מודד מוסמך בצפון

כל פרויקט בנייה מתחיל בנתונים מדויקים וללא מדידות מוסמכות של מודד מיומן ובעל הכשרה בהנדסה גיאודזית אי אפשר יהיה להתקדם לשום מקום. אי אפשר להפריז בחשיבותו של מודד מוסמך בצפון כשהוא מתחיל את העבודה החשובה שלו כדי להכין לכם את הנתונים. העבודה מתחילה בשטח ונמשכת גם במשרד בעבודה על תוכנות שעוזרות לדייק בנתונים שנקלטו במכשור המדידה עצמו. היום נהוג לשלב בין סוגי העבודה כדי לקבל תוצאות מדויקות ככל האפשר.

מהי המדידה שנדרשת ולמה?

חברת מודדים ישראל נותנת שירותי מודד מוסמך בצפון השלב הראשון של כל תכנון ובנייה מתחיל בהבנת פני השטח, מה יש לנו ומה אפשר וצריך לעשות בהמשך כדי להוציא את הפרויקט לפועל. לא מתחילים לתכנן שום שטח מבלי לקבל את התמונה המלאה שמתקבלת ממכשירים וגם לא נותנים היתרי בנייה או תעודות גמר ללא התאמה בין הנתונים שמתקבלים מכמה בדיקות שנעשות כחוק במהלך הבנייה בכמה שלבים. לכל שלב המדידה שלו ואסור שיהיו אי התאמות ושגיאות זה מוכיח שיש כאן בעיה ולכן התהליך עלול להיתקע.

מדידה כחוק

כל מדידה מתנהלת לפי תקנות והנחיות מנהל מקרקעי ישראל, האגף למיפוי ומדידות, ושם יש גם מאגר מודדים מוסמכים שאתם יכולים לבדוק ולדעת אם אכן יש לבעל המקצוע ששכרתם את ההסמכה המתאימה. חשוב לדעת שהוא גם מפרסם מחירון וכך תוכלו להשוות את הצעות המחיר שקיבלתם גם לקריטריונים השונים וגם למחירים שקיבלתם. שם מאפיינים את מסד הנתונים הגיאוגרפיים הרלוונטי לכם שלפיו תעבדו בפרויקט שלכם.

מה חשוב במיפוי של מודד מוסמך מודדים ישראל ?

עבודת מודד מוסמך בצפון נעשית לא רק לפי מה שלמד כדי לקבל הסמכה אלא גם לפי הנתונים המתעדכנים כל הזמן ברשות מקרקעי ישראל וחברת מודדים ישראל מתעדכנת תמידית . החשיבות היא בכך שכל היתר ואישור ניתנים לפיהם. כמו כן, כל ועדת תכנון ובנייה עובדת לפי התקנים והתכניות של המנהל ולכן כל מערך מחקר ומיפוי שלו חשוב לכם לתכנון הפרויקט והעבודה מול הוועדות המקומיות הרלוונטיות לכם. כולם כפופים למעשה למה שנקבע שם.

מהו תפקיד המודד בפרויקט?

מלבד מדידה ראשונה של השטח כדי להתחיל את הליך התכנון וקבלת האישורים וההיתרים הנדרשים, מודד מוסמך מלווה את הפרויקט ובודק אותו כדי לוודא שלא תהיה אף סטייה מהמדידות ולא ייגרמו משום כך ליקויים וחריגות בבנייה. משום כך נעשות מדידות בקרה נוספות במהלך הבנייה. הוא יידרש להפיק מפות נוספות לכל שלב ובכך יאשר את תקינות התקדמות הפרויקט כחוק ולפי ההנחיות הנדרשות לביצוע המדידות.

איזה מודד אתם צריכים?

מודד מוסמך בצפון חייב לקבל אישור של מנהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון, להיות בוגר הנדסה גיאודזית ולהיות בעל ניסיון בפרויקטים בהיקף שאתם בונים. ההתמחות שלו צריכה להיות ספציפית כדי להפיק את המפות המדויקות ולדעת לעבוד עם המכשור המתקדם ביותר בתחום זה. בדקו את ההסמכה לפני שמתחילים לעבוד אתו וקבלו ממנו את כל שלבי העבודה שנחוצה לכם בפרויקט.

freepik
שתפו פוסט זה