מכונת שטיפה לרצפה

רצפות נוטות לצבור כמות גבוהה של לכלוך, הן בשל כמות האבק המצטבר עליהן מהאוויר שמעל, והן בשל שאריות חול ופסולת נוספת שנדבקת לנעליים ונותרת על הרצפה. הדבר נכון לגבי המרחב הביתי ובמיוחד במתחמים מסחריים, מרחבי מגורים וחנויות שבהן ישנה תנועה שוטפת ערה. ניקיון הרצפה עשוי להיות גם אלמנט של חיטוי והיגיינה, במיוחד במתחמים כמו בתי חולים, קליניקות ומעבדות ולכן רוב ניקוי הרצפה מתבצע כיום במתחמים ציבוריים באמצעות מכונה מיוחדת הכוללת חומרי ניקיון חזקים לשטיפה מהירה, יעילה ויסודית.

סוגי מכונות שטיפה לרצפה

ישנם מספר סוגים של מכונות שטיפה לרצפה. חלקן מיועדות למתחמים שבהם הרצפה נקייה יחסית אך זקוקה לשטיפה עדינה מאד כמו רצפת עץ, פרקט ולמינציה. מכונות אלה ינקו את הרצפה בלי להשתמש בכמות גדולה של מים. מכונות אחרות עובדות בלחץ של מים קרים ואחרות בלחץ של מים חמים. ישנן גם מכונות מתקדמות יותר המשלבות פעולות של פוליש וקרצוף לרצפה, ומשאירות את המתחם נקי ומבריק כמו ברצפות שיש או חומרי גלם נוספים המדמים שיש וניתנים לקרצוף יסודי. כיום, לאחר משבר הקורונה חלק ממכונות השטיפה כוללות אפשרות לרסס את הרצפה בחומרי ריסוס אנטי־בקטריאליים ולהשמיד את נגיפי הקורונה הנמצאים על משטחים שונים.

מה ההבדל בין מכונת שטיפה ביתית לתעשייתית?

מכונות שטיפה ביתיות הן לרוב קטנות יותר וקלות לנשיאה. הן פחות עוצמתיות ממכונות השטיפה הכבדות ומיועדות למקומות שבהם עשוי גם להיות ריהוט. הן פועלות לרוב על בסיס של קיטור מקומי ויכולות גם לייבש את הרצפה בעדינות, בלי לפגוע בריצוף העדין. מכונת שטיפה תעשייתית לעומתן, תהיה כבדה יותר ועשויה לכלול מקום רב יותר לנוזלים כמו מים וחומרי שטיפה, וכן מקום לאחסון המים המלוכלכים. מכונה זו מיועדת לניקיון שוטף ויומיומי של משטחים גדולים, ולכן היא גם מאסיבית ועמידה יותר. בדרך כלל תמצאו מכונות כאלה באולמות אירועים, בתי מלון, מסעדות, קניונים ומרחבי קניות ועוד מגוון רחב של עסקים הזקוקים לניקיון יסודי ומהיר ביעילות מרבית בזמן קצר.

איך לבחור את מכונת השטיפה המתאימה לנו?

לפני בחירת מכונת השטיפה המתאימה, חשוב לזהות מה שטח הרצפה שאתם רוצים לנקות וכן את החומר שממנו היא עשויה. רצפת פרקט בנויה בצורה שונה לחלוטין מרצפת שיש או קרמיקה. לאחר מכן, בחרו את המכונה בהתאם לגודל המבוקש ולסוג הניקוי הדרוש. אם מדובר במתחם רחב ידיים, הפרוש על פני קומה אחת, כדאי לבחור במכונה תעשייתית השואבת את המים המלוכלכים בזמן הניקוי. למתחם ביתי מומלץ להשתמש במכונות עדינות וקלילות הניתנות גם לאחסון נוח ופשוט.

לסיכום, מכונת שטיפה לרצפה יכולה לשנות מקצה לקצה את הדרך שבה ניקיתם את הבית, המשרד או העסק. מומלץ לבדוק את האפשרויות השונות העומדות לרשותכם, ולבחור במכונה המתאימה לגודל הרצפה, לחומר הגלם שממנו היא עשויה וכמובן גם לתקציבכם.

צילום:UNSPLASH
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח רכב
בלוג
טיפים לבחירת ביטוח לרכב

כשזה מגיע לשמירה על הרכב שלך ועל עצמך על הכביש, ביטוח הרכב הנכון הוא בעל חשיבות עליונה. עם שפע של אפשרויות ביטוח רכב זמינות, בחירת הפוליסה המתאימה ביותר יכולה להיות משימה מאתגרת. כדי לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת ובביצוע השוואת ביטוח רכב חלקה, הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

טכנולוגיה
בלוג
פיתוח אב טיפוס כיצד למקסם את הפוטנציאל של המוצר שלך

כל מוצר פורץ דרך מתחיל כניצוץ של דמיון – חזון לחולל מהפכה בשוק או לפשט את החיים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, הפיכת הניצוץ הזה למוצר מוחשי ומוצלח היא אמנות, המעוגנת במדע פיתוח האב-טיפוס. עם כל אב טיפוס, היוצרים מתקרבים לשלמות; זיהוי מלכודות, מתן מענה לצרכי משתמש בלתי צפויים ויצירת נישה בנוף תחרותי.

תזונה
בלוג
לב בריא: העצמת חדרה באמצעות מודעות ללחץ דם

חדרה, קהילה תוססת בישראל, נוקטת בצעדים יזומים לקידום בריאות הלב ומאבק בשכיחות העולה של לחץ דם גבוה. עם התמקדות במודעות וחינוך, פרויקטים קהילתיים מעצימים אנשים להבין את החשיבות של שמירה על רמות לחץ דם בריאות. מאמר זה בוחן אסטרטגיות ויוזמות שונות שמטרתן להוריד את לחץ הדם באופן טבעי ומידי באמצעות שינויים באורח החיים ושינויים תזונתיים.