מיכל רפאל פופ ים תיכוני

השילוב בין פופ לבין מוזיקה ים תיכונית נשמע לאנשים רבים כשילוב בלתי אפשרי. אך במציאות של היום אפשר לראות כי כל הגבולות מתנפצים בהקשר הזה. שילובים שעד לא מזמן היו נשמעים כשילובים בלתי אפשריים יכולים לרקום עור וגידים. מיכל רפאל שמה לה למטרה לנפץ את כל תקרות הזכוכית, ולשלב בין מוזיקה ים תיכונית לבין מוזיקת פופ עדכנית. המטרה של השילוב בין העולמות האלה היא לגעת בכמות גדולה של אנשים כאשר כל אחד מתחבר למוזיקה שונה.

קרדיט תמונה: משה נחומוביץ'

מיכל רפאל היא זמרת ויוצרת בת 22 בלבד שהפכה להיות מושמעת בכל פלטפורמה אפשרית. אך אל תיתנו להצלחה לבלבל אתכם, ההתחלה הייתה לא כל כך פשוטה. אומנם מיכל עדיין יוצרת צעירה, אך עד לנקודה הנוכחית היא הספיקה לחוות לא מעט עליות ומורדות. זוהי הסיבה שבגללה היא כבר יודעת למעלה מכל ספק מה נכון עבורה.

קרדיט תמונה: אהוד שגב

כאשר חוזרים אחורה בזמן ניתן לראות כיצד מיכל הגיעה לנקודה שבה היא נמצאת היום. יוצרת פופ ישראלי מיכל רפאל נולדה למשפחה קווקזית בעיר שדרות, היא מתגורר בעיר יחד עם משפחתה. כבר מגיל צעיר חוותה מיכל הצקות והחרמות מצד חבריה לספסל הלימודים דבר שפגע בביטחון העצמי שלה.

את הצעד הראשון שלה בעולם המוזיקה עשתה בגיל 15 כאשר הקליטה שיר לכבוד יום הולדתו של אביה. אך הביטחון העצמי השפיע לא מעט כאשר בגלל ההצקות וההשפלות החליטה מיכל לגנוז את השיר. בשנתיים שלאחר מכן ניסתה מיכל להקליט עוד שני שירים, אך גם אותם היא גנזה בעקבות הביטחון העצמי הירוד. נקודת המפנה התרחשה באירועי הקיץ בשדרות, כאשר מיכל הייתה בת 17 בלבד.

פאר טסי שהופיע בשדרות באירועי הקיץ בזמין את מיכל לעלות לבמה ולשיר יחד איתו. הפידבקים היו מעולים, האהבה שהקהל הרעיף עליה הייתה בלתי נתפסת. אי לכך מיכל החליטה שהיא לא מוכנה להקשיב עוד לרעשי הרקע שמונעים ממנה להצליח. בגיל 18 יחד עם אחותה של חברתה, רוז, הקליטה מיכל את הסינגל הראשון שלה "סרט". ההצלחה הייתה מטאורית כאשר הסינגל הראשון הגיע כמעט למיליון ציפיות.

לאחר הצלחת הסינגל הראשון, מיכל עברה לניהולו של המפיק אופיר מלול. יחד עם אופיר מלול הוציאה מיכל 6 סינגלים. מתוכם השיר "יוצאת רק בלילות" שבדומה לסינגל הראשון, גם הוא כבש את הקהל. ברדיו לא קיבלו את מיכל כפי שהם מקבלים זמרים אחרים מה שגרם לכך שהיא הערערה שוב בביטחון העצמי שלה. כאן שוב רוז נכנסה לתמונה ומיכל עברה לניהולה.

קרדיט תמונה: משה נחומוביץ'

לאחר שחזרה לניהולה של רוז, הוציאה את הסינגל "מגדלור" שנכתב והולחן ע"י טליסמאן וגלעד מרקוביץ'. כרגע מיכל עובדת על סינגל חדש, אותו כתבה בשיתוף פעולה עם חברה הטוב מהצבא תומר לוי. הסינגל החדש נקרא "הולכת מכאן". השיר הולחן והופק ע"י ליאור אברמוב המוכשר. רוצים לשמוע עוד? מוזיקת פופ להאזנה michal Rafael זמינה בלחיצת כפתור.

לפייסבוק של מיכל רפאל

 

קרדיט תמונה: אהוד שגב
שתפו פוסט זה