מדוע כדאי לבנות אתר איכותי גם לעסק מקומי ותיק

בכל עיר גדולה שיש בה מרכזי קניות ואזורים מסחריים, ישנו שילוב בין שני סוגים של עסקים, כאשר ניתן למצוא הן חנויות חדשות והן עסקים וותיקים ומשפחתיים, אשר עובדים כבר שנים רבות. הסוג השני של החנויות הוא בדרך כלל כזה שעובר מדור לדור, עסקים בהם המוניטין הטוב הוא זה שמסייע להם להחזיק מעמד כל כך הרבה זמן. אולם בימינו ובעידן הטכנולוגי שבו ללא נוכחות דיגיטלית – גם למאפייה הוותיקה בת 40 השנה וגם לחנות הבגדים שנוסדה בשנת 1980 אין הרבה סיכוי לשרוד, חשוב להביא למודעות את הצורך של בניית אתר אינטרנט עבור העסק.

מהם היתרונות של בניית אתר או חנות וירטואלית עבור עסק וותיק?

החשיבות של בניית אתרי תדמית עבור עסקים שעובדים כבר עשרות שנים, היא משמעותית מאוד בעידן של היום, על אף שיש רבים בקרב הלקוחות הוותיקים שעשויים שלא להבין את הצורך בכך. אי אפשר להתעלם מהעובדה כי לאתר אינטרנט של עסק, מכל ענף שהוא, ישנם יתרונות ברורים:

  1. הגדלת קהל הלקוחות הפוטנציאליים: כאשר בעל עסק הממוקם בחדרה מקים לעצמו אתר אינטרנט, הוא חושף את העסק שלו בפני לקוחות רבים מערים סמוכות ולמעשה מכל הארץ. נתח גדול מהלקוחות המשלמים עשוי להגיע מתוך היכרות ראשונית של בית העסק באמצעות כמה קליקים במנוע החיפוש, דבר שלא היה קורה ככל הנראה בכל דרך אחרת.
  2. דומיננטיות מול מתחרים: חנויות ועסקים מתחרים צצים בכל יום מחדש. זה יכול לקרות בכל ענף, אם זה מסעדנות, אופנה או חנות לממכר משקאות חריפים – תמיד יקום עסק שיכול לגרום ללקוחות הוותיקים להיעלם. בנייה של אתר אינטרנט מייצרת נוכחות מתמדת של העסק הוותיק, משמרת את הלקוחות הוותיקים ומביאה קהל חדש וצעיר.
  3. אתר אינטרנט דורש השקעה כספית בעיקר בשלב ההתחלתי הדורש, ללא ספק, יידע מקצועי של חברה המומחית לבנייה ועיצוב של אתרים באינטרנט. אולם לאחר מכן יש "לתחזק" אותו בכתיבת תוכן מתחדש ורלוונטי לבית העסק, דבר שבמקרים רבים בעל העסק בעצמו יכול לעשות, ללא סיוע של חברה חיצונית.

מה ניתן לעשות אם בעל העסק אינו מתמצא בענייני האינטרנט?

במידה ובעלי עסקים מעוניינים שיהיה להם אתר אינטרנט המציג אותם באופן ברור ללקוחות או לספקים, כזה שיגרום לגולשים לרצות להכיר את העסק מקרוב ולבצע ממנו רכישה, האתר חייב להראות מצוין ולהביא לידי ביטוי – בגרפיקה ובתוכן הכתוב – את הצרכים של הלקוח הממוצע של העסק, כמו גם לגרות את הלקוחות הפוטנציאליים החדשים להפוך לצרכנים.

בעל עסק כזה יכול לפנות לחברת בניית אתרים המספקת גם שירותי תוכן, לבקש הצעת מחיר באשר להקמת אתר והתחזוקה שלו, באופן שלא ידרוש ממנו מעורבות אישית אלא רק יוסיף לרווחים שלו בסופו של דבר ויהפוך אותו לדומיננטי יותר בתחומו, במיוחד אל מול המתחרים שלו בענף שבו הוא עוסק.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים