קרדיט תמונה: freepik

למה לשקול לעבור לבית אבות?

בשלב מסוים בגיל השלישי, החיים בבית יכולים להיות לא פשוטים, פתאום פעילויות יומיומיות הקשורות לתחזוקה השוטפת של הבית, יכולות להיות קשות ולעיתים פחות קל לעשות אותם לבד.

מעבר לכך, גם מצב הרוח יכול להשתנות, בדידות, דכדוך ואף עצבות היא חלק מהתופעות הללו שאף התגברו במיוחד בתקופת הקורונה כאשר מבוגרים רבים נאלצו להיות בסגר לבד בבית.
אז נכון, שזה לא פשוט לעזוב את הבית ואת ניהול החיים העצמאיים אליהם הורגלנו, אבל, במקרים רבים ולאחר ייעוץ עם הילדים ובני משפחה אחרים, מאוד יכול להיות שיעלה כי הפתרון הנכון עבור אותם הקשישים הוא מעבר לבית אבות.

 

איך יודעים שהגיע הזמן למעבר לבית אבות?

ישנם מספר סימנים אשר יכולים להעיד כי זה הזמן הטוב ביותר להעביר את ההורה/ההורים מהבית אל בית אבות ובין היתר:
מצב רפואי/בריאותי – זה אך טבעי שבגיל השלישי, הגוף כבר לא מתפקד כפי שהוא היה בעבר ורבים מתחילים לסבול ממצבים בריאותיים שונים – אשר חלקם, יכולים לגרום לפגיעה בתפקוד. חשוב לזכור, שלנהל משק בית, לבשל ולנקות, זאת עבודה לא קלה ובחלק מהמקרים, הקשישים כבר ירגישו שהם לא יכולים לבצע אותה בכוחות עצמם.

מצב חברתי – קשישים רבים מתמודדים עם בדידות, לילדים יש את החיים שלהם, בן או בת הזוג אולי הלכו לעולמם ולא תמיד הם גם מצליחים לשמור על קשרים עם חברים. מכיוון שבדידות יכולה להוביל למצב של דיכאון, אם הילדים חשים שההורה לא מנהל קשרים חבריים והוא לבד רוב הזמן, זה באמת יכול להיות סימן שהגיע זמן לעשות שינוי ולבדוק את האפשרות של בתי אבות בירושלים, או בכל עיר נבחרת אחרת.

 

לראות את היתרונות/ תועלות

ראשית כל, חשוב לציין שיש לא מעט בתי אבות – כך שגם מי שמחפש בתי אבות באזור ספציפי כמו "בתי אבות בירושלים", עתיד לגלות שמוצעות עבורו לא מעט אפשרויות.
ריבוי האפשרויות מהווה כיתרון, מכיוון שהוא מאפשר לבחור את בית האבות הטוב, המתאים והנכון ביותר עבור הקשיש ועבור משפחתו.
יש לזכור, שבית אבות אשר נבחר בקפידה, יכול לספק תנאי מחייה טובים, ארוחות מלאות, מענה על כל הצרכים הרפואיים של הקשיש, חברה ופעילויות שונות.
כך שבשורה התחתונה, בכוחו של בית אבות שכזה לשפר במידה כזאת או אחרת את רמת החיים של אותו הקשיש.

להבין את הצרכים


כל מי שמתחיל בחיפוש אחר מסגרת מחיה ומגורים לקשישים, יגלה לא מעט אפשרויות. כאשר, בחירה באותן בתי אבות בירושלים – יכולה להתאים לכל מי שמעוניין לבחון מגורים אחרים הדומים לדיור מוגן וגם אם לא תמיד תוכלו לקבל את החדר שאותו רציתם בבית אבות תגלו שחיי החבר'ה מצויינים והחיים בסביבה החדשה פחות מאיימת ממה שחשבתם תחילה.

בחירת בית האבות המתאים


בכדי שהמעבר יהיה יותר קל, חשוב שההורה או ההורים אשר עתידים לעבור לבית אבות יהיו שותפים להליך הבחירה. אז כמובן, שסוג בית האבות, יושפע במידה רבה ממצבם הבריאותי ומהיכולת התפקודית של הדיירים הפוטנציאליים – כך לדוגמא, ניתן למצוא בתי אבות סיעודיים עבור דיירים המוגדרים כסיעודיים, בתי אבות המיועדים לתשושי נפש וסוגים נוספים. כמובן, שאחרי שמבינים את סוג בית האבות, ניתן למקד את החיפוש באותו סוג ולבחור מתוך ההיצע את בית האבות אשר יתאים בצורה המיטבית לסטנדרטים המבוקשים.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כדאי לדעת

איך למצוא ביטוח נסיעות לחול?

מתכננים את הטיול הקרוב שלכם בחו"ל? ההתרגשות בשיאה, ואתם בוודאי חושבים על כל הפרטים הקטנים. לא בכל יום ייצא לכם

בלוג

חומרי גלם לתעשייה הכבדה

התעשייה הכבדה היא תעשייה שמבוססת על חומרי גלם במשקל כבד כמו פלדה או נירוסטה. התעשייה הכבדה מייצרת במקרים רבים זיהום