מה זה החזר מס

 

ישנם שני סוגים עיקריים של החזרי מס: החזר מס לשכירים והחזר מס לעצמאיים. עצמאיים מחויבים להגיש את ההוצאות שלהם מדי חודש ובשל החובה הזאת הם לרוב מודעים לכללי המס ולא מפספסים החזר כלשהו אם הוא מגיע להם. אולם, שכירים לא תמיד עוקבים אחרי תשלומי המס שלהם ועל כן, הרבה פעמים לא רק שהם אינם מודעים לכך שהם יכולים לבקש החזר מס, אלא הם אפילו לא מבינים שיש סיכוי טוב שמגיע להם החזר שכזה.

החזר מס לשכירים

החזר המס ניתן לגלות באתר היחידה להחזרי מס שמגיע לשכירים בישראל יכול להיות בגובה של אלפי שקלים. כמו כן, שכירים יכולים לדרוש את החזר המס שלהם עד 6 שנים אחורה. מתוך חוסר מודעות וכן מתוך חשש מרשויות המס, רוב השכירים כלל לא מנסים לדרוש את ההחזרים שמגיעים להם. המצב חמור כף שלפי ההערכות מגיעים לשכירים בישראל כיום כ8.5 מיליארד ₪ ממס הכנסה. כיום באמצעות תהליך אינטרנטי קל ומהיר באתרים ייעודיים ניתן לבדוק זכאות להחזר מס.

איך תדעו שמגיע לכם החזר מס?

ישנם כמה מקרים שבגינם ניתן להבין כי מגיע לכם החזר מס: אם לדוגמא החלפתם עבודה במהלך שנת מס מסוימת. מס הכנסה שמחושב לשכיר על פי מדרגה שנתית אבל בפועל מנוכה באופן חודשי מתוך השכר שלכם, גורם לכך שהמס אותו אתם משלמים מדי חודש בחודשו הוא קבוע. אולם, תקופה של אי תעסוקה הגובלת ביו היתר גם בשינוי בשכר, לא תעדכן את המס שאתם צריכים לשלם בגין אי התעסוקה שלכם או השכר הנמוך יותר שאתם מקבלים. נוצר בעצם מצב שבו אתם משלמים יותר ממס ממה שאתם חייבים לשלם וההפרש בין  תשלום המס שאתם צריכים לשלם באמת למה שאתם משלמים בפועל, הוא החזר המס שמגיע לכם.

חשוב שתדעו שחיילים משוחררים בתקופה של 36 חודשים מסיום שירות חובה זכאים לנקודה עד שתי נקודות זיכוי ממס. לא פעם הנקודות הללו לא ממומשות כראוי ועל כן החייל המשוחרר משלם יותר מס ממה שהוא צריך לשלם. גם במקרים שכאלה ניתן לבקש החזר מס בסוף שנת מס ולקבל את ההפרשים על התשלום ששילמתם.

תעסוקה של אימהות שזה עתה ילדו לרוב מאופיינת בחוסר עקביות לאורך שנת המס, החל מחופשת לידה בתשלום וגם כאלו שאינו בתשלום מייצרות לא פעם זכרות להחזר מס. גם נקודות הזיכוי המגיעות לאדם לא מנוצלות במלואן הרבה פעמים ועל כן גם במקרה הזה יש סבירות גבוהה להחזר מס בשנת הלידה והשנה אחריה.

החזר מס לכל האוכלוסיה

עוד אוכלוסייה שפעמים רבות מגיע לה החזר מס היא המורים וזאת בשל יצירה לשנת שבתון או מפני סיבות שונות שמייחדות את האנשים שעובדים בחינוך.

החזר מס יכול להיות רלוונטי גם עבור עולים חדשים שזכאים לנקודות זיכוי ולא יודעים זאת.

גם אם נולד לכם תינוק חדש בשנת מס ואתם זכאים לתוספת בנקודות הזיכוי שלכם במס אך לא עדכנתם זאת, מגיע לכם החזר מס.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
איפור קבוע לעומת איפור זמני: בחירת האפשרות הנכונה עבורך

בחירת סגנון האיפור הנכון – קבוע או זמני – היא יותר מעניין של העדפה; זו החלטה המשפיעה באופן משמעותי על השגרה היומית שלך, המראה שלך והביטחון העצמי שלך. בעולם המהיר של ימינו, הפיתוי להתעורר עם מראה ללא רבב הוא בלתי ניתן להכחשה, מה שהופך איפור קבוע לאופציה אטרקטיבית עבור רבים. עם זאת, הגיוון והאופי החולף של איפור זמני מחזיקים בערעור נצחי. מאמר זה צולל ליתרונות ולחסרונות של איפור פנים קבוע וזמני כאחד, תוך הדגשת החשיבות של יישור הבחירה שלך עם הצרכים האישיים שלך, אורח החיים וההעדפות שלך. מהבנת הניואנסים של כל סוג איפור ועד התחשבות בגורמים כמו סוג עור ותקציב, אנו מנחים אותך לקבלת החלטה מושכלת. בין אם אתה איש מקצוע פעיל המחפש פתרון לחיסכון בזמן או מישהו שמטפח את היכולת לשנות את המראה שלו כרצונו, מציאת גישת האיפור הנכונה יכולה לשפר את חייך בדרכים בלתי צפויות.

שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו