סוגי עדשות מגע

עדשות מגע הן דרך מצוינת לגרום לעיניים שלך להיראות טוב יותר ולהרגיש נוח יותר. ישנם סוגים רבים ושונים של עדשות מגע, אך הסוג הנפוץ ביותר הוא עדשות מגע רכות.

עדשות מגע רכות עשויות מחומר גמיש היושב על העין שלך, כך שקל להרכיב ולהסיר אותן. ניתן ללבוש אותם עד 30 יום בכל פעם, כך שלא צריך להוציא אותם כל ערב. מגעים רכים מגיעים בסגנונות רבים ושונים, ממגעים צבעוניים ועד למגעי מרשם ואפילו קוסמטיים שמשנים את צבע העיניים שלך.

למידע נוסף על עדשות מגע היכנסו לאתר המרכז לעדשות מגע

 

סוגי עדשות מגע

עדשות מגע הן דרך מצוינת לשנות את מראה העיניים שלך, או לתקן את הראייה שלך מבלי להרכיב משקפיים או מגע.

ישנם סוגים רבים ושונים של עדשות מגע. עדשות שמשנות את צבע העיניים שלך נקראות "עדשות מגע צבעוניות". אלה יכולים לשמש לאירועים מיוחדים כמו ליל כל הקדושים, או שהם עשויים ללבוש כל יום. עדשות המתקנות את הראייה נקראות "עדשות מגע מתקנות". אלה יכולים לתקן קוצר ראייה (קוצר ראייה), רוחק ראייה (היפרופיה) ואסטיגמציה.

ישנם סוגים רבים ושונים של עדשות מגע בהתאם לצרכי המרכיב. חלקם מיועדים לאנשים הסובלים מאסטיגמציה או פרסביופיה, בעוד שאחרים מיועדים במיוחד לאנשים עם עיניים יבשות. הסוג הנפוץ ביותר הוא עדשות המגע הרכות והן מגיעות במגוון רחב של צבעים, גדלים וצורות.

עדשות מגע הן סוג של משקפי ראייה המונחות ישירות על פני העין שלך. הם משמשים לתיקון בעיות ראייה כמו קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה.

ישנם שני סוגים של עדשות מגע: עדשות מגע רכות, שצריך להשרות בתמיסת מלח לפני הרכיבה ועדשות מגע קשות שניתן להרכיב ללא כל הכנה.

 

ממה העדשות עשויות?

עדשות מגע הן חתיכות קטנות ודקות של פלסטיק המונחות על פני העין כדי לתקן בעיות ראייה. הם יכולים להיות קשיחים או רכים, והם יכולים להיות חד פעמיים או לשימוש חוזר.

עדשות מגע קשיחות: עדשות מגע קשיחות עשויות מחומר סינטטי קשיח הנקרא פולימתיל מתאקרילט (PMMA). הם נקראים גם מגע קשיח, מגע חדיר לגז (GP) או עדשות סקלרליות מכיוון שהם מכסים את כל קרנית העין ונשענים על החלק הלבן (סקלרה) של העין. עדשות מגע קשיחות פותחו במקור עבור אנשים עם יובש חמור בעיניים. כיום, הרבה אנשים משתמשים בהם גם מסיבות קוסמטיות.

עדשות מגע רכות: עדשות מגע רכות עשויות מחומר גמיש הנקרא hyd

עדשות מגע הן דרך מצוינת לשפר את הראייה ללא צורך בניתוח. הם סוג של מכשיר רפואי הנלבש בדרך כלל בתוך העין, על הקרנית.

ישנם שלושה סוגים של עדשות מגע: עדשות מגע רכות, עדשות מגע קשות ועדשות מגע סקלרליות. ניתן לסווג מגעים רכים ללבוש יומיומי או ללבוש ממושך. מגעים קשים יכולים להיות מסווגים כחדירים לגז קשיחים (RGP) או סיליקון הידרוג'ל. מגע סקלרלי מיועד לאנשים שיש להם עיניים יבשות חמורות או מצבי עיניים אחרים שמקשים על חבישת סוגים אחרים של עדשות.

קרדיט תמונה: freepik
שתפו פוסט זה