מדוע חשוב להשתמש בשירותיו של בודק שכר מקצועי?

מנהלי עסקים בינוניים וקטנים מגלים שהם נתבעו על ידי אחד מהעובדים בשל אי־עמידה בחוקים הנוקשים הנאכפים על ידי בתי הדין לענייני עבודה. לעיתים, יהיה מדובר בהפרשות לפנסיה, פעמים אחרות באי־ מתן הפסקות או באי־תשלום של דמי הבראה לעובד. את כל התביעות הללו היה ניתן למנוע מראש באמצעות בחינה תקופתית של תלושי המשכורת על ידי אדם מיומן שיודע לחפש את הטעויות הקטנות שיכולות לעלות לעסק הון.

מדוע כה חשוב להעסיק בודקי שכר?

החוק כיום מעודד בחינה חיצונית של תנאי ההעסקה ותלושי המשכורות בעסק. למעשה, ניתן להמנע מתביעה אזרחית ולהפחית עיצומים כספיים כנגד עסק שהוכיח שהוא מבצע בחינה תקופתית של תנאי השכר הכתובים בתלוש. בודק שכר מיומן יכול לאתר כל אחד מהחוקים שהופרו במהירות הבזק, ולאפשר לבעל העסק לתקן את הליקוי בדרך חישוב השכר בארגון. לעומת זאת, עסק שאינו משתמש בשירותי בקרה כאלה עשוי להיתבע גם אם בצע את הטעות בתום לב.

העקרון המנחה את בתי הדין לענייני עבודה

חלק מהסנקציות המופעלות על מעסיקים כדי למנוע קיפוח שכרם של עובדים, במיוחד עובדי קבלן, הם קנסות המושתים על בית העסק. למרבה המזל, ניתן להפחית את הקנסות הללו לא רק באמצעות הוכחה שתלושי השכר נבדקו בעבר, אלא גם באמצעות הצהרה שבית העסק מתכוון לשנות את דרך החישוב העתידית שלו ומתחייב לא לבצע את הטעות בשנית.

העסקה של בודק שכר בכל תקופה קצובה, כמו כל שלושה חודשים או חצי שנה, יכולה להוכיח לבית הדין לענייני עבודה שאכן המעסיק עושה כל שביכולתו כדי שתלושי השכר יתאימו לדרישות החוק.

מוכיחים גם לעובדים שאתם עושים הכל כדי שיקבלו את המגיע להם

שימוש בשירותיה של חברה חיצוני הן לחישוב השכר והן לבדיקה שלו, יכולה להיות דרך נפלאה להוכיח לעובדים שלכם שאתם מוקירים את תרומתם לעסק, ועושים כל שביכולתכם כדי שיקבלו כל שקל שמגיע להם עבור עבודתם המסורה. אם התגלתה טעות, ניתן לתקנה באופן מידי ולהשיב לעובד את הסכום המגיע לו.

נוסף על כך, הבדיקה התקופתית מאפשרת לכם גם לגלות טעויות שפוגעות בעסק. למשל, מה אם שילמתם לעובד סכום גבוה מהמגיע לו? האם עליכם לתת לו הפסקות גם בימים קצרים או לשלם לו ימי מחלה שהוגדרו על פי החוק כמשולמים על ידי הביטוח הלאומי? כל הנושאים הללו נבדקים אף הם על ידי בודקי השכר המנוסים.

לסיכום, הדרך הטובה ביותר להמנע מתביעות של עובדים, תשלומי פיצויים וקנסות בשל הפרה של חוקי ההעסקה בישראל היא באמצעות מנגנוני בקרה כמו בדיקת שכר תקופתית. בדיקה זו תוכל לשמש עבורכם הן כהוכחה עתידית לבתי המשפט, והן כדי להבטיח שאתם משלמים לעובד בדיוק את הסכום המגיע לו, לא פחות ולא יותר.

צילום:PEXELS
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
דובאי
בלוג
חוו את קסם החורף בדובאי: סיור מודרך לאיחוד האמירויות הערביות

דובאי, התכשיט של איחוד האמירויות הערביות, היא עיר המציעה חוויה קסומה כל השנה. אבל במהלך החורף, המטרופולין התוסס הזה באמת מתעורר לחיים, שובה את המבקרים עם השילוב הכובש של מודרניות ומסורת. אם אתם מחפשים את חופשת החורף המושלמת, טיול מודרך לדובאי צריך להיות בראש הרשימה שלכם. בואו לחקור מדוע היעד הזה כל כך פופולרי בעונת החורף.

פיטורים
בלוג
התפטרות ממקום העבודה וזכויות העובד

בבואכם להתפטר מעבודתכם, חשוב להבין את הזכויות שלכם כעובדים שכירים. התפטרות היא החלטה מרצון המאפשרת לך לעזוב את תפקידך הנוכחי מסיבות שונות, כגון צמיחה בקריירה, נסיבות אישיות או הזדמנות טובה יותר במקום אחר. עם זאת, חשוב לעשות זאת בצורה חוקית ומקצועית כדי להגן על זכויותיכם, לוודא שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק לפני העזיבה המיוחלת.

בלוג
יתרונותיו של זפת כחומר בידוד

ככל שמתקרב החורף, משמעות הבידוד הנכון מובנת יותר ויותר לאנשים. השאיפה לשמור על הסביבה הפנימית נוחה ויבשה תוך ריסון צריכת

ביגוד תרמי
בלוג
המדריך החיוני ללבוש תרמי: הישארו חמים בסגנון

ככל שהטמפרטורות יורדות, זה הופך להיות חיוני להגן על עצמנו מפני מזג האוויר הקר. ביגוד תרמי מספק את הפתרון המושלם בכך שהוא מציע בידוד וחום מבלי להתפשר על הסגנון. במאמר זה, נחקור את החשיבות של ביגוד תרמי, היתרונות העיקריים שלו, ונציג את "סהרה", מותג המשלב פונקציונליות ואופנה בקו הלבוש התרמי שלהם.