מציאת עדשות המגע הנכונות עבורכם

עדשות המגע התפתחו מאוד בעשורים האחרונים והן מציעות היום מספר אפשרויות מדהימות. הן מאפשרות לכם להתהדר בערב בזוג עיניים כחולות, ולמחרת להופיע בעיני נמר מוזהבות. הן גם מאפשרות לכם להשליך אותן בלילה לפח כי הן עדשות יומיות, חד פעמיות.

עדשות המגע משמשות כהתקן יעיל, כמעט בלתי נראה, עבור אנשים עם בעיות ראייה. עדשות הפלסטיק הדקות המולבשות מעל לקרנית – אותו חלק שקוף הנמצא בחזית העין – נוצרו על מנת לתקן בעיות ראיה שונות (כמו, קוצר ראיה, רוחק ראיה או אסטיגמציה). גם אם אתם זקוקים לעדשות ביפוקליות – שיאפשרו לכם בו בזמן לקרוא ספר ולראות מרחוק את הטלוויזיה או לנהוג – תוכלו ליהנות מהשימוש בעדשות מגע.

עם מגוון עדשות המגע המוצע היום בשוק, אתם בוודאי שואלים, מה יאפשר לכם למצוא את עדשות המגע הנכונות עבורכם?

כמה מילים  על עדשות מגע רכות

כאשר לקרנית לא מגיע מספיק חמצן, כמו שעלול לקרות עם עדשות קשות פחות חדירות לחמצן, הקרנית עלולה להתנפח, להתענן ולגרום לטשטוש הראיה או לבעיות אחרות, חמורות יותר.

העדשות הרכות עשויות מסוג מיוחד של פלסטיק מעורבב עם מים, שמאפשר לחמצן לעבור מבעד לעדשה אל הקרנית. הן נוחות, מפחיתות מצבים של עיניים יבשות ומסייעות לשמירה על בריאות הקרניות.

 • יתרונות העדשות הרכות החד פעמיות:

עדשות רכות רבות הן חד פעמיות. המשמעות היא שאתם יכולים לזרוק אותן לאחר שימוש בהן למשך זמן קצר. כאשר אתם משתמשים בעדשות חד פעמיות אתם:

 • נחשפים פחות לסכנות זיהום
 • צריכים להתעסק פחות בניקוי ותחזוקה של העדשות
 • נהנים מנוחות רבה יותר

אמנם, אנחנו מדברים על עדשות חד פעמיות, אבל חשוב להבין שיש עדשות שנזרקות לאחר פרקי זמן שונים אשר נעים בין עדשות מגע יומיות לעדשות מגע לשימוש שבועי, דו-שבועי, חודשי ואפילו שנתי. כל העדשות הרכות הזמניות האלה נכללות במסגרת מה שנקרא: עדשות רכות חד פעמיות.

הבחירה בעדשות תלוי בצרכי העיניים שלכם. עם זאת, כאשר אתם בוחרים בעדשות לשימוש במשך כשנה, בדרך כלל אלה אלה יהיו עדשות מעוצבות אישית.

בהשוואה לעדשות הקשות לרכות:

 • העדשות הרכות מעניקות תחושה נוחה כבר מהרגע הראשון.
 • עדשות רכות רבות מספקות גם הגנה מפני קרני UV.
 • חסרונות העדשות הרכות

עדשות המגע הרכות עשויות מחומר שעלול לספוג חלקיקים, כימיקלים או חיידקים בקלות רבה יותר מהעדשות הקשות.

חומרים אלה עלולים לגרות את העיניים, והם כוללים, למשל:

 • עשן
 • נתיזי ספריי באוויר
 • תחליב
 • סבון ידיים

בהשוואה לעדשות המגע הקשות, העדשות הרכות הן רגישות יותר ועלולות להיקרע בקלות רבה יותר.

איך אבחר את עדשות המגע הנכונות לי?

הבחירה הנכונה תלויה בגורמים רבים, כולל:

 • בעיית הראיה שלכם
 • כמה שעות של שימוש בעדשות יוכלו העיניים שלכם לסבול?
 • מהן הציפיות שלכם מהעדשות?
 • כמה זמן אתם מוכנים להשקיע בניקוי העדשות?

הנה 4 שאלות שיעזרו לכם לבחור עדשות מגע באופן מושכל:

 1. באיזו תדירות תרכיבו את עדשות המגע?

האם אתם מתכננים להרכיב את העדשות כל יום, או רק בסופי שבוע או באירועים מיוחדים?

