מנשאי אופניים – למה צריך אותם ואיך קונים מנשא בצורה נכונה?

לא מעט אנשים בוחרים להשתמש באופניים ככלי תחבורה עיקרי שלהם. הם בוחרים להתנייד עם אופניים ממקום למקום, הן בשביל לחסוך כסף, הן בשביל לחסוך זמן על פקקים, בשביל לעשות פעילות גופנית וכן בשביל לשמור על הסביבה.

הרבה פעמים, זה לא מספיק שכן אופניים לא תמיד מאפשרות להגיע ממקום למקום בצורה נוחה, צריך להשתמש בכלי תחבורה נוסף בשביל שיהיה ניתן ליהנות מהם באזורים מסוימים. יש מקרים בהם אפשר לרכב עם האופניים עד לתחנת הרכבת או האוטובוס, ואז לשנות אמצעי תחבורה או לעלות עליהם עם האופניים, וברגע שמגיעים אל יעד מסוים, אז להמשיך ולרכב. ישנם מקרים רבים, בהם צריך להשתמש בכלי רכב בשביל שיהיה ניתן לרכב על אופניים. למשל, אם רוצים לרכב בשטח או ביעדים מרוחקים מאוד ממקום המגורים.

במקרים כאלו, צריך למצוא דרכים איך לשאת את האופניים. בדיוק לשם כך אנחנו צריכים לרכוש מנשאי אופניים. מדובר על מתקן אותו אנחנו מרכיבים בחלק האחורי של הרכב ועליו אנחנו מרכיבים את האופניים. מדובר על מנשא שאפשר להרכיב עליו זוג אחד ולעיתים גם יותר.

 

למה אנחנו צריכים מנשא לאופניים?

על פניו, אנחנו יכולים להסתדר גם בלי מנשאי אופניים. כלומר, אנחנו יכולים להציב את האופניים במושב האחורי או אפילו בתא המטען. אך זה לא יהיה נוח, בטוח ואפקטיבי. מוטב לנו להתקין מנשא שמתאים לכך ואז אנחנו יכולים להציב עליו את האופניים בצורה בטוחה.

אחת כמה וכמה זה נכון, אם אנחנו בוחרים להרכיב יותר מזוג אחד. נניח ואנחנו רוכבים עם בן או בת זוג, או עם הילדים שלנו, אז נוכל להרכיב על המנשא כמה זוגות אופניים במקביל, זה הרבה יותר פשוט ובטוח. כך נוהגות גם קבוצות רכיבה אשר רוכשות מנשאים שמסוגלים לשאת כמה זוגות במקביל.

המנשא מאפשר לנו להעמיס את האופניים על הרכב, מבלי שייגרם נזק, לא לחלקים שונים של הרכב ולא לאופניים, וכן מאפשר לנו לנסוע בצורה בטוחה ונוחה ללא חשש. ברגע שנרצה נוכל להוריד את האופניים מן המנשא, ולהתחיל לרכב. בעתיד אם יהיה צורך, נוכל לפרק את המנשא ולהתקין אותו ברכב אחר.

 

איך רוכשים מנשא בצורה נכונה?

בשביל לרכוש מנשא לאופניים, אנחנו צריכים לבדוק תחילה איך הוא בנוי, כיצד אנחנו יכולים להציב את האופניים על המנשא וכן איזה משקל הם יכולים לשאת. חשוב לשים לב עד כמה נוח ובטוח להציב את האופניים, כך שנוכל לחזור ולעשות את זה שוב ושוב ללא בעיה.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לוודא שיש לנו אפשרות לנהוג ברכב בצורה בטוחה וללא שום הפרעה. חשוב לוודא שאנחנו יכולים לראות היטב מה מתרחש דרך השמשה האחורית והמנשא לא מפריע לשדה הראייה שלנו.

 

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה