מהן הזכויות לנפגעי תאונות עבודה

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) היא סוכנות פדרלית המפקחת על בטיחות ובריאות במקום העבודה. מצופה מהמעסיקים לספק סביבת עבודה בטוחה לכל העובדים.

להסברים מפורטים היכנסו לאתר http://ioh.org.il

 

סוגים של זכויות לנפגעי תאונות עבודה:

  1. פיצויי עובד – מכסים עובדים שנפגעו בעבודה ממעבידם או מעובד אחר. על המעסיק לכסות טיפול רפואי, הפסדי שכר והוצאות אחרות הקשורות לתאונה ברוב המקרים.
  2. דיני נזיקין – זה מכסה נפגעים שנפגעו עקב רשלנות או התנהגות לא הולמת של מעסיקם, כמו אלימות במקום העבודה או הטרדה מינית במקום העבודה. זה חל על מעסיקים ועובדים כאחד וניתן להגיש את זה דרך בתי משפט מדינתיים או פדרליים, תלוי איפה התאונה

 

הזכות לפיצוי הוגן ולטיפול בריאותי היא נושא חשוב במקום העבודה. ישנן זכויות משפטיות רבות שעל נפגעי תאונות עבודה להכיר.

 

הזכויות של נפגעי תאונות עבודה:

– הזכות לפיצוי הוגן ולטיפול רפואי

– הזכות להחזרה

– הזכות לקבל פיצוי בגין הפסדי שכר והטבות

– הזכות לחזור לתפקיד זהה או דומה ללא אובדן ותק או הטבות

תאונת עבודה יכולה להיגרם עקב רשלנות של המעסיק. לא תמיד קל לנפגע להוכיח שהוא נפגע עקב רשלנות של מעסיקו והחוק לא נותן הרבה עזרה במצבים כאלה.

– החוק אינו מחייב מעסיקים לספק לעובדיהם מקום עבודה בטוח.

– לנפגע אין זכות לתבוע פיצויים במקרה שפוטר כתוצאה מדיווח על תאונה או פציעה.

– לנפגעים אין זכות לתבוע פיצויים אם הם אינם מסוגלים לעבוד בגלל פגיעה שנגרמה במהלך שעות העבודה.

הזכויות של עובדים שנפגעו בעבודה משתנות בהתאם למדינה. במדינות מסוימות, לעובדים יש זכות לתבוע את מעסיקיהם על רשלנות. עם זאת, באחרים, עובדים אינם זכאים לפיצויים.

בארצות הברית, מעסיקים נדרשים לספק לעובדים מקום עבודה בטוח ולשלם עבור טיפול רפואי והפסד שכר לאחר תאונה.

תאונת עבודה היא מונח המשמש לתיאור מצב שבו מישהו נפצע במהלך העבודה. מספר תאונות העבודה גדל בשנים האחרונות, ולעיתים נפגעי תאונות אלו נאלצים להתמודד עם פציעות קשות ולעיתים מאבדים את חייהם.

ישנם חוקים שנועדו להגן על אלו שנפגעו בתאונות עבודה. חוק הבטיחות והבריאות בעבודה נוצר בשנת 1970 כדי לספק תקני בטיחות לעובדים ולמעסיקים. תקנים אלה כוללים אספקת מקומות עבודה בטוחים, הגנה על עובדים מפני חשיפה לכימיקלים מסוכנים, והבטחה שהעובדים לא יהיו חשופים לחום או קור יתר.

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) היא סוכנות בתוך משרד העבודה של ארצות הברית המפקחת על נושאי בטיחות במקום העבודה כגון תקנות בטיחות במקום העבודה, סכנות בריאותיות, ניהול חומרים מסוכנים, מערכות הגנה מפני אש,

 

נושא תאונות העבודה הוא נושא מורכב. זה לא פשוט כמו לומר שלאנשים יש זכויות להיות בטוחים ובריאים במקום העבודה. יש הרבה גורמים שעוסקים בזה, ולא תמיד קל לדעת מה הם.

אם נפגעת בעבודה, או אם אתה מכיר מישהו שנפגע בעבודה, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על זכויותיהם של נפגעי תאונות עבודה.

הדבר הראשון שיש לזכור הוא שלמעסיק שלך יש חובה חוקית להגן על בריאותך ובטיחותך במקום העבודה. משמעות הדבר היא שעליהם לספק הכשרה מתאימה לעובדיהם, לספק תנאי עבודה בטוחים ולוודא שהסיכונים נשלטים או מסירים אותם מאתר העבודה שלהם.

זה לא אומר שמעסיקים לעולם לא יוכלו לשאת באחריות לפציעות שנגרמו על ידי

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו

גיוס עובדים
בלוג
כיצד ניתן לייעל את תהליך הגיוס שלך?

בסביבת העסקים המהירה של ימינו, גיוס העובד הנכון חיוני יותר מתמיד. הוא לא רק תורם לצרכים המיידיים של העסק שלך, אלא גם ממלא תפקיד משמעותי בהצלחתו לטווח הארוך.