מה אפשר לעשות עם תואר בחשבונאות?

סטודנטים אשר לומדים תואר בחשבונאות, עוברים מסלול רציני מאוד עד שהם מקבלים את התעודה אשר מסמיכה אותם לעסוק בתחום. מדובר על שנים של לימודים תובעניים מאוד, מבחנים לא קלים בלשון המעטה וכן עמידה במטלות שונות ורבות. אם אתם תוהים מה בעצם אפשר לעשות עם תואר בחשבונאות והאם הוא שווה את המאמץ, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא.

 

חשבונאות- מה זה בעצם ומה לומדים במסגרת התחום?

ראיית חשבון הוא תחום שעבר תמורות רבות בשנים האחרונות ובהתאם לכך, השפיע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון וכן על הביקוש לרואי חשבון. חשבונאות חדשנית דורשת כיום הבנה עמוקה בקשת תחומים נרחבת החל ממערכות מידע ויישומי מחשב, כלכלה, מימון וכלה במשפטים, ממשל תאגידי ואתיקה וכן נושאים נוספים. התדמית של רואה החשבון שהייתה אפרורית בעבר, השתנתה לחלוטין וכיום רואי חשבון אקדמאיים נהנים ממגוון רחב של תפקידים נחשקים, יוקרתיים ואתגריים אשר חיוניים לכל ארגון.

 מי שמעוניין להיות רואה חשבון יכול לבחור כיום באפשרות הפחות מקובלת שהיא ללמוד את התחום באופן עצמאי ולהיבחן ב15 בחינות מטעם מוצעת רואי חשבון או לבחור במסגרת של לימודי תואר ראשון בחשבונאות. ניתן ללמוד כיום את התואר המדובר במגוון מכללות, אוניברסיטאות ומרכזי לימוד אקדמאיים, כאשר הלימודים יכולים להתנהל במסלול דו חוגי או חד חוגי. במסלול המשולב יקבלו הלומדים שני התארים כאשר אחד הוא בתחום החשבונאות והשני הוא בתחום הנוסף שלמדו כגון: כלכלה, מנהל עסקים ועוד. משך הלימודים לתואר ראשון יהיו 4 שנים כאשר השנה הרביעית היא שנת השלמה. מי שיסיים את 4 השנים במלואן יזכה לפטור של 13 בחינות מועצה ויצטרך לעבור רק 2 בחינות. מי שיוותר על שנת ההשלמה יידרש לעבור 5 בחינות כאשר רק הצלחה בבחינות תאפשר לקבל תעודת רואה חשבון.

 

מה צריך לדעת על תקופת ההתמחות?

תנאי נוסף לקבלת תעודת רואה חשבון מלבד התנאים שהוזכרו לעיל הוא ביצוע של 2 שנות התמחות באחד ממשרדי רואה החשבון אשר מוכרים על ידי מועצת רואי החשבון. ניתן לבצע שנת התמחות ראשונה במקביל לשנת ההשלמה הרביעית של התואר, כמו כן המועצה מאפשרת לעבור התמחות גם ברשות המיסים, בנק ישראל ועוד.

 השכר בתקופה של ההתמחות נמוכה באופן יחסי בעיקר בשנה הראשונה ובמשרדים הקטנים, אך הסכומים של תחילת הדרך מכפילים את עצמם עם השנים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר ההסמכה?

בשל העובדה שכיום בכל עסק מתקיימת פעילות חשבונאית ובשל הביקוש הגבוה לרואי חשבון בשוק העבודה בשנים האחרונות, בוגרי תואר ראשון בחשבונאות אשר סיימו התמחות ועברו בהצלחה את בחינות המועצה יכולים להשתלב במגוון תפקידים טובים ומכובדים שיש שכר טוב לצידם כגון: יועצים כלכליים, מבקרים, בנקאיים, אנליסטים, מנהלי כספים, מומחי מס, מנהלי ביטוח ועוד. ישנם בוגרים של התואר המדובר שבוחרים לעבוד במשרות שונות בבנקים ובחברות פיננסיות וכן במשרות שונות בבתי השקעות. השכר בכל משרה משתנה בהתאם לוותק של העובד ובהתאם לפרמטרים נוספים ועל כן, חשוב לבדוק מהו השכר ההתחלתי בצד כל משרה והאם זה מתאים וכן, האם התחום מעניין ומאתגר מספיק.

אם אתה מעוניין לדעת עוד אודות תחום החשבונאות וכן על מה שצריך לדעת טרם בוחרים ללמוד את תחום החשבונאות לחץ כאן.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו