פוטרתם מהעבודה? שכרו עורך דין ומצו את הזכויות שלכם

כאשר המנהל שלכם קורא לכם לשיחה ואתם יודעים שמדובר בשיחת פיטורין, אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת ומאוד לא נעימה. בין אם אתם בעלי משפחה ויש לכם ילדים קטנים ובין אם אתם רווקים שרק החלו את דרכם בעולם התעסוקה, אתם בוודאי יודעים כי מציאת משרה חדשה איננה דבר קל בישראל של היום. במקרים מסוימים, ייתכן שהפיטורין היו נמהרים מאוד ובוצעו שלא כחוק, או שאולי ביקשו מכם לעזוב ואיש לא דיבר על היום שאחרי. בקיאות בזכויות המגיעות לכם כעובדים שפוטרו היא קריטית ובמיוחד אם מדובר בהנהלה "קשה" שלא ששה להעניק את הזכויות הללו או שמעלימה מהם עין. שכירת שירותיו של עורך דין מומחה לענייני עבודה, יכולה לסייע לכם לעזוב את מקום עבודתכם תוך תחושה שמיציתם את כל מה שהחוק במדינה יכול להעניק לכם.

באילו מצבים כדאי לשכור פרקליט לדיני עבודה?

לא כל סיום העסקה נעשה בצורה לא נעימה ולעיתים גם פיטורין יכולים להיות פשוטים למדי, בייחוד כאשר המעסיק מודע היטב לעובדה כי לעובד שזה עתה פיטר מגיעות זכויות לפי החוק. אך התערבותו של עורך דין דיני עבודה נדרשת כאשר המצב הוא שונה, למשל:

  1. פיטורין של עובדת בהיריון, או עובדת שזה עתה חזרה מחופשת הלידה שלה.
  2. פיטורין ללא שימוע מקדים.
  3. פיטורין ללא מתן פיצויים, אף על פי שהעובד הגיע למינימום תקופה ההעסקה המתירה זאת.

ישנן עוד סיבות רבות לכך שתרצו לקבל ייעוץ משפטי במצב שבו פיטרו אתכם, כאשר לעיתים ניתן יהיה לוותר על ההגעה לבית המשפט ולהגיע להסכמות מול המעסיק. עם זאת, מצבים שבהם אתם נתקלים ב"חומה בצורה" ובמעסיק שמסרב לשתף פעולה, על אף שמדובר בזכויות חוקיות, חשוב לשכור עורך דין שלא רק לייעץ אלא גם לליווי וייצג במהלך המשפט עצמו.

איך מוצאים עורך דין לייצוג משפטי מול המעסיק לשעבר?

זכויות של עובדים לאחר פיטורין יכולים לנוע בין הזמנה לשימוע ועד למתן פיצויים נרחבים לעובד שהועזב. זכויות של נשים בהיריון או לאחר לידה שפוטרו, הן ייחודיות ב"נוף" המשפטי כיוון שהחוק מגן עליהן באופן מיוחד ועל כן סיום העסקה של עובדת כזאת חייב להיות מסיבה מוצדקת ותוך פיצוי לאישה שפוטרה. עורך דין לענייני עבודה אשר מטפל במקרים כה סבוכים, חייב להיות מומחה בייצוג של לקוחות שעברו מקרים דומים ולהכיר את החוק על בוריו.

אם אתם מתגוררים במרכז וזקוקים לייצוג משפטי בתחום דיני העבודה, חשוב להבין כי ההיצע של הפרקליטים באזור מגוריכם הינו גדול מאוד ומכאן שחשוב שתבצעו מעין סינון ראשוני, בטרם תחלו את התהליך עם עו"ד מסוים. מלבד קבלת מידע על הניסיון של הפרקליט "על הנייר", חשוב להיפגש עמו ולהכירו מקרוב, בכדי לחוש ביטחון ולהבין כי אכן מדובר בבעל מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו שימצה בעבורכם את כל הזכויות המגיעות לכם, בתור עובדים שפוטרו.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים