מתלבטים אם לרכוש אופניים או קורקינט על חשמל- מה חשוב שתדעו לפני?

ההתנהלות בערים גדולות ובמיוחד בבקרים הלחוצים בדרך לעבודה, דורשים מהאנשים העסוקים למצוא פתרונות אחרים ולא להסתמך רק על המכוניות הפרטיות שלהם בכדי להגיע בזמן. אין ספק שעמידה בפקק במשך זמן רב יכולה לגרום לבוקר להתחיל "עקום" לגמרי ואולי שינוי בדרך הניידות היא זו שתעשה עבורכם את ההבדל. אך איך תוכלו להתאים את כלי הרכב לאורח החיים שלכם והאם הוא באמת מהווה פתרון של קבע אל מול העומס בכבישים?

איזה כלי רכב יתאים לכם יותר – אופניים או קורקינט והאם כדאי לקנות כאלה הפועלים על חשמל?

בכדי למצוא אופניים חשמליים למכירה אין צורך להתאמץ ובמיוחד אם אתם גרים בעיר גדולה, שיש בה בוודאי היצע גדול של חנויות העוסקות בתחום. כדאי לדעת כי השוק הזה מגוון מאוד ולכן מוטב להגיע אל החנות עצמה, רק לאחר שעשיתם מעין מחקר קטן ובדקתם חלק גדול מהנתונים.

כדאי, למשל, שתחשבו על הנושאים הבאים:

  1. מה המרחק מהבית שלכם עד למקום העבודה? מי שעובד בחדרה אבל מתגורר בראשון לציון לדוגמה, כנראה שרכיבה על כלי דו-גלגלי פחות תתאים לו. לעומת זאת, במקרה ואתם גרים בחדרה וגם עובדים בה, אין ספק שאופניים או קורקינט הם פתרון אידיאלי.
  2. מהו התקציב העומד לרשותכם? כלי רכב ממונעים עולים יותר כסף ולכן כדאי לדעת שההשקעה בהם אמנם משתלמת והם חוסכים זמן רב, אך גם דורשים סכום כסף לא מועט בכדי לרכוש אותם. עם זאת, בהיעדר תקציב מתאים תוכלו לשקול רכישת אופניים רגילים אשר יתנו לכם מענה נהדר ובמיוחד בימים בהם מזג האוויר טוב, כך שהרכיבה תהיה מהנה.
  3. איזה דגם כדאי לקנות? מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בנושא, על מנת לקבל את המידע האמין ביותר באשר ליתרונות והחסרונות שיש בכל אחת מהיצרניות של כלי הרכב הללו. בקשו התאמה לצרכים שלכם תוך התחשבות בגיל הרוכב, משקלו, יכולת התנועה והרכיבה שלו, אינטנסיביות השימוש הצפויה ועוד נושאים שכדאי לחשוב עליהם.
  4. האם אתם מדי פעם תצטרכו "לתת טרמפ" למישהו? קל ובטוח יותר, למשל, להסיע את הילד – החבוש בקסדה וחגור בכיסא בטיחות, כמובן – על אופניים, מאשר על קורקינט.

אין חכם כבעל ניסיון – גם לפני קנייה של רכב דו גלגלי כדאי לצאת ל"נסיעת מבחן"

בשנתיים האחרונות הפכו האופניים החשמליים לנפוצים מאוד אצל משפחות רבות, כאשר הם משמשים אנשים שונים מגיל עשרה ועד לבגרות. יש סיכוי רב, אם כן, שגם לאחד מן המכרים הקרובים שלכם יש אופניים או קורקינט משלו, שיוכל להשאיל לכם לנסיעה קצרה ולהתנסות.

אין כמו להרגיש בעצמכם את התחושה של הרכיבה, שהיא שונה מאוד מנסיעה רגילה באוטו, לכן רכיבה מקדימה טרם הרכישה זה דבר מומלץ – אשר ללא ספק יעזור לכם להחליט האם כדאי לכם לרכוש רכב דו גלגלי ומאיזה סוג.

שתפו פוסט זה