רוב האנשים בוחרים בעדשות מגע רכות, כי הן נוחות יותר לשימוש בין אם לאורך כל היום או למספר שעות בלבד. לעומת זאת, את העדשות הקשות יש להרכיב על בסיס יומיומי באופן עקבי, כדי שהן יהפכו לנוחות יותר.

 1. עד כמה חשובה לכם חדות הראיה שלכם?

עדשות מגע קשות הן אמנם פחות נוחות, אבל לעתים קרובות הן מספקות ראיה חדה יותר מאשר עדשות המגע הרכות, במיוחד אם יש לכם אסטיגמציה.

 1. האם אתם מוכנים להתחייב לניקוי ולתחזוקה של העדשות?

טיפול יומיומי בעדשות חיוני לשמירה על בריאות העיניים. אם אתם רוצים להימנע מהניקוי והחיטוי היומיומי, אולי עדיף לכם לבחור בעדשות חד פעמיות יומיות.

 1. האם חשוב לכם להשתמש בעדשות גם בלילה?

אם אתם מעדיפים להרכיב עדשות ללא הרף, גם בלילה, יש כמה עדשות שמאפשרות מעבר חמצן ואושרו על ידי ה-FDA גם לשימוש בלילה.

 

freepik
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שמלת כלה
בלוג
טיפים לבחירת שמלת כלה בוהו שיק שתהפוך את היום הגדול למושלם

דמיינו שמלת כלה המשלבת את האלגנטיות של העבר עם הקסם החופשי של ההווה. שמלה שלוחשת סיפורי רומנטיקה והרפתקאות דרך הבד, העיצוב והפרטים שלה. זו המהות של שמלת כלה בוהו שיקית, בחירה שמדברת לכלות שרוצות שהיום הגדול שלהן יהיה קסום וייחודי כמו סיפור האהבה שלהן. מבדים זורמים שרוקדים עם הרוח ועד תחרה מורכבת ששוזרת סיפורים על יופי על-זמני, אסתטיקת הבוהו שיק מציעה אלטרנטיבה חלומית לבגדי הכלה המסורתיים.

אנרגיה סולארית
בלוג
האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורך? כל מה שצריך לדעת

בעוד השמש מלטפת את האופק בחיבוק החם שלה, טרנספורמציה מהפכנית מתרחשת על גגות ברחבי העולם. עידן האנרגיה המתחדשת מתקרב, ובחזית שלו נמצאת המהפכה הסולארית, המשנה את האופן שבו אנו מפעילים את בתינו ועדים לטביעת הרגל הכלכלית והאקולוגית שלנו על פני כדור הארץ. הפיתוי לרתום את האנרגיה האינסופית של השמש שבה את לב בעלי בתים בכל מקום, והוביל רבים להרהר בשאלה אחת משמעותית: האם מערכת סולארית ביתית היא ההשקעה הנכונה עבורי? היציאה למסע ירוק זה מבטיחה לא רק להאיר את משכנכם באנרגיה בת קיימא, אלא גם מציעה מגדלור של תקווה לסביבה שלנו. חקירה זו תחשוף את שכבות שיקולי העלות, תחשוף את הפוטנציאל לחיסכון משמעותי בחשבון האנרגיה, ותעמיק בקדושה הסביבתית המוענקת לנו באמצעות אימוץ האנרגיה הסולארית. יתר על כן, הוא ישפוך אור על מסע התחזוקה של השקעה כזו ועל התמריצים הממשלתיים המופעלים כדי לעודד קפיצה זו לעבר קיימות. אז כשהעולם פונה לעבר עתיד בהיר ונקי יותר, בואו לנווט בנתיב המאור של האנרגיה הסולארית ונגלה אם זו אכן ההשקעה הנכונה לבית שלכם.

חידוש הבית לקראת הפסח

עם בוא עונת ההתחדשות, בתי אב רבים בישראל מתחילים במסורת של ניקיון ורענון בתיהם לקראת חג הפסח. תקופה זו אינה עוסקת רק בסדר פיזי אלא גם מסמלת ניקיון רוחני עמוק יותר, שיוצר מקום להתחלות חדשות. מאמר זה נועד להדריך אתכם במסע ההתחדשות הזה. קראו

גיוס עובדים
בלוג
כיצד ניתן לייעל את תהליך הגיוס שלך?

בסביבת העסקים המהירה של ימינו, גיוס העובד הנכון חיוני יותר מתמיד. הוא לא רק תורם לצרכים המיידיים של העסק שלך, אלא גם ממלא תפקיד משמעותי בהצלחתו לטווח הארוך.