מטבח מעוצב לבית בבניה

עולם המטבחים הוא עולם רחב מאד, יש שיגידו רחב מכדי להכיל. מדובר בתחום עתיק יומין המשלב בתוכו עבודת אמנות בעץ, מתכת וזכוכית גם יחד (וכן בחומרים נוספים). תכנון מטבח צריך לכלול בתוכו שילוב של תפיסות פרקטיות יחד עם גישות אסתטיות, אשר עטופות יחד בחשיבה יצירתית שמטרתה למצוא את הקו המנחה לעיצוב המטבח. כל זאת בהתאם לצרכיו האישיים של כל לקוח. מטבחים מהווים סביבת עבודה בה אנשים מבלים שעות רבות מדי שבוע, אך בו זמנית גם מהווים מונומנט בעל ערך אומנותי בבית. מעבר לכל מרכיב אחר אשר מהווה חתיכה נוספת מהשלם הביתי, המטבח מהווה אולי את המרכיב החשוב והמורכב ביותר. ראשית, מדובר באלמנט העיצובי הגדול ביותר בבית, ושנית, כנראה שגם באלמנט היקר ביותר, זה שילווה אותנו במשך עשרות שנים.

עיצוב מטבח עבודת אמנות

בעת עיצוב מטבח לבית בבנייה מושקעת חשיבה רבה על אספקטים כגון תכנון חשמל ואינסטלציה, שלהם משמעויות רבות גם בתכנון הנכס כולו. לאחר שהוגשו תוכניות האינסטלציה ובטרם הבנייה תושלם, עוסקים מעצבי מטבחים בדיוק הפרטים הקטנים ביותר בעיצובו של המטבח. בין אלו ניתן למצוא ברירה בין סוגי עץ ושיש, בחירה בין ידיות וזכוכיות וכדומה. מטבחים יכולים להיבנות מתוך קווים כפריים או קווים מודרניים, ואף לשאוב את השראתם משילובם של סגנונות שונים. בעוד ישנם אנשים שרוצים מטבח בנוי מעץ צבוע תכלת עם זכוכית חלבית בניפוח מעוטר, אחרים דווקא מחפשים קווים קרים יותר, כגון מטבחים מבריקים בשחור ולבן. מלבד הליטוש האסתטי, עיצוב מטבחים חדשים כולל חשיבה עמוקה על פרקטיקה- כי הרי בסופו של דבר מדובר ב"שטח עבודה". חלוקת תאים, גבהים של מדפים, מגירות על פני ארונות, מעצורים למדפים נשלפים. ישנם אינספור אלמנטים שבכל אחד מהם חייבת להיות מושקעת מחשבה המשלבת ידע מקצועי, ניסיון ויצירתיות.

שיפוץ מטבח לבית מקבלן

מעצבי מטבחים משתלבים באופנים שונים בפרויקטים של בנייה חדשה. אם מדובר בבית פרטי המעצבים יכולים גם להשתלב מן השלבים הראשונים של העיצוב האדריכלי כולו, ולעבוד בצמוד לאדריכל. ישנו ערך מהותי לסנכרון בין עיצוב הבית לעיצוב המטבח- הן מבחינת צבעים והן מבחינת קימורים, זכוכיות, חיפויי קיר או אף תפיסות אסתטיות רחבות יותר. בנוסף, מעצבי מטבחים מסייעים רבות לרוכשי דירות בפרויקט קבלן, בעבודה אל מול חברות המטבחים המוצעות לרוכשים כחלק מההסכם הקבלני. זוגות צעירים רבים שוגים בהתנהלות אל מול חברות המטבחים ומוצאים את עצמם מתפשרים על מטבח שילווה אותם למשך המון שנים, או נאלצים לשלם סכומי עתק כדי לשנות את המטבחים על פי צורכיהם. במקרים אלו, מעצבי המטבחים לא משמשים רק כמעצבים וכמתכננים, אלא גם כיועצים המלווים את הזוגות בעבודה אל מול הקבלן, אל מול אישורים בתהליכי הבנייה (כגון אינסטלציה וחשמל) ואל מול החברות לייצור מטבחים.

תכנון מטבח שגית טורם

שגית טורם היא מעצבת מטבחים שבמהלך שנות עבודתה עסקה בעיצוב ממגוון זוויות, וצברה ניסיון רב. את עשרות המטבחים אשר עיצבה ותכננה, יצרה כמעצבת פנים עצמאית, כשותפה בחברת מטבחים וכשכירה בכמה מן החברות הבולטות בארץ. עבודתה נעשית מתוך שתי זוויות מבט ביניהן מנתבת באופן תמידי- זווית הפרקטיקה וזווית האסתטיקה. מתוך אמונה שלמה כי מטבחים הינם מרחב עבודה נוח ויעיל, אך גם יצירת אומנות בפני עצמה, שגית טורם משתפת ומכווינה את הלקוחות כל שלבי עיצוב המטבח. בין אם מדובר בעיצוב מטבח לבית בבנייה או בעיצוב בפרויקט שיפוץ מטבח לבית מקבלן, העיצוב נעשה מתוך מחשבה על אופיו של הנכס ואופיו של הרוכש.

בשיתוף האתר הסטודיו למטבחים שגית טורם https://sagitorem.co.il

luxury-interior-design-living-room-pool-villas-airy-bright-space-with-high-raised-ceiling-kitchen-area-with-dining-table_41487-371
שתפו פוסט זה