי האיטום יעילים במיוחד למצבים מסוימים כמו חשיפה קבועה ומוגברת לשמש, גג מוצל מאוד, גג מרוצף ועוד.


מתי מבצעים איטום גגות?

איטום גגותמים שמחלחלים מהגג אל תוך המבנה הם צרה צרורה וככל שתדחו את הטיפול בבעיה, כך היא תתגבר עד כדי נזקים משמעותיים לרהיטים, לקירות והטיח, המרצפות ומוצרי החשמל. מים עומדים גודשים את הקירות ברטיבות שתתפתח בסופו של דבר לעובשים ופטריות שמסוכנים מאוד לבריאות. בנוסף, המים עשויים לקצר מכשירי חשמל או להגיע לשקעים בבית, מה שיהפוך למלכודת מסוכנת עד מוות.

מסיבה זו, חשוב למהר ולטפל בכל בעיית איטום על הגג לפני בוא הגשמים. זוהי הסיבה שקבלני האיטום עובדים במרץ בעיקר בחודשי הקיץ, אז מתבצעות בדיקות האיטום ונערכים התיקונים לכל ליקוי שאותר. בנוסף, יישום חומרי האיטום מחייב ייבוש מלא של לפחות 72 שעות ולכן לא ניתן לבצע את הפעולה בגשם כלל.


כך תבחרו קבלן איטום מעולה

קבלן איטום מקצועי בעל ניסיון רב, יודע כיצד לאפיין את סוג הגג ולהתאים לו את חומרי האיטום המתאימים. מכיוון שהתחום דורש לא רק ידע עשיר אלא גם ניסיון ביצועי טוב, אוטמים שאין להם שנות ניסיון רבות בתחום עשויים לשגות בסוג החומרים או בטכניקת היישום ובכך להביא לכישלון האיטום והצורך לחזור עליו פעם נוספת. במקרה הגרוע יותר, הוא יביא לעלויות נוספות.

כך למשל, קבלן איטום גגות חסר ניסיון ששוכח שעליו ליישם את האיטום קודם כל סביב הדודים או האנטנות שנמצאות על הגג, או חוסר המריחה של חומר אקרילי עם סיום העבודה על גג מרוצף.

קבלן טוב לעומת זאת יספק לכם שקט נפשי גם לעניין מהירות הביצוע, הזמינות, יכולת הטיפול במצבי חירום ומתן אחריות ארוכת טווח על האיטום.

 

שיטות איטום שכדאי להכיר

יריעות ביטומניות – אלו הן יריעות שנמצאות בבסיס הגג ומספקות את האיטום הטוב והמתקדם ביותר כיום. הן עמידות בפני פגעי מזג האוויר ונשמרות למשך עשור לפחות.

זפת חם – הזפת זולה משמעותית מהיריעות, אך השימוש בה כיום הולך ופוחת בשל המעבר לפתרונות טכנולוגיים מוצלחים יותר. הזפת מתאימה למבנים שנאטמו איתה בעבר ומספקת מענה מהיר ופשוט לליקויים נקודתיים.

חומר אקרילי – הוא זול מהיריעות הביטומניות ויקר מהזפת, אידיאלי רק למבנים בעלי ניקוז מצוין (שאין בהם מגע קבוע במים) וניתן ליישם אותו בשיטת המריחה וההתזה ללא צורך בהלבנה.

 

איטום גגות_1
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו

גיוס עובדים
בלוג
כיצד ניתן לייעל את תהליך הגיוס שלך?

בסביבת העסקים המהירה של ימינו, גיוס העובד הנכון חיוני יותר מתמיד. הוא לא רק תורם לצרכים המיידיים של העסק שלך, אלא גם ממלא תפקיד משמעותי בהצלחתו לטווח הארוך.