קרדיט תמונה: depositphotos.com

מה זה ביטוח מבנה לדירה?

נמאס לכם שיש לכם כל הזמן תקלות חוזרות בבית? רכשתם בית ממיטב כספכם ואתם רוצים לשמור עליו מכל משמר?
ביטוח דירה הוא אחד הכלים החשובים ביותר שיש לחברות הביטוח להציע לכם. ביטוח מבנה הוא ביטוח אשר מבטח את התשתיות של הבית שלכם. זאת אומרת, כל תקלה שיש בצנרת או בכל גוף אחר שקשור במבנה עצמו ולא בתכולה יהיה תחת הביטוח. גם הקירות והריצוף שלכם כלול בתוך מבנה דירה, לעיתים החצר אינה כלולה וזה מול חברת הביטוח. ביטוח דירה בעצם מעניק לכם גיבוי לכל מקרה בו קרתה תקלה שלא במכוון, גם נזקי טבע.

 

אם ניקח את הדוגמא שלצערנו היא יחסית פופולרית נסתכל על עניין השריפות. אתם בוודאי שמעתם על לא מעט מקרים שבית עלה באש מסיבות כאלה ואחרות, לעיתים זנקי טבע ולעיתים מישהו שכח את הגז פתוח.

כאשר הבית שלכם נפגע בגלל תקרית כלשהי ומה שנפגע הם הקירות או הצנרת או כל גורם אחר שקשור לתשתיות הבית אתם זכאים לפיצויים מחברת הביטוח בהתאם לפוליסה שנקבעה. מוטב לציין, ביטוח דירה יכלול לכלול גם ביטוח תכולה, אך כאשר מדובר על ביטוח מבנה בלבד אתם לא תהיו זכאים לפיצויים עבור החפצים שלכם שנפגעו.

 

האם כל אחד צריך ביטוח מבנה?

תחשבו עד כמה זה יקר היום להחזיק בבית, תחשבו כמה עולה לכם החלפת צנרת או אפילו צביעה של הדירה. יש פעמים רבות שבעל הבית נקלע למצב שבו הוא חייב לתקן את התשתיות ואין לו ביטוח מבנה. ברגע בו ביטוח דירה אינו תקף על בעל הבית לשלם את המחיר המלא של התיקון. החלפת צנרת יכולה לעלות לכם כ-10,000 ש"ח.
תחשבו מהו היקף הזה שיכול לקרות למבנה שלכם בגלל נזקי טבע כאלה ואחרים.

 

כמה זה עולה לי?

ביטוח מבנה משתנה ממקום למקום, השוני הוא גם בהתאם לחברת הביטוח. יש מספר דברים אשר כל חברה ביטוח דירה בוחנת לפני שהיא מעניקה הצעת מחיר. גם למקום שבו המבנה נמצא יש חשיבות, הסיבה לכך היא שגם מקום יכול להשפיע על התקלות שלכם. מלבד לכך, גיל המבנה יהיה בעל השפעה רבה. בדרך כלל, כאשר מדובר על מבנה חדש ויוקרתי המחיר יהיה בהתאם. ועוד גורם שמשפיע על המחיר הוא העבר הביטוחי שלכם, תקלות חוזרות בבית ועוד.

 

האם ביטוח מבנה הוא מספיק?

ביטוח דירה יכול לכלול ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח צד ג'. אם אתם שואלים אותנו, צריך לבטח את עצמכם גם בביטוח תכולה וגם ביטוח מבנה, ביטוח צד ג' כבר תלוי באופן בו אתם מתנהלים. ביטוח מבנה מספיק, אבל עליכם לקחת בחשבון, כאשר המבנה ניזוק יש סבירות גבוהה שגם התכולה שלכם תשא בהשלכות.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים